Wielka Brytania

Wielka Brytania

"Będę tak chodził, dopóki ludzie będą wpłacali". Wpłacili już ponad 28 milionów funtów

Nagle okazało się, że pieniądze wpłacają ludzie z całego świata. Kwota rosła i rosła przechodząc moje najśmielsze oczekiwania. Nigdy nie spodziewaliśmy się, że osiągniemy coś takiego. To niewiarygodne i dziękujemy każdemu, kto pomógł – mówi w rozmowie z TVN24 kapitan Thomas Moore, weteran, który po prostu chodząc, zebrał dla brytyjskiej publicznej ochrony zdrowia ponad 28 milionów funtów.

Rozwój wielkich miast zagrożony przez koronawirusa. "Zmiany rodem z science-fiction"

"New York Times" ostrzega, że pandemia COVID-19 może doprowadzić do zmian znanych z science-fiction, a rozwój amerykańskich miast jest zagrożony. Gazeta wspomina również o rosnącej popularności porodów domowych w związku z szerzeniem się koronawirusa. O czym jeszcze piszą światowe media? Przegląd prasy zagranicznej przygotował Jacek Stawiski, redaktor naczelny TVN24 BiS.

Zignorowane ostrzeżenia w sprawie koronawirusa, zaniedbania z poprzednich lat

Brytyjski tygodnik "The Sunday Times" w niedzielnym artykule napisał, że rząd Borisa Johnsona na początkowym etapie poważnie zlekceważył zagrożenie związane z koronawirusem. Gazeta opisuje spóźnioną reakcję brytyjskich władz, a także zaniedbania z poprzednich lat, które przyczyniły się do rozwoju pandemii COVID-19 w Wielkiej Brytanii.

Brytyjska księżniczka odwołała ślub. Powodem pandemia COVID-19

Księżniczka Beatrycze, czyli wnuczka brytyjskiej królowej Elżbiety II, odwołała swój ślub z Edoardo Mapelli Mozzim - poinformował w piątek magazyn "People". Uroczystość była zaplanowana na koniec maja, a powodem odwołania są ograniczenia nałożone w kraju w związku z pandemią COVID-19.

"Nie mamy tak dużego spadku zakażeń, jak powinniśmy mieć"

Władze Wielkiej Brytanii przedłużyły w czwartek o co najmniej trzy tygodnie ograniczenia wprowadzone w celu powstrzymania epidemii COVID-19. - Wiem, że razem, zjednoczeni, musimy kontynuować ten narodowy wysiłek - powiedział minister spraw zagranicznych Dominic Raab, który zastępuje premiera Borisa Johnsona.

Zmiana polityki wobec domów pomocy. "Starsze pokolenie zasługuje na coś lepszego niż ignorancję"

Każdy pensjonariusz brytyjskich domów opieki oraz członek personelu, u którego występują objawy zakażenia koronawirusem, będzie poddawany testom - przekazało w środę brytyjskie Ministerstwo Zdrowia. Na początku tygodnia media na Wyspach podały w wątpliwość przekazywane przez władze bilanse ofiar śmiertelnych epidemii w takich ośrodkach, powołując się między innymi na dane z innych europejskich krajów.

Pensjonariusze domów opieki "mogą stanowić nawet połowę wszystkich ofiar śmiertelnych"

W niektórych europejskich krajach około połowa wszystkich zgonów po zakażeniu koronawirusem ma miejsce w domach opieki - wynika z danych zebranych przez naukowców z London School of Economics. Według brytyjskich mediów, może to oznaczać, że podawane codziennie przez rząd Wielkiej Brytanii bilanse ofiar są niedoszacowane, ze względu na to, że obejmują jedynie pacjentów znajdujących się w szpitalach, u których zakażenia potwierdzono testami.