Pomyliła hamulec z gazem. Wjechała do stawu

68-letnia kobieta z amerykańskiego stanu Massachusetts wjechała na parking przy stawie. Chciała zaparkować, ale pomyliła hamulec z gazem i wpadła do stawu. Pomyłka mogła skończyć się tragicznie, bo nie mogła wydostać się z samochodu. Potem, kiedy auto zaczęło tonąć, znalazła się pod wodą. Na ratunek rzuciły się trzy osoby. Kobieta była przemarznięta i trafiła do szpitala na obserwację. Nic poważnego jej się nie stało.

Clinton czy Trump? "Tak źle nigdy nie było"

Zdarzali się w amerykańskich wyborach kandydaci dość wątpliwi, ale nigdy nie było tak, żeby dwójka była wyjątkowo słaba - ocenił w "Faktach po Faktach" politolog prof. Antoni Dudek. Zdaniem byłego doradcy prezydenta Bronisława Komorowskiego Jana Lityńskiego, niepokojące jest, że żadna z dwóch wielkich partii nie znalazła kandydata przyszłościowego.

Szef MSZ: to Komisja Wenecka obraża polski rząd i społeczeństwo

Polski rząd przedstawił swoje stanowisko na piśmie i nie musiał tego robić osobiście - skomentował brak obecności polskiej delegacji rządowej na obradach Komisji Weneckiej Witold Waszczykowski. W programie "Horyzont" stwierdził, że to Komisja "obraża polski rząd i społeczeństwo" i zarzucił jej, iż przedstawia "kłamliwe, jednostronne raporty na temat Polski".

"Sądzę, że jesteśmy blisko zbrodni wojennych"

Niektóre działania w Syrii są "bardzo zbliżone do zbrodni wojennych" - powiedziała w sobotę kanclerz Niemiec Angela Merkel, określając bombardowania szpitali w Aleppo jako nieludzkie. Nie powiedziała jednak wprost, kogo obwinia o te zbrodnie.

Waszczykowski: dyplomatyczne faux pas popełniła strona francuska

- To nie my zrobiliśmy dyplomatyczny krok, który doprowadził do jakiegoś napięcia - stwierdził w "Horyzoncie" Witold Waszczykowski. - Pewien dyplomatyczny zgrzyt został wywołany przez Francuzów - dodał szef polskiej dyplomacji, komentując stan polsko-francuskich relacji po fiasku rozmów ws. caracali.

Merkel: Niemcy zwiększą wydatki obronne

W nadchodzących latach Niemcy zwiększą wydatki obronne, by zbliżyć się do natowskiego celu wynoszącego 2 proc. PKB - powiedziała w sobotę kanclerz Angela Merkel na spotkaniu z młodzieżówką CDU w Paderborn w Nadrenii Północnej-Westfalii.

Panika na zatłoczonym moście. Zginęli pielgrzymi

Co najmniej 19 pielgrzymów straciło życie, a około 50 zostało rannych, gdy w sobotę wybuchła panika na zatłoczonym moście, którym wierni zmierzali do świątyni hinduistycznej w Waranasi w północnych Indiach - poinformowała miejscowa policja.

Rosja dozbroi Indie. Rakietami i śmigłowcami

16 porozumień w dziedzinie m.in. obronności, wydobycia ropy naftowej i energetyki podpisały delegacje Indii i Rosji w sobotę w obecności premiera Narendry Modiego i prezydenta Władimira Putina w indyjskim Goa, gdzie w weekend odbywa się szczyt krajów BRICS.

Samobójczy atak w Bagdadzie. Ponad 30 ofiar

Co najmniej 31 osób zginęło, a około 30 zostało rannych w sobotę, gdy zamachowiec samobójca zdetonował kamizelkę z ładunkami wybuchowymi w jednej z szyickich dzielnic stolicy Iraku, Bagdadu - podał Reuters, powołując się na lokalne władze i służby medyczne.

Nie znają innego świata niż wojna. Walczą o przetrwanie

Rozejm w Aleppo trwał krótko, po jego załamaniu armia syryjska wspierana przez Rosjan wznowiła szturm na powstańcze dzielnice. Ten krótki okres był chwilą spokoju dla mieszkańców oblężonych dzielnic, a także chwilą wytchnienia w horrorze dla kilkudziesięciu tysięcy dzieci, które wciąż przebywa w mieście. Wiele z nich jest za młodych, aby pamiętać inny świat niż ten pełen wybuchów i śmierci. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Polski prom utknął w Szwecji

Polski prom Mazovia ma problemy z opuszczeniem portu w szwedzkim Ystad. Przyczyną miał być rozgrzany kocioł CO2, który uniemożliwiał pracę załogi. Pierwszą informację o problemach statku otrzymaliśmy na Kontakt 24.

"Nikt nie będzie do Polski pociągami przywoził uchodźców"

- W najważniejszych sprawach chcemy mówić jednym głosem. Na tym polega nasza siła i wartość - powiedział w Rzeszowie Andrzej Duda podczas konferencji kończącej szczyt prezydentów państw Grupy Wyszehradzkiej. - Ważne, żebyśmy przekazywali nasze doświadczenie Unii - dodał. Politycy rozmawiali także m.in. o trwającym kryzysie migracyjnym.

Wywiad, którego nie było? Redakcja się tłumaczy

"Newsweek" w międzynarodowym wydaniu podał w piątek, że cytowany przez niego dzień wcześniej wywiad Donalda Trumpa dla serbskiego tygodnika "Nedeljnik" może być oszustwem. W wywiadzie tym Trump oznajmił, że bombardowanie Serbii przez NATO było pomyłką.

"Stop Putin". Wielki protest przed ambasadą

Podczas demonstracji przeciwko agresji Rosji wobec Ukrainy przed rosyjską ambasadą w Kijowie spalono w piątek podobiznę prezydenta Władimira Putina. Uczestnicy akcji "Stop Putin" domagali się m.in. wycofania z Ukrainy rosyjskich wojsk.

Włoscy żołnierze jadą na Łotwę w ramach misji NATO

Włochy wyślą około 140 żołnierzy na Łotwę jako część sił pod dowództwem kanadyjskim w ramach misji NATO dla przeciwdziałania ewentualnemu rosyjskiemu zagrożeniu militarnemu - oświadczył w piątek włoski minister spraw zagranicznych Paolo Gentiloni.

Niemcy wzmacniają swoją flotę

Ze względu na swe nowe zadania marynarka wojenna Niemiec (Deutsche Marine) ma w najbliższych latach otrzymać pięć nowych korwet za łącznie 1,5 mld euro - poinformowały w piątek dziennik "Sueddeutsche Zeitung" i tygodnik "Welt am Sonntag".

Niemowlę na sprzedaż. Uchodźcy wystawili dziecko na aukcję?

40-dniowy niemowlak na sprzedaż - ogłoszenie o takiej treści pojawiło się w sieci. Na aukcję dziewczynkę wystawiło prawdopodobnie małżeństwo imigrantów. Teraz mogą odpowiedzieć za handel ludźmi. Niemieckie służby przyznają, że takich przypadków może być więcej. Materiał "Faktów z zagranicy" TVN24 BiS.

Szef kampanii Clinton podpadł katolikom

W ujawnionych przez WikiLeaks mailach szefa kampanii prezydenckiej Hillary Clinton Johna Podesty znalazły się złośliwe komentarze na temat katolików, a także słowa poparcia dla liberalnych zmian w Kościele, co oburzyło konserwatywnych komentatorów.

Żałoba w Tajlandii potrwa rok. Co to oznacza dla turystów?

Tajlandia opłakuje swojego ojca narodu - król Rama IX zmarł w czwartek po 70 latach panowania. Żałoba potrwa rok, ale najbliższy miesiąc jest dla mieszkańców szczególnie ważny. Odwołane zostały wszystkie koncerty, restauracje pracują krócej. Turystom zaleca się ubieranie na czarno. Materiał "Faktów z zagranicy" TVN24 BiS.