Wielka Brytania

Wielka Brytania

Archeolodzy, którzy za pomocą specjalnego radaru zbadali grób Williama Szekspira w jego rodzinnej miejscowości Stratford-upon-Avon, dokonali zaskakującego odkrycia: według nich wszystko wskazuje na to, że w grobie poety nie ma jego... czaszki.

Przeciwników Brexitu, czyli wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, jest nadal więcej, ale ich przewaga liczebna nad zwolennikami takiego wyjścia maleje - wynika z opublikowanego w czwartek sondażu pracowni Survation, przeprowadzonego przed zamachami w Brukseli.

Ubiegający się o nominację republikanów w listopadowych wyborach prezydenckich w USA Donald Trump uważa, że Brytyjczycy zagłosują w czerwcowym referendum za wyjściem swego kraju z UE ze względu na duży napływ imigrantów.

Bez rezultatów zakończyło się w poniedziałek prowadzone przez brytyjską policję śledztwo w sprawie domniemanego zamordowania trzech chłopców przez szajkę pedofilii. Miała być ona złożona z przedstawicieli establishmentu Wielkiej Brytanii i działać na przełomie lat 70. i 80.

41 procent Brytyjczyków jest za wyjściem swojego kraju z Unii Europejskiej, natomiast 43 procent sprzeciwia się Brexitowi - wynika z sondażu ośrodka ICM opublikowanego w środę. Do referendum w tej sprawie zostało niewiele ponad trzy miesiące. Ma się odbyć 23 czerwca.

Generał Frederick „Ben” Hodges, dowódca sił lądowych USA w Europie dał wyraz obawom, że Brexit może doprowadzić do rozwiązania UE, osłabiając możliwości przeciwstawienia się rosyjskiemu ekspansjonizmowi – informuje we wtorek brytyjski „The Telegraph”.

Opuszczenie Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię może mieć negatywny wpływ na NATO - ostrzegł dowódca sił amerykańskich w Europie, gen. Ben Hodges. Jak dodał, "martwi się", że "demontaż" UE będzie miał miejsce akurat w momencie, w którym potrzebna jest jej mobilizacja, by przeciwstawić się Rosji.

Na pierwszej stronie gazety "The Sun" umieszczono zdjęcie królowej Elżbiety II i tytuł "Królowa popiera Brexit". Pałac Buckingham w odpowiedzi podkreślił, że królowa pozostaje "politycznie neutralna". Na Wyspach Brytyjskich zaostrza się jednak spór na temat członkostwa kraju w Unii Europejskiej.

Tzw. Państwo Islamskie chce przeprowadzić "olbrzymie i spektakularne" ataki w Wielkiej Brytanii "wymierzone w zachodni styl życia" - poinformował wysoki rangą przedstawiciel policji londyńskiej Mark Rowley.

Mężczyzna został zatrzymany na lotnisku Heathrow (Wielka Brytania) po tym, jak wymknął się ochroniarzom, wspiął do drzwi wejściowych pustego boeinga British Airlines i zamknął od środka w kokpicie. Postawiono mu trzy zarzuty. Strażacy godzinami walczyli z pancernymi drzwiami.

Groźny przestępca, Piotr K., znany jako "człowiek z blizną", został zatrzymany w Wielkiej Brytanii w związku z brutalnym zabójstwem Polaka miesiąc temu w Bolton. Piotr K. w grudniu uciekł ze szpitala psychiatrycznego, był ścigany dwoma europejskimi nakazami aresztowania.