Wielka Brytania

Wielka Brytania

Brytyjski minister obrony Michael Fallon zapowiedział, że Wielka Brytania wyśle niewielką liczbę żołnierzy na wschód Europy, aby odeprzeć ewentualną rosyjską agresję. - To element naszej polityki bardziej trwałej obecności na wschodniej flance NATO, aby odpowiedzieć na wszelką kolejną rosyjską prowokację czy agresję - dodał.

Ponad połowa Brytyjczyków popiera pozostanie swego kraju w Unii Europejskiej niż opowiada się za opuszczeniem Wspólnoty - wynika z sondażu opublikowanego we wtorek przez dziennik "Daily Mail".

Tylko jeden z 20 rosyjskich nalotów w Syrii był wymierzony w cele Państwa Islamskiego - powiedział brytyjski minister obrony Michael Fallon. Ostrzegł, że akcja Władimira Putina w Syrii obliczona jest na zabijanie cywilów i wzmacnianie prezydenta Baszara el-Asada. W sobotę przedstawiciel rosyjskiego MON-u stwierdził, że spośród 20 nalotów przeprowadzonych w Syrii, 9 było wymierzonych w cele Państwa Islamskiego.

Po ulewnych opadach deszczu w Wielkiej Brytanii zapadła się ziemia. Głęboki na 10 m i szeroki na 20 m lej zagraża okolicznym budynkom w St Albans.

W trakcie wizyty na Jamajce brytyjski premier David Cameron oświadczył, że jego rząd nie zamierza wypłacać odszkodowań za rolę, jaką Wielka Brytania odegrała w handlu niewolnikami w regionie karaibskim - informuje BBC.

Największa piwowarska firma na świecie, AB InBev jeszcze w tym tygodniu może złożyć formalną ofertę zakupu jednego ze swoich największych rywali - koncernu SABMiller. Jeśli dojdzie do transakcji, to powstanie spółka warta 181 mld funtów, która będzie kontrolować ponad 400 marek piwa na całym świecie.

Brytyjska policja zatrzymała dwóch nastolatków, którym zarzuca podpalenie meczetu Baitul Futuh na przedmieściach Londynu. Świątynia płonęła w sobotę przez kilka godzin, w efekcie zniszczeniu uległa część administracyjna budynku.

Możesz zauważyć ich odnóża wystające na przykład z dziury w ścianie lub wyczołgujące się spod framug i drzwi. Jednak to mieszkańcy Wielkiej Brytanii mają prawdziwe powody do strachu. Po mokrym lecie w ich domach pojawiły się kątniki olbrzymie, które należą do największych pająków w Europie.

Zwiększenie obecności wojskowej Rosji w Syrii wzmacnia prezydenta Baszara el-Asada, a także obarcza Moskwę moralną odpowiedzialnością za zbrodnie popełnione przez reżim - oświadczył szef brytyjskiego MSZ Philip Hammond w wywiadzie dla dziennika "Le Monde".

Uniwersytet Staffordshire przeprosił swojego studenta za niefortunne "przesłuchanie" w wydziałowej bibliotece. Muzułmański student został przepytany przez pracownika uczelni na temat swoich poglądów w sprawie Państwa Islamskiego i Al-Kaidy po tym, jak ktoś zauważył, że czyta podkręcznik dotyczący terroryzmu. 33-latek studiował wówczas naukę o terroryźmie.

O reformach Unii Europejskiej i uchodźcach rozmawiali we wtorek późnym wieczorem pod Londynem prezydent Francji Francois Hollande i premier Wielkiej Brytanii David Cameron - poinformował rzecznik brytyjskiego rządu, nie podając szczegółów. Pałac Elizejski z kolei przekazał, że obaj przywódcy zgodzili się udzielić pomocy sąsiadom Syrii, by mogli przyjąć u siebie większą liczbę uchodźców.

Szef kontrwywiadu Wielkiej Brytanii Andrew Parker zaapelował o przyznanie MI5 i innym agencjom większego zakresu uprawnień w zwalczaniu zagrożeń terrorystycznych. Parker dodał, że tylko w zeszłym roku udaremniono sześć zamachów terrorystycznych.