Katowice

Katowice

"Gdyby nie decyzja lekarzy, moja żona by żyła"

Czy błędna decyzja lekarzy doprowadziła do śmierci 37-letniej kobiety, która w Zabrzu urodziła martwe dziecko? Zdaniem jej męża, gdyby tylko lekarze zgodzili się na cesarskie cięcie, zamiast naturalnego porodu, żona nadal by żyła. - Poszliśmy do szpitala odnaleźć szczęście, a teraz jestem zrujnowany - powiedział w rozmowie z TVN24 Dariusz Felis. - Ktoś, kto jest za to odpowiedzialny, powinien spojrzeć mi prosto w twarz - dodał.

"Życia się nie cofnie". Teledysk uczniów przestrogą dla kierowców

Wyróżnieni w konkursie w ramach kampani "Idź-Jedź-Żyj" uczniowie technikum z Zabrza doczekali się premiery teledysku. Mimo młodego wieku (Marcin Waliczek i Marcin Tokarz mają po 20 lat) wierzą, że są w stanie wpłynąć słowem i obrazem na naganne zachowania kierowców. - Nagranie w profesjonalnym studiu i realizacja teledysku to dla nas ciekawe doświadczenie, ale najważniejsze jest profilaktyczne przesłanie utworu - zaznaczają.

Tragiczny wypadek w lesie. Kobieta spadła z wieży myśliwskiej?

To upadek z wieży myśliwskiej mógł być przyczyną śmierci kobiety, której ciało znaleziono w lesie w Piekarach Śląskich - wynika z informacji przekazanych przez piekarską prokuraturę. Jak ustalono, zwłoki należały do 67-letniej kobiety, która zaginęła kilka dni temu.

Śląski akcent w sukcesie "Idy". "To zaskoczenie, ale bardzo miłe"

- Nie chciałem wierzyć, większość ekipy powątpiewała i zastanawiała się czy to rzeczywistość, czy sen. To zaskoczenie, ale bardzo miłe - tak mówi Marcel Sławiński, twórca scenografii (wraz z Katarzyną Sobańską) do „Idy”. Oboje pochodzą ze Śląska, gdzie już wcześniej współpracowali ze sobą przy różnych projektach. W rozmowie z TVN24 Sławiński opowiada o pracy nad filmem. - To było wyzwanie dla nas, zbudowanie, odtworzenie świata, którego już nie ma - dodaje.

Zagadka morderstwa w Parku Róż. Po dziewięciu latach zatrzymano sprawców

Wiele godzin analizowania zeznań i dowodów, dziesiątki przesłuchanych osób. Po dziewięciu latach udało się rozwiązać zagadkę tajemniczego morderstwa w chorzowskim Parku Róż. Policjanci z katowickiej komendy wojewódzkiej mimo umorzenia śledztwa przez prokuraturę, nie przestali pracować nad sprawą i doprowadzili do zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy pobili śmiertelnie swojego kolegę, a jego ciało wrzucili do stawu.

Katowice zimową stolicą pływania. "Woda ma zaledwie 2 stopnie"

750 m do pokonania, 40 zawodników i woda o temperaturze jedynie dwóch stopni - w Katowicach odbyły się pierwsze Mistrzostwa Polski w Zimowym Pływaniu, czyli Silesia Winter Swimming. To była impreza dla doświadczonych morsów - każdy zawodnik musiał udokumentować udział w zawodach o podobnym charakterze.

Syn katował matkę. Trafił do aresztu

Na trzy miesiące do aresztu trafił 34-letni czeladzianin podejrzany o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad własną matką. Mężczyzna odpowie jednak nie tylko za przemoc domową. Podczas zatrzymania policjanci znaleźli w jego mieszkaniu marihuanę.

Policja kontra górnicy. Rzecznik praw obywatelskich odpowiada prezesowi PiS: zajęłam się tym

"Uprzejmie informuję Pana Prezesa, że sprawa użycia przez Policję broni gładkolufowej w stosunku do protestujących górników (...) została przez mnie podjęta urzędu w dniu 6 lutego br." - odpowiedziała rzecznik praw obywatelskich prof. Irena Lipowicz na list Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS 12 lutego apelował do niej o reakcję w sprawie "łamania praw obywatelskich przez policję".

Oliwier urodził się bez rąk i nóg. "Myślałam: to jest jak zły sen". Sześciu lekarzy popełniło błąd?

3-miesięczny Oliwier z Zawiercia urodził się bez rąk i nóg. Rodzice o niepełnosprawności syna dowiedzieli się dopiero po porodzie. Twierdzą, że żaden z sześciu lekarzy, którzy wykonywali w trakcie ciąży badanie USG, nie poinformował ich o groźbie tak poważnej niepełnosprawności. - Jesteśmy tym wstrząśnięci i mamy żal do tych wszystkich lekarzy- mówi Anna Pelon, mama Oliwiera i zapowiada walkę w sądzie o rentę dla dziecka.

Zwrócił uwagę nastolatkom. Zmarł, bo go pobili? W piątek oficjalne wyniki sekcji

Zakończyła się sekcja zwłok mężczyzny, którego w nocy z piątku na sobotę pobiła w Świętochłowicach (woj. śląskie) grupa nastolatków. Mężczyzna w poniedziałek zmarł w szpitalu, gdzie trafił krótko po pobiciu. Jak nieoficjalnie dowiedziała się reporterka TVN24 Marta Gordziewicz, sekcja zwłok potwierdziła, że śmierć 47-latka była następstwem pobicia.

Ubyło bezrobotnych na Śląsku. Więcej dobrych ofert czy wyludnienie?

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w województwie śląskim wyniosła na koniec stycznia 184 tys. osób i była o 34 tys. mniejsza niż w rok wcześniej. - Z jednej strony województwo śląskie się wyludnia, z drugiej - wzrosła liczba ofert pracy - próbuje tłumaczyć to zjawisko dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Pies przewodnik udogodnieniem dla wybranych? Zabrakło pieniędzy na wsparcie osób niewidomych

Pomaga omijać przeszkody, przechodzić przez jezdnię, a nawet wskazywać wolne miejsce w autobusie. Pies przewodnik to oczy niewidomego. Nie każdy może sobie na taki luksus pozwolić. Zwłaszcza, że koszty posiadania i szkolenia czworonoga to nawet kilkanaście tysięcy złotych, które niewidomy musi wyłożyć z własnej kieszeni. Dopiero później może się starać o dofinansowanie. Zwrot pieniędzy to czysta loteria.

130 tysięcy głosów "wyparowało"? Sąd oddalił protest wyborczy

Sąd Okręgowy w Katowicach oddalił protest wyborczy byłej członkini Wojewódzkiej Komisji Wyborczej w sprawie 130 tys. głosów, które - jej zdaniem - „wyparowały” z protokołu głosowania w wyborach do śląskiego sejmiku. Odczytanie wyroku zagłuszył zebrany tłum skandujący „Na Białoruś, do Putina” i „hańba, dość bezprawia”.