Korea Północna

Korea Północna

Kim Dzong Un, przywódca Korei Północnej, został uhonorowany przez prezydenta Rosji Władimira Putina jubileuszowym medalem z okazji 75. rocznicy zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej. Odznaczenie odebrał z rąk rosyjskiego ambasadora szef dyplomacji północnokoreańskiej.

Północnokoreańska oficjalna agencja informacyjna KCNA poinformowała w piątek, że przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un po raz pierwszy od 11 kwietnia pojawił się publicznie. Według KCNA Kim w piątek wziął udział w ceremonii otwarcia fabryki nawozów w Sunchon na północy kraju.

Agencja Reutera, powołując się na informacje z trzech niezależnych źródeł, poinformowała, że władze Chin wysłały 23 kwietnia do Korei Północnej grupę ekspertów, w tym medyków. Informacja ta zbiega się w czasie z doniesieniami o złym stanie zdrowia Kim Dzong Una, który miał przejść niedawno operację serca.

Korea Północna wystrzeliła w sobotę nad ranem czasu miejscowego co najmniej jedną rakietę, która wpadła do oceanu u wschodnich wybrzeży tego kraju - poinformowało Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Korei Południowej. Ministerstwo obrony Japonii twierdzi, że był to pocisk balistyczny krótkiego zasięgu.