Korea Północna

Korea Północna

Państwowe chińskie linie lotnicze Air China zawiesiły loty do Korei Północnej z powodu - jak wyjaśniono - braku zapotrzebowania na to połączenie - informuje we wtorek agencja Associated Press.

Polski rząd musi podjąć teraz zdecydowane działania względem radykalnie prawicowych środowisk - powiedział Radosław Sikorski na antenie CNN. Były minister spraw zagranicznych w sobotę komentował między innymi obecność radykalnych haseł i ugrupowań na warszawskim marszu w Święto Niepodległości. Mówił też o Korei Północnej.

Specjalny wysłannik sekretarza generalnego Komunistycznej Partii Chin Xi Jinpinga spotkał się w stolicy Korei Północnej z najbliższym doradcą przywódcy tego kraju Kim Dzong Una – podała agencja Kyodo. Nie wiadomo, czy w Pjongjangu będzie on rozmawiał o zbrojeniach nuklearnych reżimu.

Chińskie MSZ zdementowało pogłoski, jakoby podróż wysłannika prezydenta Xi Jinpinga do Korei Północnej miała związek z naciskami przywódcy USA Donalda Trumpa, który domagał się od Pekinu zwiększenia presji na reżim – podał w czwartek dziennik "Renmin Ribao".

Korea Północna nie może dyktować warunków całemu światu - powiedział w środę prezydent USA Donald Trump, komentując swoją podróż po Azji. Dodał, że Chiny wywrą presję gospodarczą na Pjongjang.

Specjalny wysłannik pzywódcy Chin Xi Jinpinga uda się w piątek do Pjongjangu – podała agencja Xinhua. Odwiedzi stolicę Korei Północnej niespełna tydzień po wizycie w Pekinie prezydenta USA Donalda Trumpa, który zabiegał tam o pomoc Chin w powstrzymaniu północnokoreańskich zbrojeń.

By zapewnić pokój na Półwyspie Koreańskim, w obliczu zagrożenia atomowego ze strony reżimu w Pjongjangu, trzeba okazywać siłę – przekonywał w środę rano, przebywający z wizytą w Korei Południowej, prezydent USA Donald Trump z mównicy tamtejszego parlamentu.

- Nigdy nie ulegniemy, nigdy nie zachwiejemy się i nigdy nie zawahamy się w obronie naszej wolności - stwierdził po wylądowaniu w Japonii prezydent USA Donald Trump, nawiązując do kryzysu północnokoreańskiego. Tymczasem Pentagon w liście do kongresmanów za jedyną bezpieczną interwencję w Korei Północnej uznał operację lądową.