Ekstraklasa.tv

Cetnarski wreszcie udźwignął ciężar opaski

Widzew - Wisła 2:1. Artur Skowronek sprowadził zimą Mateusza Cetnarskiego i uczynił go kapitanem swojego zespołu. Długo wydawało się, że to pomyłka. Opaska ciążyła pomocnikowi, ale w meczu z Wisłą zdobył zwycięskiego gola, a do tego powinien jeszcze mieć dwie asysty. Niestety dla niego, Eduards Visnakovs z wiosny to zupełnie inny człowiek niż ten z jesieni.

Kombinacyjna akcja rozerwała łódzkie sito

Widzew - Wisła 1:1. Ładna akcja gości, ale też dziury w obronie Widzewa były niczym w szwajcarskim serze. W jednej z nich zmieściła się i piłka, i Łukasz Garguła, który pokonał Patryka Wolańskiego.

Wisła "nie dojechała" na czas do Łodzi

Widzew - Wisła 1:0. Łódź to obecnie jedno z bardziej rozkopanych miast w Polsce, ale akurat Dworzec Widzew remontowany nie jest. Mimo to piłkarze Wisły musieli gdzieś się pogubić lub stać w korkach, bo na mecz ewidentnie "nie dojechali".

Efekt Beenhakkera działa na Lechię

Zmiana trenera odmieniła Lechię. Przed przyjściem Ricardo Moniza Mateusz Bąk wpuszczał strzały z trzydziestu metrów, piłkarze Zagłębia nie mogli go tymczasem pokonać nawet z trzech. Czyżby działał tu taki sam efekt, jaki w przypadku reprezentantów Polski mieliśmy za "wczesnego" Leo Beenhakkera?

Znów to zrobił! Kolejna bomba skrzydłowego z Groznego

Lechia - Zagłębie 2:1. Maciej Makuszewski pięknym strzałem z prawej strony po dalszym rogu pokonał niedawno bramkarza Piasta. Wypożyczony z Tereka Grozny skrzydłowy kolejny raz przymierzył z kolejnej pozycji i... kolejny raz wpadło, ale przeciwko Zagłębiu jeszcze ładniej.

Kwiek przyćmił oprawę. Co na to Benfica?

Lechia - Zagłębie 1:1. Aleksander Kwiek pięknym lobem wyrównał wynik meczu akurat w momencie, w którym kibice Lechii zaprezentowali efektowne flagowisko. Dodatkowym smaczkiem w tej sytuacji był fakt, że fatalny błąd, a w konsekwencji asystę zaliczył Paweł Dawidowicz, którym bardzo zainteresowana jest Benfica Lizbona.

Przedostatnia szansa Widzewa. Wisła wyjdzie z dołka?

Piłkarze Widzewa będą mieli jeszcze tylko dwie szanse na to, by wygrać mecz w rundzie rewanżowej zasadniczej części sezonu. Ostatnie ligowe zwycięstwo zespół z al. Piłsudskiego odnotował... 2 listopada w 15. kolejce rozgrywek.

"Pasy" przedłużyły fatalną serię Górnika

Szybki gol Saidiego i czerwona kartka Przemysława Oziębały już w pierwszej połowie miały ogromny wpływ na przebieg spotkania w Krakowie. "Pasy" wygrały 2:0, znacznie przybliżyły się do zakończenia pierwszej części sezonu w górnej połowie tabeli, a przy okazji przedłużyły serię meczów bez wygranej Górnika do dziesięciu.

Komedia pod bramką Górnika. Zabrzanie prosili się o drugiego gola

Cracovia - Górnik 2:0. Nieodpowiedzialne wyjście z bramki Norberta Witkowskiego, złe ustawienie i niefortunna interwencja obrońcy. Dzięki temu Cracovia, a konkretnie Edgar Bernhardt, stanął przed doskonałą szansą na zdobycie drugiego gola. Wykorzystał ją, dzięki czemu "Pasy" podwyższyły prowadzenie.

Ależ powrót Saidiego! Burundyjczyk melduje się golem

Cracovia - Górnik 1:0. Po czterech kolejkach nieobecności spowodowanej kontuzją Saidi Ntibazonkiza wrócił do składu Cracovii. Wrócił i to w wielkim stylu. Burundyjczyk już w drugiej minucie urwał się obrońcom i po przejęciu prostopadłego podania dał "Pasom" prowadzenie.

Gorąca głowa Oziębały. Z boiska wyleciał po 33 minutach

Chwila nieuwagi, brak dokładności i po meczu. Przemysław Oziębała najpierw za daleko wypuścił sobie piłkę, a potem wyciął równo z trawą swojego przeciwnika. Za brzydki faul arbiter pokazał mu drugą żółtą kartkę i po chwili snajper gości musiał udać się do szatni. Była to dopiero 33. minuta spotkania...

Kawał meczu pod Klimczokiem. Bohater Stevanović

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Podbeskidzie i Śląsk stworzyły świetne widowisko, poszły na wymianę ciosów, ale ostatecznie musiały podzielić się punktami. Najlepszym zawodnikiem spotkania był Dalibor Stevanović, który na swoim koncie zapisał aż trzy gole.

Ostatnie słowo należało do Stevanovicia. Hat-trick skompletowany

Podbeskidzie - Śląsk. 3:3. Śląsk się nie poddał i pomimo, że prowadzenie tracił w Bielsku dwukrotnie, a po kolejnym trafieniu z karnego Sokołowskiego przegrywał, to szukał swoich szans do zdobycia choćby punktu. Tę wykorzystał niezawodny w piątek Stevanović, który hat-tricka skompletował trafiając do siatki głową.

Calahorro rozdaje prezenty. Blażek wykorzystał fatalny błąd Hiszpana

Podbeskidzie - Śląsk 2:2. Winę za utratę przez Śląsk drugiego gola może na siebie wziąć obrońca wrocławian Juan Calahorro. Hiszpan tak fatalnie próbował przeciąć długie podanie z głębi pola, że nagle sam przed Kelemenem znalazł się Jan Blażek. Piłkarz Podbeskidzia z łatwością minął bramkarza a potem skierował piłkę do pustej bramki.

Stevanović nie ma dość. "Rysiek" znów bez szans

Podbeskidzie - Śląsk 1:2. Kilka minut przed przerwą Dudu zrehabilitował się za spowodowanie rzutu karnego. Obrońca Śląska z chirurgiczną precyzją zacentrował na głowę Stevanovicia, a ten pokonał Zajaca. Tym razem popularny "Rysiek" wpuścił gola po strzale głową.