Katowice

Katowice

Namiastka Bałtyku na Śląsku Cieszyńskim

W niewielkim Dębowcu powstanie tężnia. Choć to najmniejsza gmina na Śląsku Cieszyńskim, zdaniem specjalistów, złoża solankowe są tam duże. – Jest cała tablica Mendelejewa – przekonuje Kazimierz Leszczyna, prezes tamtejszej Kopalni i Warzelni Solanek dr Zabłocka.

Twierdził, że odda laptopa za darmo. Setki oszukanych

Nawet tysiąc osób mógł oszukać 22-latek z Pomorza, który zamieścił w internecie ogłoszenie, że odda laptopa w zamian za pokrycie kosztów przesyłki. Pokrzywdzeni wpłacali po 30 zł, ale żaden z nich laptopa nie zobaczył. Mężczyzna usłyszał 250 zarzutów i został aresztowany.

117 zarzutów za wyłudzenie 30 milionów złotych

Policjanci z Bielska-Białej i prokuratorzy z tamtejszej Prokuratury Okręgowej rozbili grupę podejrzewaną o działalność przestępczą. Ze wstępnych ustaleń wynika, że oszuści wyłudzili około 30 mln zł na szkodę firm leasingowych, ale kwota może wzrosnąć nawet do 100 mln zł. W sumie zatrzymano 11 osób i postawiono 117 zarzutów.

Kurs pierwszej pomocy albo mandat. Kierowcy woleli się uczyć

- Jechałam lewym pasem, po prostu zagapiłam się – tłumaczyła się z jazdy pod prąd Iwona z Jastrzębia Zdroju. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Chociaż złapała ją policja, kobieta mandatu nie zapłaci. Dziś w Żorach kierowcy mogli wybrać karę za wykroczenia: mandat albo lekcję udzielania pierwszej pomocy.