Wielka Brytania

Wielka Brytania

Brytyjczycy bardziej cieszą się stanem swojego konta bankowego, niż wielkością domu, mieszkania czy wartością posiadanego samochodu - wynika z badań przeprowadzonych przez Brytyjski Narodowy Urząd Statystyczny (ONS). ONS postanowił bliżej przyjrzeć się związkowi między bogactwem i szczęściem w społeczeństwie, które jest jednym z najbardziej nierównych wśród rozwiniętych światowych gospodarek.

Brytyjska policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o zamordowanie 38-letniej pianistski Natalii Strelchenko. Kobietą znaleziono martwą w niedzielę w jej domu w Manchesterze.

Ludzie mają władzę nad robotami, ale kiedyś to one mogą przejąć kontrolę i spowodują zagładę. Buntu maszyn obawia się 40 proc. Brytyjczyków - tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez telewizję Sky News. Roboty zaczynają odgrywać w naszym życiu coraz większą rolę. Materiał "Faktów z zagranicy".

Pilot myśliwca Hawker Hunter, który w czasie airshow runął na drogę ekspresową A-27 niedaleko Brighton, jest utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej, jego stan jest bardzo poważny - poinformowała rodzina. W poniedziałek służby rozpoczęły podnoszenie wraku samolotu. Policja nieoficjalnie twierdzi, że istnieje obawa, że bilans ofiar wzrośnie do 20 osób.