Ekstraklasa.tv

Zawisza ma charakter. Bilard w polu karnym [GOL 2:1]

Zawisza Bydgoszcz - Wisła Kraków 2:1. Jakub Wójcicki ucieka skrzydłem. Jego strzał z bliska broni Miśkiewicz, ale młody skrzydłowy nie rezygnuje - idealnie dogrywa do Masłowskiego, a ten z bliska daje gospodarzom zwycięstwo. W T-Mobile Ekstraklasie nie ma już niepokonanych drużyn!

Wisła jak Chicago Bulls. Strzela Garguła [GOL 0:1]

Zawisza Bydgoszcz - Wisła Kraków 0:1. Wisła jak Chicago Bulls za czasów Jordana, Pippena i trenera Jacksona - gra "trójkątami". Michał Chrapek podaje do Pawła Brożka, ten odgrywa do Łukasza Garguły, a po chwili wszywscy cieszą się z prowadzenia. Piękna akcja!

Piłkarz jakiego w Ekstraklasie nie było? [FILM]

Gdy Brazylijczyk Luis Carlos przychodził do Zawiszy, trener Ryszard Tarasiewicz mówił, że to piłkarz, jakiego w Polsce jeszcze nie było. Czy rzeczywiście? Pierwsza połowa tego, delikatnie mówiąc, nie potwierdziła.

Zawisza chce zmazać plamę, a Wisła podtrzymać passę

Sobotnie spotkania 12. kolejki T-Mobile Ekstraklasy rozpocznie mecz Zawiszy z Wisłą Kraków. Ekipa z Bydgoszczy postara się zmazać plamę z poprzedniej kolejki, kiedy niespodziewanie uległa Koronie Kielce. Drużynę prowadzoną przez Ryszarda Tarasiewicza czeka jednak niezwykle trudne zadanie. Wisła Kraków nie zaznała w tym sezonie goryczy porażki.

Powrót do przeszłości. Górnik Nawałki jak Widzew Smudy

W meczu 12.kolejki Ekstraklasy Górnik przegrywał ze Śląskiem już 0:2, ale po dwóch golach w doliczonym czasie gry ostatecznie zwyciężył 3:2. Kibicom piłki nożnej w naszym kraju skuteczna pogoń podopiecznych Adam Nawałki musiała przypomnieć słynny mecz Legia - Widzew z 1997 roku. Spotkanie przy Łazienkowskiej decydowało o mistrzostwie Polski. Legioniści choć prowadzili w 85. minucie 2:0, to z mecz przegrali 2:3 i to łodzianie cieszyli się z tytułu.

Kibice Górnika: Odejście Nawałki byłoby porażką klubu. Tu jest jego dom

Adam Nawałka to obecnie najpoważniejszy kandydat do objęcia posady trenera reprezentacji Polski. - Odejście Nawałki było by porażką naszego klubu. Widzieliśmy co się stało po tym, jak Waldemar Fornalik opuścił dla kadry Ruch. W ciągu jednego sezonu chorzowianie zamiast ponownie skończyć sezon na podium zaledwie lepszym bilansem bramkowych uratowali się przed spadkiem do pierwszej ligi - mówią kibice Górnika Zabrze, drużyny prowadzonej obecnie przez Adama Nawałkę.

"Ten mecz pokazuje, że wylane krew, pot i łzy się opłacają. O to chodzi w futbolu"

Górnik Zabrze pokonał po niezwykle emocjonującym spotkaniu Śląsk Wrocław 3:2 w meczu 12. kolejki Ekstraklasy. Podopieczni Adama Nawałki jeszcze w 91. minucie gry przegrywali 1:2, a mimo to byli w stanie przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść. - Ten mecz pokazuje, że wylane krew, pot i łzy się opłacają. O to chodzi w futbolu - powiedział po spotkaniu szkoleniowiec zabrzan.

"Takiego scenariusza nie wymyśliłby sam Hitchcock"

To było coś niesamowitego, emocje z kibiców oglądających mecz Górnik - Śląsk będą schodziły jeszcze długo. Goście z Wrocławia jeszcze w 91. minucie prowadzili 2:1, mimo to przegrali z ekipą z Zabrza. - Takiego scenariusza nie wymyśliłby Hitchcock - stwierdził po spotkaniu pomocnik Górnika Bartosz Iwan.

"Brak słów. Czujemy się jak frajerzy"

Do 91. minuty piłkarze Śląska Wrocław prowadzili w Zabrzu z Górnikiem 2:1 w spotkaniu 12. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Gospodarzom wystarczyło jednak 70 sekund aby odwrócić losy meczu. Bramki w doliczonym czasie gry zdobyli Bartosz Iwan i Prejuce Nakoulma i ostatecznie to drużyna Adama Nawałki wygrała 3:2. Piłkarze Śląska w krytycznych słowach ocenili swój występ. - Czujemy się jak frajerzy - powiedział po spotkaniu Rafał Gikiewicz.

Korzym powrócił, a w Kielcach zapanowała fiesta

Korona pokonała Jagiellonię 4:1 w meczu 12. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Zwycięstwo wprawiło kibiców w Kielcach w doskonały nastrój. Fani Korony mieli podwójny powód do radości. Po półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją na murawie pojawił się Maciej Korzym. Napastnik kielczan urazu doznał w maju w meczu z... Jagiellonią.

Piłkarze Korony w siódmym niebie. "Ta wygrana daje nam spokój"

Korona Kielce pokonała Jagiellonię Białystok 4:1 w meczu otwierającym 12. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy. Pierwsi gola strzelili goście, którzy po uderzeniu Dawida Plizgi w 37. minucie prowadzili 1:0. To jednak było wszystko, na co tego wieczora stać było piłkarzy Piotra Stokowca. Dwie bramki Przemysława Trytko i jedna Siergieja Pilipczuka sprawiły, że po godzinie gry było już 3:1. Gości dobił Jacek Kiełb, który w 81. minucie wykorzystał rzut karny podyktowany za mocno dyskusyjny faul Jakuba Słowika na Danielu Gołębiewskim. Bramkarz "Jagi" zobaczył wówczas czerwoną kartkę.

Ekstraklasa wraca z hukiem. 10 goli, zwroty akcji, rollercoaster emocji

Aż dziesięć goli obejrzeli kibice na inaugurację 12. kolejki Ekstraklasy. Najpierw Korona rozbiła w Kielcach Jagiellonię 4:1, w drugim piątkowym spotkaniu Górnik po niezwykle emocjonującym spotkaniu pokonał Śląsk Wrocław 3:2. Podopieczni Adama Nawałki zapewnili sobie zwycięstwo w ostatnich minutach meczu.