Korea Północna

Korea Północna

Kim Dzong Un prywatnym pociągiem dotarł w środę do Władywostoku, gdzie w czwartek ma odbyć się pierwsze spotkanie lidera Korei Północnej z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Po przekroczeniu rosyjskiej granicy w miejscowości Chasan, północnokoreański przywódca był witany kwiatami oraz chlebem i solą.

Władimir Putin przeprowadzi rozmowy z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem 25 kwietnia we Władywostoku - poinformował we wtorek doradca rosyjskiego prezydenta do spraw polityki zagranicznej Jurij Uszakow. Urzędnicy z Pjongjangu widziani byli już we Władywostoku.

Północnokoreański przywódca Kim Dzong Un przybędzie w tym miesiącu do Rosji na spotkanie z prezydentem Władimirem Putinem - poinformował w czwartek Kreml w komunikacie. Wizyta odbędzie się na zaproszenie Putina. Dokładnego terminu ani miejsca spotkania nie podano.

Korea Północna w środę w obecności Kim Dzong Una wypróbowała nowy typ taktycznej broni kierowanej - poinformowała w czwartek oficjalna agencja KCNA. Była to pierwsza tego typu próba od zakończonego w lutym niepowodzeniem drugiego spotkania przywódców Korei Północnej i Stanów Zjednoczonych.

Czo Ryong Hae został wybrany na przewodniczącego Prezydium Najwyższego Zgromadzenia Ludowego Korei Północnej - poinformowała w piątek północnokoreańska agencja KCNA. Osoba sprawująca to stanowisko protokolarnie pełni funkcję głowy państwa, chociaż faktycznym przywódcą Korei Północnej jest Kim Dzong Un.

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un może wkrótce odwiedzić Rosję, by wzmocnić dwustronne relacje po fiasku szczytu z prezydentem USA Donaldem Trumpem w Hanoi – ocenił państwowy chiński dziennik "China Daily", cytując chińskich analityków.

Wietnamka oskarżona w Malezji o zabójstwo Kim Dzong Nama, przyrodniego brata przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una, przyznała się do zarzutu celowego zadania mu obrażeń. Sąd skazał ją na trzy lata i cztery miesiące więzienia. Jednak - jak podkreślił jej prawnik - kobieta może wyjść na wolność już w maju tego roku.

Niezidentyfikowani napastnicy, którzy 22 lutego napadli na ambasadę Korei Północnej w Madrycie i wykradli z niej dokumenty, kontaktowali się później z FBI - twierdzi "Washington Post". Według gazety za atakiem stoi sekretna organizacja przeciwników reżimu północnokoreańskiego. Hiszpańskie władze potwierdzają, że w sprawie ataku na ambasadę prowadzone jest śledztwo.