Terroryści w Pakistanie znów zaatakowli. Tym razem w serii eksplozji na terenie szkoły marynarki wojennej w Lahore na wschodzie Pakistanu zginęło co najmniej pięć osób, a siedem zostało rannych.

Prezydent bajecznie bogatego w gaz ziemny Turkmenistanu z okazji tegorocznego Dnia Kobiet wykazał się niezwykłą szczodrobliwością. Każdej kobiecie rozkazał wypłacić równowartość 10 dolarów.

Policja w Memphis w stanie Tennessee znalazła w jednym z domów sześć ciał oraz troje ciężko rannych dzieci. Dwie spośród ofiar tajemniczego morderstwa to dzieci w wieku poniżej 12 lat.

"Ndrangheta", wyjątkowo groźna i bogata kalabryjska mafia, ma kłopoty. Od wtorkowego poranka trwa wielka operacja konfiskaty jej majątku przez włoską policję.

- Harmonogram spotkań premiera podczas wizyty w USA jest ciągle w fazie ustaleń - poinformowała rzeczniczka rządu Agnieszka Liszka. Wiadomo jednak, że Donald Tusk spotka się z amerykańskim prezydentem 10 marca.

Sytuacja w Ameryce Południowej robi się coraz bardziej napięta. Ekwador zerwał stosunki dyplomatyczne z Kolumbią po ataku kolumbijskich sił zbrojnych. Podczas weekendu uderzyły one z powietrza na znajdujące się na terytorium Ekwadoru obozy działającej w Kolumbii, lewicowej partyzantki FARC, zabijając jej dowódcę.

Policja przeszukująca podziemia dawnego domu poprawczego dla chłopców Haut de la Garenne na wyspie Jersey odkryła w poniedziałek kolejne kości. Sądzi, że mogą to być szczątki dawnych wychowanków, wobec których stosowano surowe kary i okrutnie ich traktowano.

Nieuznający powojennego porządku i granic Polski, zaprzeczający zbrodni oświęcimskiej i tworzący ośrodki rozpłodowe dla zachowania czystości rasy aryjskiej niemieccy neonaziści się coraz groźniejsi - alarmują reporterzy "Superwizjera" TVN.

Senatorzy Hillary Clinton i Barack Obama prowadzili w poniedziałek zażartą kampanię przed wtorkowymi prawyborami w Ohio i Teksasie, które mogą zadecydować o nominacji prezydenckiej w Partii Demokratycznej.

Miliony Niemców obejrzały drugą część superprodukcji "Die Gustloff", nakręconą w konwencji "Titanica". To historia niemieckiego statku, storpedowanego na Bałtyku pod koniec II wojny światowej. W katastrofie zginęło aż dziewięć tysięcy ludzi. Dramat sprzed ponad pół wieku także dziś wyzwala mnóstwo emocji.

Gdy polski rząd zastanawiał się nad uznaniem niepodległości Kosowa, Kancelaria Prezydenta ostrzegała, że taki krok może poważnie skomplikować sytuację "najbliższego sojusznika Polski", Gruzji. Dlaczego rządzone przez Micheila Saakaszwilego południowokaukaskie państwo jest dla Warszawy takie istotne?

Porywacze uprowadzonego w piątek chaldejskiego arcybiskupa Mosulu Paulosa Faradża Raho zażądali ogromnego okupu - ujawnił biskup pomocniczy Bagdadu Szlajmun Warduni. Duchowny nie podał sumy.

- To, co Rosjanom wydaje się już demokracją, jest zaledwie demokraturą - tak w Magazynie 24 Godziny wybitny znawca Rosji prof. Jerzy Pomianowski skomentował niedzielne wybory prezydenckie, które wyłoniły nowego gospodarza Kremla.

Polacy boją się badań profilaktycznych, pomimo, że są na nie pieniądze. Pod względem wykrywalności chorób nowotworowych nadal jesteśmy w ogonie Europy. - Róbcie badania! Gdyby nie moja sekretarka, to ja doprowadziłbym się do stanu, w którym mój rak byłby już nieoperacyjny - apelował w magazynie "24 godziny" Zbigniew Religa.

Manifestacja opozycyjnej koalicji "Inna Rosja" została brutalnie rozpędzona przez jednostki OMON i MSW. Około 50 osób trafiło do aresztu.

Kilkudziesięciu przedstawicieli prokremlowskiej młodzieżówki "Nasi" protestowało przed ambasadą USA w Moskwie przeciwko amerykańskiej polityce zagranicznej. W ten sposób zwolennicy Putina świętowali wyborcze zwycięstwo Dmitrija Miedwiediewa.

"Gorące gratulacje" od Nicolasa Sarkozy'ego, nieco mniej entuzjastyczne od Gordona Browna, szczypta krytyki od rządu Angeli Merkel i apel o poszanowanie wspólnych wartości ze strony Komisji Europejskiej. Rosyjski prezydent-elekt Dmitrij Miedwiediew zbiera powinszowania od całej Europy.

Oskarżany o wspieranie irackich rebeliantów irański prezydent Mahmud Ahamdineżad wezwał obce wojska pod dowództwem Amerykanów, żeby opuściły Irak. Swoją deklarację złożył podczas wizyty w Bagdadzie.

- Piekło nie istnieje gdzieś tam na tamtym świecie; istnieje tutaj, na tej ziemi. Powinni to zrozumieć ci, którzy są w pałacach, w Watykanie, gdzie jest najlepszy z możliwych raj bogatych i możnych - mówił do swoich zwolenników były ksiądz Pierino Gelmini.

Europejska i amerykańska prasa wątpi w uczciwość wyborów prezydenckich w Rosji, w których w pierwszej turze zwyciężył protegowany Władimira Putina, obecny pierwszy wicepremier Dmitrij Miedwiediew.

- Mało brakowało, a w sobotę doszłoby w Hamburgu do katastrofy lotniczej podczas przejścia huraganu "Emma". Udało się jej uniknąć tylko dzięki refleksowi pilota - poinformował w poniedziałek rzecznik niemieckich linii lotniczych Lufthansa.

Wybory rodzą pytania na temat demokracji - oświadczyli obserwatorzy z Rady Europy przyglądający się rosyjskim wyborom prezydenckim. Ich zdaniem wybory te nie wykorzystały "potencjału demokratycznego".

Dmitirja Miedwiediewa w niedzielnych wyborach prezydenckich w Rosji poparło 70,23 proc. wyborców - ogłosiła Centralna Komisja Wyborcza po przeliczeniu blisko 100 proc. głosów. - Moja polityka będzie bezpośrednią kontynuacją ścieżki, którą wytyczył Władimir Putin - zapowiedział Miedwiediew.

- To szczególny dzień w życiu kraju. Wybraliśmy drogę rozwoju na długie lata - oświadczył Dmitrij Miedwiediew podczas koncertu "Naprzód Rosjo!" na moskiewskim Placu Czerwonym. Podziękował w ten sposób za poparcie w zwycięskich wyborach prezydenckich, w których uzyskał 70,23 proc głosów. Tym samym został szefem państwa już w pierwszej turze.

Hamas, który kontroluje Strefę Gazy, ogłosił w poniedziałek zwycięstwo nad Izraelem. Zrobił to po tym, jak wojska izraelskie wycofały się z zajętych w ostatnich dniach pozycji wewnątrz palestyńskiej enklawy.

Hillary Clinton stanęła oko z aktorką, która ją zwykle pariodiuje. Kandydatka na prezydenta USA wystąpiła z Amy Poehler w popularnym programie komediowym 'Saturday Night Live'. Panie rozmawiały o ciuszkach, biżuterii i kampanii.

Zamachowiec samobójca wysadził się podczas zebrania starszyzny plemiennej w mieście Darra Adam Khel, w północno-zachodnim Pakistanie. Zginęło 40 osób, a wiele zostało rannych.

Prezydent Wenezueli Hugo Chavez zaognia stosunki z sąsiednią Kolumbią. Na granicę wysłał czołgi, a siły powietrzne postawił w stan gotowości. Chce w ten sposób zrewanżować się Kolumbijczykom, których wojsko w pościgu za lewackimi partyzantami przekroczyło granicę zaprzyjaźnionego Ekwadoru.

Diarchia, duumwirat, dwuwładza – Rosja zmienia system rządów i wchodzi w nowy etap historii. Zamiast jedynowładcy Putina będzie nią rządził duet Miedwiediew-Putin. Dzieje Moskwy uczą, że taki układ źle się dla niej kończył. „Miodowy miesiąc” między nowym a starym gospodarzem Kremla może się skończyć szybciej, niż myślimy.