Korea Północna

Korea Północna

- To najgroźniejsza broń na świecie i jeżeli mamy w Korei Północnej kogoś z takim śmiercionośnym dziedzictwem, kogoś, kto jest bardzo nieprzewidywalny i może wykorzystywać to do zapewnienia sobie przyszłości, to może jej potencjalnie użyć - stwierdził w wywiadzie z amerykańską telewizją ABC adm. Mike Mullen. Skomentował tym samym politykę Kim Dzong Una i rozwijanie przez jego reżim potencjału nuklearnego.

Liczne pasożyty oraz przewlekła choroba wątroby żołnierza, który uciekł z Korei Północnej, mogą wiele mówić o stanie zdrowia ludności w tym odizolowanym od świata państwie - informuje w czwartek CNN. Ucieczka wojskowego na Południe była dramatyczna, prawdopodobnie jest jednak niczym w porównaniu z tym, w jak katastrofalnych warunkach żył on pod rządami Kim Dzong Una.

O 15.13 mija posterunek, dwie minuty później do niego strzelają, pada nieprzytomny, po niemal godzinie przychodzi ratunek. Dowództwo ONZ w strefie zdemilitaryzowanej (UNC) między Koreami udostępniło niemal siedmiominutowy film z ucieczki żołnierza Kima z Północy na Południe.

Państwowe chińskie linie lotnicze Air China zawiesiły loty do Korei Północnej z powodu - jak wyjaśniono - braku zapotrzebowania na to połączenie - informuje we wtorek agencja Associated Press.

Polski rząd musi podjąć teraz zdecydowane działania względem radykalnie prawicowych środowisk - powiedział Radosław Sikorski na antenie CNN. Były minister spraw zagranicznych w sobotę komentował między innymi obecność radykalnych haseł i ugrupowań na warszawskim marszu w Święto Niepodległości. Mówił też o Korei Północnej.

Specjalny wysłannik sekretarza generalnego Komunistycznej Partii Chin Xi Jinpinga spotkał się w stolicy Korei Północnej z najbliższym doradcą przywódcy tego kraju Kim Dzong Una – podała agencja Kyodo. Nie wiadomo, czy w Pjongjangu będzie on rozmawiał o zbrojeniach nuklearnych reżimu.

Chińskie MSZ zdementowało pogłoski, jakoby podróż wysłannika prezydenta Xi Jinpinga do Korei Północnej miała związek z naciskami przywódcy USA Donalda Trumpa, który domagał się od Pekinu zwiększenia presji na reżim – podał w czwartek dziennik "Renmin Ribao".

Korea Północna nie może dyktować warunków całemu światu - powiedział w środę prezydent USA Donald Trump, komentując swoją podróż po Azji. Dodał, że Chiny wywrą presję gospodarczą na Pjongjang.

Specjalny wysłannik pzywódcy Chin Xi Jinpinga uda się w piątek do Pjongjangu – podała agencja Xinhua. Odwiedzi stolicę Korei Północnej niespełna tydzień po wizycie w Pekinie prezydenta USA Donalda Trumpa, który zabiegał tam o pomoc Chin w powstrzymaniu północnokoreańskich zbrojeń.