Francuzi, w tym wymiar sprawiedliwości, mają najwyraźniej więcej poczucia humoru niż Amerykanie. Ci ostatni oburzali się za rysunek szympansa, który rzekomo był Barackiem Obamą, Francuzi zaś uznali, że satyra ma swoje prawa.
Hiszpańska opozycyjna Partia Ludowa wniosła przeciwko sędziemu Baltasarowi Garzonowi akt oskarżenia. Partia chce, by sędzia zrezygnował z prowadzenia śledztwa w sprawie korupcji wśród urzędników państwowych.
Zwycięstwo ZSRR w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej nie powinno podlegać żadnej dyskusji, uznał rosyjski minister Siergiej Szojgu i zaproponował karanie tych, którzy wątpią w zasługi narodu radzieckiego.
Miała być jak co roku - świetna zabawa i radosne pożegnanie karnawału, skończyło się niemal tragedią. Siedem osób zostało rannych w czasie strzelaniny podczas parady z okazji Mardi Gras, czyli "ostatków", w Nowym Orleanie. Wśród poszkodowanych jest niespełna dwuletnie dziecko.
Żołnierze bengalskich paramilitarnych oddziałów w swoich żądaniach podwyższenia żołdu posunęli się do ostateczności. Członkowie Bangladesh Rifles chwycili za broń.
Brytyjski rząd broni się przed upublicznieniem protokołów z dyskusji, podczas której w 2003 r. zapadła decyzja o uczestnictwie Londynu w inwazji na Irak. Protokoły, decyzją ministra sprawiedliwości Jacka Strawa, będą utajnione.
Prezydent Barack Obama przyrzeka, że odnowi Amerykę. – Ameryka wyjdzie z kryzysu jeszcze silniejsza niż była. Wszystko odbudujemy, znowu staniemy na nogach. Teraz jest czas, żeby działać i odważnie i mądrze – mówił prezydent w orędziu przed połączonymi izbami Senatu i Izby Reprezentantów.
Szaleniec, który porwał moskiewską taksówkę, przez kilkaset metrów jechał chodnikiem wzdłuż ogrodzenia Moskiewskiego Uniwersytetu im Łomonosowa. Potrącił 16 osób, w większości studentów.
Mieszkanka Szwecji Cornelia Johansson przeżyła szok, gdy sprawdzając w internecie swój rachunek bankowy, odkryła, że na koncie ma o 10 miliardów koron szwedzkich więcej niż powinna. To równowartość 883 mln euro.
Amerykanie mówią „tak” reformom Obamy. Prawie trzy czwarte obywateli USA popiera plany rządu na wyjście z kryzysu. Barack Obama wciąż cieszy się dużą popularnością i poparciem w amerykańskim społeczeństwie. Według sondaży popiera go ponad 60 procent obywateli.
Wiktor Juszczenko założył we własny blog w internecie. Prezydent Ukrainy przeżywa teraz trudne chwile – jego popularność maleje, w poniedziałek do odejścia wzywali go komuniści.
Żyła 101 lat i cieszyła się niesłabnącą miłością Brytyjczyków, na którą zasłużyła w czasie wojny. Elżbieta - Królowa Matka - ma swój pomnik w Londynie.
Coraz mniej imigrantów z Europy Wschodniej stara się o pracę w Wielkiej Brytanii, wynika z informacji rządu w Londynie. Przyczyn spadku zainteresowania tamtejszym rynkiem pracy jest kilka.
Hiszpania jest gotowa na przyjęcie więźniów z amerykańskiej bazy wojskowej Guantanamo. Minister spraw zagranicznych Miguel Angel Moratinos złożył taką deklarację po spotkaniu z sekretarz stanu USA Hillary Clinton.
Zmarł jeden z czterech amerykańskich żołnierzy, których ostrzelano na posterunku irackiej policji w Mosulu. Towarzyszący im tłumacz zginął na miejscu z rąk napastników, którzy najprawdopodobniej byli policjantami.
Czarne okulary, czarna czapeczka bejsbolowa i szczelnie zapięty czarny płaszcz - w niesławie i grożąc dziennikarzom opuszczał Argentynę angielski biskup lefebrysta, negacjonista Richard Williamson.
Rosyjska armia znalazła sposób na uzupełnienie wciąż topniejących szeregów. Ministerstwo obrony ogłosiło, że służbę zawodową w wojsku będą mogli pełnić obywatele Wspólnoty Niepodległych Państw.
Podczas izraelskich bombardowań Strefy Gazy, przez Europę przetoczyły się nie tylko manifestacje oburzenia przeciwko katastrofie humanitarnej Palestyńczyków, ale także wiece poparcia dla Hamasu. Dla Izraela takie przypadki są nie do zaakceptowania.
Kolejni świadkowie wyjaśniają przyczyny śmierci Roberta Dziekańskiego, który zginął w 2007 roku na lotnisku w Vancouver rażony przez policję paralizatorem. Tym razem przesłuchiwany był pierwszy z interweniujących policjantów.
Administracja prezydenta Dmitrija Miedwiediewa nie jest oporna na kryzys finansowy. Rosyjski prezydent już zapowiedział, że co najmniej 100 urzędników pożegna się z pracą. Ale czy tylko o oszczędności chodzi?
W marcu, gdy przypadnie 50. rocznica antychińskiego powstania w Tybecie, zagraniczni turyści nie będą mogli wjechać do tego regionu. Oficjalnym powodem zakazu jest troska Pekinu o bezpieczeństwo zagranicznych gości. Chińczycy obawiają się powtórki z ubiegłorocznych krwawych zamieszek.
Po dwunastu latach sądowych batalii, 102-letnia Włoszka wygrała wreszcie spór o spadek po pradziadku. Są jednak obawy, czy staruszka zdąży objąć wywalczony spadek.
Blisko 10 tysięcy zwolenników byłego premiera Tajlandii Thaksina Shinawatry demonstrowało przed siedzibą rządu w Bangkogu. Tzw. "czerwone koszule" domagają się natychmiastowego rozwiązania parlamentu oraz rozpisania nowych wyborów.
To miała być pierwsza taka misja NASA. Nie wszystko jednak poszło tak, jak planowano. Satelita, który miał badać emisję dwutlenku węgla, nie dotarł na orbitę. Wszystko z powodu nieprawidłowego oddzielenia się jego ochronnej osłony.
Michaił Chodorkowski, były szef koncernu naftowego Jukos, jest już w Moskwie. Do rosyjskiej stolicy trafił prosto z aresztu śledczego na Syberii. W Moskwie Chodorkowskiego czeka nowy proces.
Strajki pracowników lotnisk w Niemczech i Grecji. We wtorek zamknięto dwa porty lotnicze w Berlinie. W środę problemy czekają podróżnych w Grecji, gdzie protest kontrolerów lotów może skutecznie utrudnić wszelkie powietrzne podróże.
Kryzys nie zna litości. Dopadł nawet Michaiła Prochorowa, który uważany jest za najbogatszego Rosjanina. Z powodu finansowej zapaści ten rosyjski krezus musiał zrezygnować z kupna willi na Lazurowym Wybrzeżu.
Przewodnicząca Związku Wypędzonych (BdV) Erika Steinbach znów uderza. Tym razem dostało się szefowi niemieckiej dyplomacji Frankowi-Walterowi Steinmeierowi. Steinbach nie podoba się, że minister nie wziął jej w obronę po wypowiedzi Władysława Bartoszewskiego.