Socjaliści będą "tolerować" rząd

Hiszpańscy socjaliści (PSOE) postanowili w niedzielę, że będą tolerować mniejszościowy rząd konserwatywnego premiera Mariano Rajoya, przywódcy Partii Ludowej (PP). Oznacza to zakończenie politycznego impasu po dziesięciu miesiącach.

Po wygaśnięciu rozejmu naloty rozpoczęły się na nowo

Samoloty koalicji pod wodzą Arabii Saudyjskiej zbombardowały pozycje szyickich rebeliantów Huti w Jemenie, w niedzielę nad ranem, kilka godzin po wygaśnięciu trzydniowego rozejmu, ignorując apele wysłannika ONZ o przedłużenie zawieszenia broni.

Ukradli broń, uciekli z więzienia. Pościg za zbiegami

Nawet 170 więźniów uciekło w sobotę wieczorem z zakładu karnego w Arcahaie, na zachodnim wybrzeżu Haiti, ok. 50 km na północny zachód od Port-au-Prince. Podczas ucieczki zginęły co najmniej dwie osoby, a kilka zostało rannych - podają lokalne media.

Bunkry, pociski, dokumenty. Rosjanie odnaleźli tajną niemiecką bazę w Arktyce

Rosyjscy naukowcy odkryli tajną bazę nazistów w Arktyce - informuje "The Independent". W czasie badań natknęli się na bunkry, zardzewiałe pociski i inne przedmioty z czasów II wojny światowej. Baza zbudowana przez Niemców za czasów III Rzeszy zlokalizowana jest na Ziemi Aleksandry, ok. 1000 km od bieguna północnego.

Ruszyła druga tura wyborów parlamentarnych na Litwie

Na Litwie o godz. 6.00 czasu polskiego rozpoczęła się druga tura wyborów parlamentarnych. O 68 mandatów poselskich w okręgach jednomandatowych, w których zwycięzca nie został wyłoniony w pierwszej turze, walczy 136 kandydatów.

Rosja: koalicja atakuje wesela, pogrzeby, szpitale

Rosja oskarżyła międzynarodową koalicję, na której czele stoją USA, że atakuje cywilów w Iraku. - Ataki te noszą wszelkie cechy zbrodni wojennych - oświadczył w sobotę wieczorem rzecznik ministerstwa obrony Rosji Igor Konaszenkow.

Trump ma plan na pierwszych 100 dni rządów

Donald Trump przedstawił w sobotę szczegółowy plan swoich inicjatyw jako prezydenta w czasie pierwszych 100 dni od objęcia rządów. Na 2,5 tygodnia przed wyborami miliarder wyraźnie ustępuje w sondażach Hillary Clinton.

Ukraińcy zawrócili białoruski samolot. Z powodu Ormianina?

Białoruski samolot pasażerski ze 142 osobami na pokładzie został zmuszony, pod groźbą poderwania myśliwców, do powrotu na lotnisko w Kijowie – informują w sobotę media na Ukrainie. SBU zaprzecza, jakoby pilotowi grożono "poderwaniem myśliwców" i zapewnia, że kontrolerzy działali zgodnie z procedurami.

Obok Putina i Merkel. Rebelianci chcą dołączyć do formatu normandzkiego

Premier samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej Aleksandr Zacharchenko twierdzi, że w rozmowach w formacie normandzkim (z udziałem przywódców Ukrainy, Rosji, Francji i Niemiec) powinni uczestniczyć także rebelianci. Zacharczenko powiedział o tym rosyjskiej agencji RIA Nowosti. "To marionetka Kremla, wiadomo, czyje stanowisko reprezentuje" - skomentował portal ukraińskiej gazety "Donbass".

"FT": zabójstwo "Motoroli" grozi wznowieniem walk na pełną skalę

"W czasie spotkania w Berlinie przywódcy Rosji, Ukrainy, Niemiec i Francji zgodzili się opracować ‘mapę drogową’ w sprawie realizacji porozumień pokojowych w Donbasie. Jednak zabójstwo Arsena Pawłowa grozi wznowieniem walk na pełną skalę" - prognozuje brytyjski dziennik "Financial Times".

Dywersja dżihadystów. Uderzyli na miasto, wszyscy zginęli

Iracka policja poinformowała w sobotę, że po całym dniu i nocy ciężkich starć zakończył się atak bojowników tzw. Państwa Islamskiego (IS) na cele w i wokół miasta Kirkuk na północy kraju. Atak ten miał zdezorganizować siły iracko-kurdyjskie przygotowujące się do uderzenia na Mosul.

"Te wydarzenia nie były prawdziwe". Asad podważa słynne zdjęcie

Prezydent Syrii Baszar al-Asad w trakcie wywiadu dla szwajcarskiej telewizji SRF został zapytany o słynne zdjęcie 5-letniego chłopca uratowanego z bombardowania w Aleppo. Według Asada widoczna na nim akcja ratownicza była jednak "sfabrykowana". - Te dzieci uratowano dwa razy, za każdym razem podczas innej interwencji - stwierdził.

NATO ma szefa wywiadu. Został nim niemiecki dyplomata

NATO mianowało pierwszego w swej historii zastępcę sekretarza generalnego ds. wywiadu i bezpieczeństwa. Został nim niemiecki dyplomata Arndt Freytag von Loringhoven - poinformował dziennik "Wall Street Journal", powołując się na przedstawicieli Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Wiadomo, kiedy ruszy likwidacja "dżungli" w Calais

Ewakuacja zwanego "dżunglą" obozowiska migrantów w Calais na północy Francji rozpocznie się w poniedziałek rano i potrwa tydzień - ogłosiło francuskie ministerstwo spraw wewnętrznych. Część migrantów już trafiła do ośrodków w innych częściach kraju.

Złodzieje okularów aresztowani. Zarobili na tym miliony

Sześciu pracowników fabryki okularów we Włoszech zostało aresztowanych pod zarzutem ich seryjnej kradzieży. Robotnicy kradli z taśmy produkcyjnej średnio 120 oprawek oraz okularów słonecznych tygodniowo i sprzedawali je w kraju i za granicą. Proceder trwał 2 lata.

Zgrzyt z honorową ambasadorką ONZ. "To biała kobieta z dużym biustem"

Organizacja Narodów Zjednoczonym ustanowiła Wonder Woman, fikcyjną bohaterkę komiksów, honorową ambasadorkę w walce o równouprawnienie kobiet i dziewcząt. Decyzja ta spotkała się jednak z krytyką samych pracowników organizacji, którzy twierdzą, że skąpo ubrana fikcyjna postać nie była właściwym wyborem.

Co zrobią zwolennicy Trumpa, jeżeli przegra?

Tylko połowa zwolenników Partii Republikańskiej i Donalda Trumpa zaakceptuje ewentualne zwycięstwo jego demokratycznej rywalki Hillary Clinton - wynika z opublikowanego w piątek sondażu Reuters/Ipsos. W przypadku Demokratów wskaźnik ten wynosi 70 proc.