Polska i Świat

Polska i Świat

Przełomowa misja w badaniach kosmosu. Amerykańska sonda dotarła do Jowisza. Niemożliwe stało się osiągalne, dlatego czas teraz na pytania kiedy zobaczymy pierwsze zdjęcia i co kryje w sobie Jowisz.

Po wirusie Zika, Brazylia mierzy się z kolejnym problemem. Naukowcy odkryli groźną superbakterię. Jest ona obecna w kilku akwenach - m.in w tych, na których będą rywalizować wioślarze i kajakarze na Igrzyskach Olimpijskich.

Wielkie odliczanie do szczytu NATO i ostanie przygotowania. Warszawa od czwartku będzie jak twierdza. Policja uczula - nie jedźmy na pamięć, bo możemy do celu nie dojechać.

Niechlubny raport, a w nim Polska na czele, a dokładnie polski węgiel, który zabija. Trujemy na potęgę - siebie i swoich sąsiadów powodując tysiące zgonów.

Antoni Macierewicz ocalony. Minister obrony narodowej na stanowisku zostaje, bo Sejm odrzucił wniosek PO o wotum nieufności. W obronę szefa MON-u wzięła premier Szydło, która zmierzyła się z takimi ciosami jak: "Macierewicz to polityczny chuligan", a "szczyt NATO z jego udziałem to wstyd i hańba".

Był wielokrotnie zatrzymywany przez policję, tracił prawo jazdy, a później je odzyskiwał. W końcu 26-latek doprowadził do śmiertelnego wypadku i dziś grozi mu kilkuletnie więzienie. Dlaczego musiało dojść do tragedii i dlaczego wcześniej nie ukarano go odpowiednio surowo? Materiał programu "Polska i Świat".

Zmiany zasad na granicach uderzyły m.in. w znany zespół ukraiński, który nie został wpuszczony do Polski. W tym wypadku szef MSWiA mówi nie tylko o szczycie NATO, ale nawiązuje także do rocznicy ludobójstwa na Wołyniu dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich. Co się dzieje z polsko-ukraińskimi stosunkami po zmianie władzy?

18 prezydentów, 21 premierów i setki innych prestiżowych gości, ale przez to utrudnienia i dodatkowe kontrole na granicach. Początek bardzo ważnego szczytu NATO w Warszawie w piątek. Wzmożone patrole i podwyższony poziom bezpieczeństwa obowiązują już teraz. Materiał z programu "Polska i Świat".

Rząd chce przeznaczyć pieniądze odłożone na emerytury na realizację Planu Morawieckiego. OFE mają być znowu przekształcone. Część środków ma trafić na inwestycje rządowe i realizacje obietnic wyborczych. Materiał z programu "Polska i Świat".

Honorowi Dawcy Krwi. Aby należeć do tego wyjątkowego grona, potrzebne jest dobre zdrowie i odpowiednie odżywianie. To nie jest historia o ludziach. W tym wypadku krew honorowo oddają zwierzęta. Materiał z programu "Polska i Świat".

Nowy PiS-owski projekt ustawy o Trybunale Konstytucyjnym ma być przyjęty i być może podpisany przez prezydenta już w tym tygodniu. Opozycja alarmuje, że to tylko pozory. Jej zdaniem, projekt znowu jest niekonstytucyjny. A PiS-owi chodzi tylko o grę na czas i paraliż Trybunału. Materiał z programu "Polska i Świat".

MON odlicza dni do szczytu NATO, a minister Antoni Macierewicz organizuje konferencję i zapewnia, że deklaracje, które podczas szczytu padną, będą wiążące. Odpowiedź ministra nie zadowala ekspertów. Ich zdaniem jest ona dość ogólnikowa, a przecież sytuacja - chociażby w Europie - przez ostatnie dni nieco się zmieniła.

Miała być gotowa na Euro i jest - ale nie na 2012 tylko 2016, i to nie na początek, tylko na jego końcówkę. Drogowcy puścili w końcu ruch autostradą A1 w okolicach Łodzi. Dojazd z południa Polski nad morze skrócił się o godzinę. Ale zanim otwarto autostradę, drogowcy wpuścili kierowców w pułapkę, przez co musieli oni nadrabiać kilkadziesiąt kilometrów.

Były trzema przyjaciółkami. Jedna z nich nie żyje, dwie dziś odpowiadają przed sądem. W Gdańsku ruszył proces w sprawie tragicznej śmierci 17-letniej Agaty z Wejherowa.

Drugą turę wyborów prezydenckich należy powtórzyć - tak zadecydował austriacki Trybunał Konstytucyjny. Dowodów na manipulacje nie ma, ale jest takie podejrzenie, bo do kart miały dostęp niewłaściwe osoby.

Zdarzenie jak z horroru, a wydarzyło się naprawdę. Podczas rodzinnego obiadu matka wyciągnęła pistolet i zaczęła strzelać. Zabiła własne córki. 

Takich emocji nasza drużyna dawno nam nie dała. Dlatego tuż po przylocie do kraju kibice stanęli na wysokości zadania - pięknie podziękowali i dodali otuchy tym, dla których wczorajszy mecz nie był  szczęśliwy. Gorące powitanie zgotowano Kubie Błaszkowskiemu - witano go jak gwiazdę rocka i bohatera, ale o innych też nie zapomniano. Powitanie zamieniło się w widowisko, piłkarze byli pod wielkim wrażeniem.

Do niedawna znajdowała się w czołówce najchętniej wybieranych krajów na odpoczynek, teraz walczy o klienta. Walka jest nierówno, bo ostatni zamach na lotnisku w Stambule to dla Turcji kolejny cios w turystykę. Już stracili dużo, a mogą stracić jeszcze więcej.

Pacjentka z Gdańska przeszła w Polsce przełomową operację zastawek serca. Nowe życie zawdzięcza amerykańskiemu profesorowi i polskim lekarzom.

Kiedy jedni się cieszą, inni modlą o deszcz. W pogodzie trudno wszystkim dogodzić, ale kiedy przychodzi susza, martwią się prawie wszyscy. Rolnicy tracą plony, a klienci za żywność muszą więcej płacić.