Kosmos

Kosmos

To, co dzieje się poza naszą planetą, od zarania dziejów interesuje ludzkość. Naukowcy wszystkimi możliwymi sposobami starają się dowiedzieć jak najwięcej na temat kosmosu. W tym celu w przestrzeni międzygwiezdnej znajduje się wiele ziemskich urządzeń.

Trzy największe potęgi militarne świata wdały się w wyścig zbrojeń w superszybkie pojazdy, zdolne lecieć nawet kilkanaście tysięcy kilometrów na godzinę. Na razie Amerykanie są na przedzie ze swoimi AHW i X-51, ale Chińczycy i Rosjanie nie odpuszczają. Ci pierwsi intensywnie testują tajemniczy pojazd Wu-14, a drudzy Ju-71 zbudowany w ramach tajnego projektu 4204.

Pewnego dnia podróże kosmiczne będą z pewnością możliwe, już były płatne przeloty do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej - powiedzieli szefowie Europejskiej Agencji Kosmicznej. Pytanie, na ile będą one dostępne w przyszłości, bo teraz to atrakcja dla wyjątkowo bogatych - dodali.

Prezydent Rosji Władimir Putin polecił zbudowanie rosyjskiej stacji kosmicznej - oświadczył we wtorek wicepremier Rosji Dmitrij Rogozin.