Już 370 tysięcy Rohindżów uciekło przez granicę

Z Birmy do Bangladeszu od czasu rozpoczęcia walk między rebeliantami i armią pod koniec sierpnia uciekło już około 370 tysięcy osób z muzułmańskiej mniejszości Rohindża - oświadczył we wtorek rzecznik Międzynarodowej Organizacji do spraw Migracji (IOM), Leonard Doyle.

Umorzono postępowanie przeciw byłemu esesmanowi z Auschwitz

Sąd w Neubrandenburgu (Meklemburgia-Pomorze Przednie) poinformował we wtorek o umorzeniu postępowania przeciwko byłemu sanitariuszowi z niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau, esesmanowi Hubertowi Zafke, ze względu na jego stan zdrowia.

"Włamywaliśmy się do opuszczonych aut". Polscy turyści uwięzieni przez Irmę

Polscy turyści uwięzieni przez huragan Irma wygrali walkę z żywiołem, jednak nadal muszą walczyć o możliwość powrotu do domu. Na Sint Maarten horrorem okazało się oczekiwanie na pomoc. - Powiedzieli, że mamy sobie radzić sami, włamywaliśmy się do samochodów - relacjonował turysta Tomasz Wierzchowski. - Nic straszniejszego w życiu nie przeżyłem - mówił z kolei turysta z Kuby Maciej Wasilewski. Materiał programu "Polska i Świat".

Bulterier na cracku zagryzł właściciela

W jednym z mieszkań na północnych przedmieściach Londynu doszło do tragedii. Swojego właściciela zagryzł pies rasy Staffordshire bulterier. Zwierzę było pod silnym wpływem kokainy - ustalono w czasie prowadzonego śledztwa. Do ataku doszło w czasie przygotowywania filmu dokumentalnego o narkotykach.

"Litwa odrobiła pracę domową"

- Litwa, nasze państwa sąsiednie, a także NATO, zrobiliśmy wszystko, by podczas tych ćwiczeń państwa bałtyckie i Polska mogły czuć się maksymalnie bezpiecznie - powiedział we wtorek w wywiadzie dla litewskiego radia publicznego LRT premier Saulius Skvernelis.

Niemiecka prokuratura żąda dożywocia dla neonazistki

Oskarżona o współudział w zamordowaniu w latach 2000-2007 w Niemczech ośmiu tureckich drobnych przedsiębiorców, greckiego restauratora oraz policjantki neonazistka Beate Zschaepe powinna spędzić resztę życia w więzieniu. Tego we wtorek zażądała niemiecka prokuratura federalna.

Reuters: powstaje bardziej agresywna strategia USA wobec Iranu

Prezydent Donald Trump rozważa przyjęcie nowej strategii, dopuszczającej bardziej agresywne reakcje USA na działania sił irańskich i wspieranych przez nie ugrupowań w Iraku i Syrii - poinformowała we wtorek agencja Reutera. Agencja powołuje się na własne źródła wśród obecnych i byłych amerykańskich urzędników.

Unia Europejska nie uznaje wyborów na Półwyspie Krymskim

Wybory regionalne w Rosji, które odbyły się 10 września, nie mają zastosowania na terytorium Ukrainy. Unia Europejska nie uznaje wyborów przeprowadzonych na Półwyspie Krymskim - czytamy w opublikowanym w poniedziałek wieczorem oświadczeniu unijnej dyplomacji.

"Obietnice nie chronią dzieci". 39 cywilów zginęło w atakach koalicji

W przeprowadzonych przez międzynarodową koalicję atakach z powietrza w ciągu dwóch miesięcy zginęło 39 cywilów, w tym 16 dzieci - alarmuje Organizacja Human Rights Watch (HRW). Ataki pod wodzą Arabii Saudyjskiej przeprowadzane są - jak twierdzi koalicja - w celu zwalczania w Jemenie szyickich rebeliantów Huti.

Presja "większa niż kiedykolwiek". Seul i Tokio zadowolone z sankcji

Korea Południowa i Japonia z zadowoleniem przyjęły decyzję Rady Bezpieczeństwa ONZ o nałożeniu dodatkowych sankcji na Koreę Północną w związku z jej ostatnią próbą nuklearną. - Ważne jest, aby zmieniać północnokoreańską politykę poprzez wywieranie większej niż kiedykolwiek wcześniej presji - oświadczył japoński premier Shinzo Abe.

"Najgorsza decyzja polityczna w historii". Były doradca krytykuje Trumpa

Steve Bannon, były doradca strategiczny Białego Domu, nie zawiódł amerykańskich komentatorów, którzy po jego zwolnieniu z tej funkcji zapowiadali, że jeszcze nie raz da o sobie znać. W wywiadzie telewizyjnym Bannon zapowiedział, że będzie zwalczał wszystkich tych, "którzy popychają prezydenta w złym kierunku".

Nowe sankcje nałożone na Koreę Północną

Rada Bezpieczeństwa ONZ przyjęła jednomyślnie w poniedziałek wieczorem czasu lokalnego rezolucję o nałożeniu dodatkowych sankcji na Koreę Północną. Nowe restrykcje ograniczają między innymi dostawy ropy naftowej do tego kraju.

Trump upamiętnił "dzień, który zmienił świat i nas wszystkich"

Prezydent USA Donald Trump złożył w poniedziałek hołd 2977 ofiarom ataków terrorystycznych z 11 września 2001 roku. Występując przed Pentagonem powiedział, że ataki te "otworzyły nasze oczy na czeluści zła, z jakimi mamy do czynienia". 16 lat temu te ataki "zmieniły świat i zmieniły każdego z nas".

Nowy Jork uczcił ofiary zamachów na World Trade Center

Dźwięki dzwonu obwieściły 16. rocznicę ataków terrorystycznych na World Trade Center w Nowym Jorku, gdy w bliźniaczy kompleks uderzył pierwszy z dwóch samolotów. 3,5-godzinna uroczystość zgromadziła tysiące ludzi. Tradycją stało się odczytywanie w Strefie Zero nazwisk zabitych w atakach kobiet, mężczyzn i dzieci.

"Czasami deszcz pada poziomo, nie da się tego opisać". Relacja Marcina Wrony

Huragan Irma osłabł i oficjalnie jest już burzą tropikalną, ale sytuacja na Florydzie wciąż jest bardzo poważna. Na silny wiatr i ulewy muszą przygotować się także mieszkańcy stanów Georgia, Alabama i Tennessee. W kierunku Florydy i miejsc najbardziej zniszczonych przez żywioł udał się reporter "Faktów TVN" Marcin Wrona.