Komentator TVN24 Biznes i Świat: Polacy się opłacają Wielkiej Brytanii

W tej sprawie górę biorą emocje, ekonomiczne fakty się nie liczą. I nic w tym dziwnego. bo to czysto polityczna sprawa - tak Bartosz Węglarczyk z TVN24 Biznes i Świat ocenia debatę w sprawie polskich imigrantów w Wielkiej Brytanii. Wskazuje też na kontekst, w którym toczy się spór - to eurosceptyczne dążenia Londynu i ostra dyskusja w brytyjskiej elicie politycznej na temat referendum dotyczącego wyjścia W. Brytanii z UE.

"Żydzi i Izraelczycy za mało mówią o Polsce". Przyjazd Knesetu ma to zmienić

- Poczułem, że w pewnym sensie brakuje Polski, że mało się o niej mówi. Żydzi w diasporze i Izraelczycy mówią zbyt mało o Polsce - mówi w rozmowie z TVN24 Biznes i Świat Jonny Daniels, pomysłodawca przeprowadzenia zgromadzenia Knesetu w Polsce. I zdradza kilka szczegółów wielkiej wizyty polityków Izraela w naszym kraju, o której jako pierwszy napisał tvn24.pl.

Niemcy będą niszczyć chemiczną broń Asada

Niemiecki minister spraw zagranicznych poinformował w czwartek, że jego kraj weźmie udział w akcji niszczenia syryjskiej broni chemicznej. Zadanie wykona Towarzystwo Likwidacji Chemicznych Środków Bojowych w Munster w Dolnej Saksonii.

12,5 tys. euro grzywny za polskie nazwy ulic na Litwie

43 tys. 400 litów, czyli 12,5 tys. euro grzywny ma zapłacić dyrektor administracji samorządu rejonu solecznickiego Bolesław Daszkiewicz za nieusunięcie dwujęzycznych - w języku litewskim i polskim - tablic z nazwami ulic – orzekł wileński sąd. Orzeczenie Wileńskiego Sądu Okręgowego jest ostateczne. Ma być wykonane do 6 lutego.

Premier Ukrainy: Z Rosją biznes, z Unią rozmowy

Ukraina powinna rozpocząć "praktyczne rozmowy" o warunkach podpisania umowy stowarzyszeniowej i utworzenia strefy wolnego handlu z UE oraz niezwłocznie uruchomić program współpracy przemysłowej z Rosją – oświadczył premier ukraińskiego rządu Mykoła Azarow.

Mieszkańcy Soczi dali córce na imię Olimpiada

Przyszła na świat w nocy z 31 grudnia 2013 na 1 stycznia 2014 w szpitalu w centrum Soczi. Rodzice dali jej na imię Olimpiada. Urzędnicy z urzędu stanu cywilnego nie chcą jednak ujawnić nazwiska dziewczynki i jej rodziców.

Szef sprzedaje restaurację, żeby pomóc chorej kelnerce

Właściciel restauracji w Teksasie postanowił sprzedać interes, który prowadzi od 15 lat, by sfinansować leczenie pracującej u niego kelnerki. Michael De Beyer szacuje, że 19-letnia, mająca raka mózgu Brittany Mathis, będzie miała dzięki temu do dyspozycji ok. 2 mln dolarów.

Al-Kaida buduje państwo w Iraku. "Zapłacimy za to w przyszłości"

W Iraku mamy do czynienia z jedną największych katastrof bezpieczeństwa narodowego na świecie; Al-Kaida buduje państwo, które będzie magnesem dla międzynarodowego terroryzmu - ostrzega ekspert Rady Stosunków Międzynarodowych (CFR) Max Boot. Współwiną obarcza prezydenta USA Baracka Obamę.

USA wysyłają czołgi do Korei. "Kim na pewno się zdenerwował"

Lider Korei Północnej na pewno się "zdenerwował", słysząc o tym, że Amerykanie planują wysłanie do sąsiadów z Południa dodatkowych 800 żołnierzy i czołgi - ostrzegł w chińskiej państwowej gazecie ekspert wojskowy Zhang Liangui cytowany przez agencję Yonhap. Specjalista twierdzi, że stabilizacja Półwyspu Koreańskiego znów może zostać zachwiana.

Najpierw mrozy, potem Słońce. Rakieta poleci na ISS w czwartek

Planowany na środę start prywatnej rakiety z zaopatrzeniem dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) odłożono z powodu silnej aktywności elektromagnetycznej Słońca - poinformowała amerykańska Państwowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA). Wystartuje ona w czwartek.

Nowy Jork legalizuje marihuanę do celów leczniczych

Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo poinformował w środę, że zezwolił na zażywanie marihuany w celach leczniczych przez osoby poważnie chore. Nowy Jork staje się zatem 21. stanem USA zezwalającym na ograniczone zażywanie marihuany.

Bawaria ułatwi odzyskiwanie zrabowanych dzieł sztuki

Władze Bawarii chcą ułatwić prawowitym właścicielom odzyskiwanie dzieł sztuki zagrabionych przez III Rzeszę. Bawarski minister sprawiedliwości Winfried Bausback przedstawił projekt ustawy mającej ograniczyć możliwość powoływania się na przedawnienie.

Konflikt USA-Indie narasta. Minister odwołuje wizytę

Minister ds. energetyki USA Ernest Moniz odwołał zaplanowaną na przyszły tydzień podróż do Indii w konsekwencji skandalu z indyjską wicekonsul w Nowym Jorku, aresztowaną 12 grudnia pod zarzutem oszustwa wizowego - poinformował resort energetyki w Waszyngtonie.

Jego śmierć wywołała zamieszki w Londynie. Policja strzelając "nie złamała prawa"

Jego śmierć 4 sierpnia 2011 roku spowodowała trwające kilka dni zamieszki w Londynie i innych brytyjskich miastach. Ława przysięgłych przy koronerze większością ośmiu głosów do dwóch zadecydowała w środę, że londyńska policja nie złamała prawa, kiedy podczas próby aresztowania śmiertelnie postrzeliła 29-letniego Marka Duggana. Rodzina chłopaka nie zgadza się z opinią i zapowiedziała, że będzie walczyć o sprawiedliwość.

Prezydent, który nie lubi poniedziałków

- Ja w liście napisałam, że chcę od prezydenta mieszkanie nad Morzem Czarnym. Tam jest pięknie, a ja mam czteroletniego synka. Czemu prezydent miałby mi nie dać? - pyta Malba. A reporterka tvn24.pl sprawdza, skąd prezydent Abchazji ma na zachcianki obywateli pieniądze. Reportaż stypendystki im. Ungera ukazał się również w "Dużym Formacie".

Katastrofa wojskowego śmigłowca. Nie żyją dwie osoby

Do dwóch osób wzrosła liczba zabitych w katastrofie śmigłowca marynarki wojennej USA, który rozbił się w środę u wybrzeży Wirginii - podały amerykańskie władze wojskowe. Dwie osoby są ranne. Nadal poszukuje się piątego członka załogi.

Sikorski: Wysłaliśmy sygnał, że nie życzymy sobie czepiania się Polaków

- Premier Cameron powiedział premierowi Tuskowi, że nie miał na myśli tego, co powiedział - stwierdził w "Faktach po Faktach" Radosław Sikorski, odnosząc się do telefonicznej rozmowy szefów rządów Polski i Wielkiej Brytanii. Szef polskiego MSZ ujawnił, że Donald Tusk ostrzegł, iż jakakolwiek zmiana traktatu unijnego, która byłaby dyskryminująca, "nie przejdzie", bo Polska ją zawetuje.

40 minut Tuska na linii z Cameronem. "Zapewnił, że nie chciał stygmatyzować"

"Niezwykle szczera i otwarta wymiana poglądów" - tak rozmowę telefoniczną Donalda Tuska z Davidem Cameronem scharakteryzował minister ds. europejskich Piotr Serafin. - Premier Cameron tłumaczył, że nie było jego intencją stygmatyzowanie Polaków - streszczał przebieg rozmowy. Tusk miał być stanowczy i zaznaczyć, że niezależnie od tych intencji "wymowa oraz efekty słów Camerona" są nie do zaakceptowania.