Wielka Brytania

Wielka Brytania

Donald Trump, który spędził weekend w Wielkiej Brytanii, w rozmowie z portalem dziennika "Daily Mail" rozpływał się w zachwytach nad królową Elżbietą II. Komplementował, że monarchini jest "niesamowita", "piękna", "przenikliwa", "inteligentna". - Zostało jej jeszcze wiele lat - podsumował na koniec.

Około 10 tysięcy osób protestowało w sobotę w Edynburgu przeciwko wizycie w Wielkiej Brytanii prezydenta USA Donalda Trumpa. Policja poszukuje paralotniarza, który przeleciał nad ośrodkiem golfowym amerykańskiego przywódcy z krytycznym wobec Trumpa transparentem.

Brytyjska policja poinformowała o znalezieniu w domu jednej z ofiar niedawnego zatrucia nowiczokiem buteleczki z tą substancją. Śledczy wciąż nie znają pochodzenia przedmiotu, ani nie wiedzą, jak trafił do poszkodowanego.

Amerykański prezydent Donald Trump powiedział w piątek po przyjeździe do rezydencji premier Theresy May w Chequers, że nigdy nie miał z nią lepszych relacji niż po czwartkowej kolacji w Pałacu Blenheim. - Nasze relacje są bardzo silne - zapewnił.

"Nigel Farage Against the Machine", czyli Nigel Farage Przeciwko Systemowi. To ta nazwa podcastu orędownika brexitu wzburzyła członków słynnego w latach 90. rockowego zespołu Rage Against The Machine. Muzycy o wyrazistych lewicowych poglądach żądają, aby polityk zmienił nazwę swojej audycji. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Brytyjska premier Theresa May zapewniła we wtorek po posiedzeniu szczytu procesu berlińskiego w Londynie, że Wielka Brytania będzie nadal wspierała unijne ambicje państw regionu Bałkanów Zachodnich, nawet po wyjściu z Unii Europejskiej.

45-letni Brytyjczyk, który został przed 10 dniami zatruty rosyjskim toksycznym środkiem nowiczok, odzyskał przytomność i jest w stanie krytycznym, lecz stabilnym - podał we wtorek szpital okręgowy w Salisbury w południowo-zachodniej Anglii.

Nabożeństwem w Opactwie Westminsterskim, ceremonią przed Pałacem Buckingham oraz przelotem historycznych i współczesnych samolotów bojowych uczczono we wtorek w Londynie stulecie Królewskich Sił Powietrznych (RAF).

"Brytyjski rząd pogrążył się w kolejnym melodramacie", gdy minister spraw zagranicznych Boris Johnson i minister do spraw brexitu David Davis podali się do dymisji z powodu strategii negocjacji z Brukselą. To "chwila prawdy dla brexitu" - ocenia we wtorek "Wall Street Journal". Niemieckie media piszą o sprawdzianie dla przywództwa premier.