USA

USA

Podejrzany o dokonanie kradzieży 26-letni Paull Terry został zatrzymany wkrótce po włamaniu, którego dokonał ze swoją dziewczyną. Nie było to trudne - został rozpoznany po charakterystycznym tatuażu na czole. Były to duże rogi i litery układające się w napis "J...ć policję". Na jednym policzku Terry ma dodatkowo wytatuowany symbol SS, a na drugim - usta.

Prezydent USA Barack Obama zapowiedział mocniejszą i mądrzejszą walkę przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu. W tej rywalizacji może pomóc mu nowa broń: Big Data. Z pomocą analizy wielu danych pewien informatyk stworzył portret typowych rekrutów Państwa Islamskiego. Określił ich mianem "Jillennials", czyli dżihadystów z pokolenia Millenium.

Amerykański bombowiec strategiczny B-52 wykonujący rutynowy lot nad Morzem Południowochińskim mógł naruszyć przestrzeń powietrzną uznaną za własną przez Chiny. - Prawdopodobnie nadto zbliżył się do jednej ze sztucznych wysp – poinformował dziennik "Wall Street Journal". Pekin oskarżył w sobotę USA o "poważną prowokację wojskową" w związku z naruszeniem przez amerykański bombowiec B-52 ich przestrzeni powietrznej. W wydanym przez resort obrony Chin oświadczeniu oceniono, że USA z rozmysłem eskalują napięcie w regionie.

"Mamy nowy kryzys związany z międzynarodowymi próbami zniszczenia tzw. Państwa Islamskiego. Stworzył go Kreml" - pisze Bloomberg. Wszystko za sprawą rosyjskich systemów rakietowych sprowadzonych do Syrii. Te pojawiły się wokół terenów, na których walczą wspierani do tej pory nalotami US Army rebelianci. Rosjanie namierzali amerykańskie samoloty radarami tak długo, aż Pentagon zdecydował o zawieszeniu lotów w tym rejonie.

Sekretarz obrony USA Ash Carter spotkał się Irbilu z prezydentem irackiego Kurdystanu Masudem Barzanim. Rozmawiał z nim na temat walki prowadzonej przez Kurdów z tzw. Państwem Islamskim (IS).

Minister obrony USA Ash Carter używał swego prywatnego konta mailowego do załatwiania niektórych spraw służbowych w czasie pierwszych miesięcy pracy w Pentagonie - informuje dziennik "New York Times", powołując się na przedstawicieli administracji. Gazeta podaje, że otrzymała kopie 72 służbowych e-maili, które Carter wysłał ze swej prywatnej skrzynki mailowej lub które do niej nadeszły.

Amerykanie dostarczyli nowe zapasy broni i amunicji jednej z syryjskich grup opozycyjnych, która szykuje się do ofensywy na ważne miasto zajmowane przez dżihadystów - twierdzi agencja Reutera. Serbskie media donoszą tymczasem, że kilka dni temu trzy ciężkie amerykańskie transportowce C-17 odleciały z ich kraju wyładowane bronią i amunicją. Jest prawdopodobne, że tak wygląda system zaopatrywania syryjskiej rebelii.

Generał Diana Holland obejmie 1 stycznia stanowisko rektora Akademii Wojsk Lądowych USA w West Point – poinformowały władze uczelni. Będzie pierwszą kobietą odpowiedzialną za wyszkolenie 4 tys. kadetów tej istniejącej od 1802 r. szkoły wojskowej.