USA

USA

Hillary Clinton wygrała pierwszą prezydencką debatę z Donaldem Trumpem zdaniem 62 proc. respondentów - wynika z sondażu przeprowadzonego przez jeden z ośrodków badawczych dla stacji CNN, która transmitowała starcie. Zdaniem 26 proc. osób, które oglądały pojedynek, wygrał Trump.

Irakowi trzeba zabrać całą jego ropę, Koreą Północną przestać się interesować, zostawiając ten problem Chinom, a Japonii przestać bronić - mówił Donald Trump w czasie pierwszej prezydenckiej debaty, która odbyła się we wtorek nad ranem polskiego czasu. Miliarder poświęcił też kilka słów NATO - stwierdził, że Sojusz już słucha jego rad.

Liczba zabójstw w USA zwiększyła się w 2015 roku w porównaniu z rokiem poprzednim o 10,8 proc., co jest największym takim rocznym wzrostem od co najmniej 20 lat - poinformował dziennik "New York Times", powołując się na dane FBI.

W nocy czasu polskiego na Uniwersytecie Hofstra koło Nowego Jorku odbędzie się pierwsza debata telewizyjna Hillary Clinton i Donalda Trumpa. Co do kandydata republikanów można być pewnym jednej rzeczy: nieprzewidywalności. Kontrowersyjny milioner i jego sojusznicy mają nadzieję, że jego niekonwencjonalny styl będą atutem w starciu z Hillary Clinton.

Dziewięć osób zostało rannych w strzelaninie, do której doszło w poniedziałek rano w centrum handlowym w Houston. Sprawca został zastrzelony przez funkcjonariuszy policji. Stan jednego rannego jest krytyczny.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oznajmił, że nie do zaakceptowania jest retoryka USA i Wielkiej Brytanii w kwestii Syrii. Skomentował w ten sposób posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ, na którym padły zarzuty wobec Rosji o "barbarzyństwo".

To może być bardzo brzydkie starcie kandydatów na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po tym jak miliarder Mark Cuban od lat prowadzący otwarty konflikt z Donaldem Trumpem napisał, że ma bilet w pierwszym rzędzie na debatę z Hillary Clinton, kandydat republikanów odpowiedział, że w takim razie może posadzi obok niego byłą kochankę jej męża - Billa.

Zbliżająca się wielkimi krokami debata Hillary Clinton i Donalda Trumpa zdaje się gwarantować wielkie emocje, ale w przeszłości przed kamerami w trakcie starć kandydatów do Białego Domu działy się takie rzeczy, które kosztowały ich prezydentury. Bywało, że bitwa przed kamerami odwracała losy kampanii. Mistrzem okazał się w tym Ronald Reagan, były aktor zresztą. Na drugim biegunie znalazł się Richard Nixon.

W nocy z poniedziałku na wtorek odbędzie się pierwsza z trzech zaplanowanych debat telewizyjnych pomiędzy Hillary Clinton i Donaldem Trumpem. Przy bardzo zaciętym pojedynku na finiszu kampanii nikt nie ma wątpliwości – te konfrontacje mogą przesądzić o ostatecznym wyniku wyborów. Transmisja debaty na żywo w TVN24 BIS od 3 nad ranem we wtorek.

W przeddzień pierwszej debaty telewizyjnej kandydatów na prezydenta USA w tegorocznych wyborach niedzielny sondaż telewizji ABC News i "Washington Post" wykazał, że Donald Trump praktycznie zrównał się z Hillary Clinton w wyścigu do Białego Domu.

W zachodniej części Stanów Zjednoczonych, w okolicy Gór Skalistych, spadł pierwszy tej jesieni śnieg. Nie obyło się bez problemów.

Policja ujawniła w sobotę nagrania z akcji w Charlotte w Karolinie Północnej, w której zastrzelono czarnoskórego Keitha Lamonta Scotta. Upublicznienia zapisów z policyjnych kamer domagała się m.in. rodzina ofiary oraz protestujący mieszkańcy miasta.

Aresztowany w sobotę podejrzany w sprawie strzelaniny w Burlington Arcan Cetin, obywatel USA pochodzący z Turcji, nie uciekał przed policją, nie odzywał się i "zachowywał się jak zombie" - powiedział szeryf hrabstwa Island porucznik Mike Hawley.

Stany Zjednoczone zobowiązały się do przekazywania wielkich sum na izraelskie zbrojenia, dzięki czemu Izrael będzie co roku dostawał równowartość 15 miliardów złotych, czyli niemal połowę budżetu polskiego wojska. Izrael już ma listę zakupów. Pieniądze od USA nie są jednak bez zobowiązań. Amerykanie nie dają ich z dobrego serca, ale w konkretnym celu.

Rodzina zastrzelonego w Charlotte ujawnia nagranie z akcji policyjnej, w której zginął 43-letni Keith Lamont Scott. Na filmie słychać, jak żona mężczyzny, Rakija Scott, krzyczy to policjantów, żeby nie strzelali, bo jej mąż jest nieuzbrojony i cierpi na uraz mózgu. To pierwsze ujawnione w całości wideo z tego zdarzenia.