Tak wyglądała Costa Concordia tuż po katastrofie

Agencja Associated Press opublikowała zdjęcie zrobione tuż po katastrofie włoskiego statku Costa Concordia, w której zginęło 16 osób, a 20 pasażerów wciąż jest poszukiwanych. Sprawa katastrofy wciąż budzi wiele emocji. W piątek wydano komunikat, w którym poinformowano, że każdy pasażer, który przeżył katastrofę wycieczkowca, otrzyma po 11 tys. euro.

Deportowani do Chin skazani na dożywocie

Sąd w Regionie Autonomicznym Xinjiang-Ujgur, w północno-zachodnich Chinach, skazał na dożywocie dwóch Ujgurów deportowanych z Kambodży w 2009 roku - poinformowało Radio Wolna Azja, powołując się na rodziny skazanych.

Były dyktator oskarżony o ludobójstwo

Były gwatemalski dyktator 85-letni Jose Efrain Rios Montt został formalnie oskarżony o ludobójstwo i zbrodnie przeciw ludzkości popełnione podczas wojny domowej w Gwatemali w latach 1960-1996.

Pod gruzami nadal mogą być 22 osoby

Wciąż co najmniej 22 osoby są uznawane za zaginione po zawaleniu się w środę wieczorem trzech budynków w centrum Rio de Janeiro. Ratownikom udało się odnaleźć ciała czterech osób - poinformował burmistrz Rio Eduardo Paes.

Okrągły stół? Rozwiązanie siłowe? Scenariusze Putina

Zwycięstwo w wyborach prezydenckich nie rozwiąże problemu, jakim dla Władimira Putina jest wzrost aktywności opozycji. 4 lutego na ulice rosyjskich miast mogą wyjść setki tysięcy ludzi. A to dopiero początek - ostrzegają przeciwnicy premiera. Putin ma do wyboru trzy scenariusze: siłowego stłumienia protestów, dialogu i pewnych ustępstw wobec opozycji, przeczekania fali antyrządowych demonstracji.

Twitter będzie blokował wpisy

Na wniosek lokalnych władz Twitter będzie blokował wpisy w pewnych krajach - ogłosił właśnie popularny serwis, który odegrał ważną rolę m.in. podczas arabskiej wiosny. Internauci zostaną powiadomieni, jeśli ich wpisy zostaną zablokowane, a szczegóły pojawią się na specjalnej stronie internetowej.

Urzędnicy dostali pocztą 16 kg kokainy

Do siedziby Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku dostarczono w zeszłym tygodniu dwie przesyłki zawierające łącznie 16 kg kokainy. - Narkotyki o wartości ok. dwa mln dolarów pochodziły z Meksyku - poinformowała nowojorska policja.

"Bóg dał nam zwycięstwo". Sekta znów będzie zabijać

Domniemany szef nigeryjskiej sekty i organizacji dżihadystów jednocześnie Boko Haram ostrzegł w komunikacie internetowym, że wydał rozkaż swym bojownikom, by kontynuowali ataki terrorystyczne na wzór niedawnego ataku w Kano, w którym zginęło ponad 200 osób. - Dałem rozkaz i będą dawał nadal te rozkazy. Bóg dał nam zwycięstwo - mówi w nagraniu najprawdopodobniej Abubakar Szekau. Nie udało się bowiem ustalić autentyczności komunikatu.

Producent wadliwych implantów na wolności

Założyciel nieistniejącej już firmy PIP (Poly Implant Prothese), produkującej silikonowe implanty piersi, 72-letni Jean-Claude Mas, został zwolniony z aresztu w Marsylii po wpłaceniu 100 tys. euro kaucji. Jak poinformował jego adwokat Yves Haddad, Mas jest oskarżony o nieumyślne uszkodzenie ciała.

Reżim przechodzi do ataku. 43 zabitych

Wojska rządowe, a także zwolennicy prezydenta Syrii Baszara el-Asada przeszli w czwartek do kontrofensywy i skutecznie wypierali przeciwników rządu ze zbuntowanego przedmieścia stolicy, Dumy, gdzie od dawna odbywały się wielkie demonstracje antyrządowe. W tej akcji oraz innych walkach w czwartek zginęły w Syrii 43 osoby.

"To farsa, w której nie będę uczestniczyć"

- Ta umowa może mieć poważne konsekwencje dla życia naszych obywateli (...) To farsa, w której nie będę uczestniczyć - oświadczył w czwartek Kader Arif, eurodeputowany i poseł sprawozdawca ds. ACTA w Parlamencie Europejskim. Francuski polityk zarzuca brak społecznej debaty nad dokumentem i brak przejrzystości w prowadzeniu negocjacji nad jego kształtem. W czwartek wieczorem z powodu ACTA rezygnację z funkcji złożył też szef polskiej Rady Informatyzacji. - Rezygnacja jest reakcją na (...) podpisanie tej umowy przez Panią Ambasador - napisał prof. Mieczysław Muraszkiewicz w swoim oświadczeniu.

Muzułmanie żądają dymisji szefa NYPD

Szef nowojorskiej policji w opałach. Muzułmanie w Nowym Jorku domagali się w czwartek dymisji Raya Kelly'ego w związku z jego pojawieniem się w filmie dokumentalnym o radykalnym islamie, który ich zdaniem stawia wszystkich wyznawców tej religii w negatywnym świetle.

Hakerzy zaatakowali czeski rząd. Zemsta za ACTA

Hakerzy zaatakowali w czwartek strony czeskiego rządu oraz stowarzyszenia zbiorowego zarządzania prawami autorskimi OSA, promującego w Czechach ACTA, czyli międzynarodową umowę handlową o zwalczaniu obrotu towarami podrabianymi.

Niemcy wychodzą z Afganistanu. Bundestag zdecydował

Od 1 lutego rozpocznie się stopniowe zmniejszanie liczebności niemieckich wojsk służących w Afganistanie w ramach natowskich Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF) - zdecydował niemiecki parlament.

Sąd Najwyższy potwierdził: Jednoręki klaskał

Sąd Najwyższy Białorusi potwierdził, że jednoręki inwalida klaskał podczas milczącej akcji protestu - poinformowało Radio Swoboda. Skazany zamierza odwoływać się do sądownictwa międzynarodowego.

Zabił, bo nie mógł nauczyć się angielskiego?

Afgański żołnierz, który w kwietniu ubiegłego roku w bazie wojskowej w Kabulu zabił dziewięciu Amerykanów, wziął ich na celownik, bo jego amerykańscy mentorzy obcięli mu pensję z powodu niemożności nauczenia się angielskiego - powiedział FoxNews wieloletni kolega zamachowca.

"Nigeryjska sekta filią Al-Kaidy"

Odpowiedzialna za przeprowadzenie ostatnich krwawych zamachów w Nigerii sekta Boko Haram staje się grupą terrorystyczną - filią Al-Kaidy - z aspiracjami do przeprowadzania międzynarodowych ataków - ocenia amerykańska wywiadownia Stratfor.

Amerykanie chcą wrócić na Filipiny. Przeciwwaga dla Chin

Stany Zjednoczone planują zwiększenie obecności swoich wojsk na Filipinach, co ma być przeciwwagą dla rosnącej potęgi militarnej Chin. Rozmowy z przedstawicielami rządu filipińskiego w tej sprawie zaczęły się w czwartek w Departamencie Stanu.

NATO o Rosji: bez dużego postępu ws. tarczy

Negocjacje między NATO a Rosją na temat obrony przeciwrakietowej w Europie nie posuwają się naprzód w sposób znaczący - uważa sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen. Duńczyk zaznaczył jednak, że wciąż jest nadzieja na porozumienie.

Watykan oburzony posądzeniami o korupcję

Watykan nie kryje oburzenia po tym, jak we włoskiej telewizji La 7 wyemitowano materiał na temat rzekomej korupcji i stosowania nieprzejrzystych zasad finansowych za Spiżową Bramą. Stolica Apostolska zagroziła podjęciem kroków prawnych wobec stacji telewizyjnej.

Wściekły tłum zaatakował australijską premier

Szefowa australijskiego rządu Julia Gillard ewakuowała się w pośpiechu w eskorcie ochrony z restauracji w Canberze, którą zaatakował wściekły tłum podający się za obrońców praw Aborygenów.

Zurych "zgasł" przez uszkodzony kabel

Po trzech godzinach blackoutu udało się przywrócić zasilanie w Zurychu. Przed południem doszło tam do wielkiej awarii, w wyniku czego stanęły tramwaje, wyłączyły się sygnalizatory świetlne, prądu nie było w biurowcach, sklepach i domach mieszkalnych.

Oficerowie pojmali dowódcę armii

Rząd Papui Nowej Gwinei przejął całkowitą kontrolę nad siłami zbrojnymi - oświadczył premier Peter O'Neill. Wcześniej grupa zbuntowanych żołnierzy pojmała dowódcę wojska gen. Francisa Agwiego.

9 miesiąc ciąży i 600 g heroiny w żołądku

Tadżyczkę w dziewiątym miesiącu ciąży zatrzymano na lotnisku w Petersburgu, gdy próbowała przemycić w żołądku ponad 600 gramów heroiny - poinformowały lokalne służby celne. Kobieta przyleciała do Petersburga z Duszanbe, stolicy Tadżykistanu.

Wrak tupolewa pod wiatą. Po prawie 2 latach

Wrak prezydenckiego samolotu Tu-154M leżący na lotnisku Siewiernyj pod Smoleńskiem, prawie dwa lata po katastrofie został przykryty wiatą. - Ma ona go chronić przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych - poinformował rzecznik gubernatora obwodu smoleńskiego Andriej Jewsiejenkow.