Wielka Brytania

Wielka Brytania

W momencie, gdy Wielka Brytania opuści Unię Europejską, liczba posłów w Parlamencie Europejskim zmniejszy się z 751 do 705. Tym samym z 73 miejsc zwolnionych przez brytyjskich posłów, 46 znajdzie się w specjalnej rezerwie i mogłyby zostać przydzielone nowym krajom przystępującym do Unii Europejskiej. Polska w tym układzie może zyskać jednego nowego europarlamentarzystę.

Około stu strażaków walczy z pożarem, który wybuchł w pięciogwiazdkowym hotelu w Londynie - informują brytyjskie media.

Brytyjska premier Theresa May rozmawiała w poniedziałek z amerykańskim prezydentem Donaldem Trumpem i oceniła, że decyzja USA o nałożeniu ceł na import stali i aluminium z Unii Europejskiej jest "bezzasadna" i "głęboko rozczarowująca" - podało w poniedziałek Downing Street. Z kolei rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders zapewniała, że pomimo sporów "USA mają i będą miały silne relacje z Unią Europejską, Kanadą i Meksykiem"

Kiedy dowiedzieliśmy się, że to był gaz bojowy, nie oczekiwaliśmy, że przeżyją - przyznają lekarze z Salisbury, którym udało się uratować Siergieja i Julię Skripalów. 4 marca zostali oni zaatakowani substancją o nazwie Nowiczok. Choć oboje żyją, lekarze przyznają, że nie potrafią przewidzieć konsekwencji otrucia dla ich zdrowia w przyszłości.

Rosyjski miliarder Roman Abramowicz przyjął w poniedziałek izraelskie obywatelstwo - donoszą lokalne media. Właściciel klubu piłkarskiego Chelsea FC miał także kupić w Tel Awiwie rezydencję, w której planuje zamieszkać.

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle zbliża się wielkimi krokami. Najwierniejsi miłośnicy rodziny królewskiej już zbierają się przed pałacem w Windsorze, aby zapewnić sobie jak najlepsze miejsca na tę wyjątkową ceremonię. Dziś mieli oni okazję uścisnąć rękę przyszłego pana młodego, który razem z bratem, księciem Williamem wyszedł na ulicę pozdrowić tłum fanów. Tymczasem królowa Elżbieta i jej mąż książę Filip spotkali się z matką przyszłej panny młodej, Dorią Ragland.