Turcy nie wpuścili niemieckiego dziennikarza

Prawa wjazdu na terytorium Turcji odmówiono we wtorek dziennikarzowi niemieckiej telewizji publicznej ARD Volkerowi Schwenckowi, który przyleciał do Stambułu z Kairu i zamierzał udać się na pogranicze turecko-syryjskie.

"Pewien postęp". Ale Iran liczy na pieniądze

Sekretarz stanu USA John Kerry i minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Dżawad Zarif rozmawiali we wtorek podczas spotkania w Nowym Jorku o sposobach realizacji porozumienia Teheranu ze światowymi mocarstwami na temat jego programu nuklearnego.

Pod gruzami wciąż szukają żywych

Po czterech dniach, jakie upłynęły od sobotniego trzęsienia ziemi w Ekwadorze, wciąż ponad 1700 osób uważa się za zaginione - poinformowały we wtorek władze. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 480 a rannych do 2560.

Pokonała raka, teraz walczy z inną chorobą

Dwukrotnie pokonała nowotwór, choć słono za to zapłaciła - straciła dwie piersi. Kiedy już zaczęło być dobrze, usłyszała kolejną diagnozę - obrzęk limfatyczny. Amerykańska aktorka Kathy Bates kolejną chorobę przyjmuję z pokorą, nie poddaje się i daje siłę innym pacjentom. Materiał magazynu "Polska i Świat".

"Oczekujemy prezydenta Putina. W zasadzie się zgodził"

Przebywający we wtorek w Moskwie minister spraw zagranicznych Francji Jean-Marc Ayrault przekazał prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi zaproszenie od francuskiego prezydenta Francois Hollande'a do złożenia w październiku wizyty we Francji. Do ostatniej wizyty prezydenta Putina w kraju UE doszło w lutym 2015 roku; były to Węgry.

Mężczyzna gwałcił nastolatkę, jej koleżanka transmitowała to w sieci

Gdy nastolatka zobaczyła, że jej koleżanka jest gwałcona przez 29-letniego mężczyznę, zaczęła nagrywać zdarzenie telefonem komórkowym, jednocześnie udostępniając transmisję na żywo w sieci. Nie wezwała pomocy. Obserwowała natomiast ze śmiechem, jak pod filmem przybywa lajków i komentarzy. Tak przerażającą historię usłyszał sąd w Ohio.

"Myśliwi" porywają dziewczynki i nastolatki. Zostają niewolnicami seksualnymi

Wietnamskie dziewczynki - nieprzytomne i nieświadome swego losu - są przerzucane przez granicę z Chinami, gdzie stają się niewolnicami seksualnymi. Kupują je Chińczycy, którzy albo umieszczają je w domach publicznych, albo biorą za żony lub kochanki i zmuszają do rodzenia dzieci. Tylko niektórym udaje się odzyskać wolność.

Poroszenko: Sawczenko przerwała głodówkę

Skazana w Rosji na 22 lata więzienia ukraińska lotniczka Nadija Sawczenko zgodziła się na przerwanie głodówki – oświadczył we wtorek prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, który odbył rozmowę telefoniczną z Sawczenko.

Sondaż: co trzeci Węgier ma antysemickie poglądy

35 proc. ludności Węgier ma silnie lub umiarkowanie antysemickie poglądy. Jest to wzrost w porównaniu z badaniem sprzed roku – wynika z opublikowanego we wtorek sondażu ośrodka Median, wykonanego dla fundacji Tett es Vedelem (Czyn i Obrona).

Chcieli uciec do Niemiec, wolą wrócić do Iraku

Szesnaścioro chrześcijańskich uchodźców z Iraku, którzy chcieli w ubiegłym tygodniu wyjechać z Czech do Niemiec, wystąpiło o powrót do Iraku - poinformował we wtorek na Twitterze czeski minister spraw wewnętrznych Milan Chovanec.

Ofiary trzęsienia ziemi znalazły schronienie w więzieniu

Aby zapewnić dach nad głową przynajmniej niektórym z tysięcy ludzi poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi, które nawiedziło południową Japonię, otwarto dla potrzebujących więzienie w Kumamoto. We wtorek przebywało tam jeszcze 110 ofiar żywiołu.

"Unia Europejska bardziej potrzebuje Turcji niż Turcja Unii"

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan oświadczył we wtorek, w czasie przemówienia w Ankarze, że "Unia Europejska bardziej potrzebuje Turcji" niż na odwrót. Jako "prowokacyjny" ocenił zeszłotygodniowy raport Parlamentu Europejskiego o sytuacji w jego kraju.

"Zagrożenie dla wolności słowa". Dziennikarze apelują do prezydent o veto

Przedstawiciele czołowych litewskich mediów wręczyli prezydent Litwy prośbę o zawetowanie przyjętej przez Sejm nowelizacji Kodeksu karnego. Ogranicza ona możliwość nagłaśniania spraw sądowych, odbywających się za zamkniętymi drzwiami. Zdaniem dziennikarzy nowela ta zagraża wolności słowa na Litwie.

Bronią praw wyborców. Zostali ukarani rekordową grzywną

Rosyjskie stowarzyszenie Gołos, broniące praw wyborców, zostało ukarane bezprecedensowo wysoką grzywną w wysokości 1,2 mln rubli (ok. 18,3 tys. USD). Zarzut: organizacja nie oznakowała materiałów napisem, że jest "zagranicznym agentem" - podało radio Echo Moskwy.