Wybuch miny w Donbasie. Ofiarami dzieci

Troje dzieci zginęło, a jedno zostało ranne w niedzielę w wyniku wybuchu miny w Gorłówce na wschodzie Ukrainy, na terenach opanowanych przez prorosyjskich separatystów w Donbasie - poinformowała ukraińska telewizja 5. Kanał.

Brytyjska premier broni "szalonego" planu: możemy na tym dobrze wyjść

Brytyjska premier Theresa May przekonywała w niedzielę, że plan wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej służy interesom narodowym kraju. Odrzuciła krytykę byłego szefa MSZ Borisa Johnsona, który nazwał ten plan "szalonym" i podkreśliła, że jej zdaniem Brytyjczycy mogą "dobrze na tym wyjść w przyszłości".

Poroszenko: dzięki Putinowi Ukraina jest bardziej europejska

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko powiedział w wyemitowanym w niedzielę wywiadzie dla telewizji CNN, że dzięki działaniom prezydenta Rosji Władimira Putina ukraińskie społeczeństwo jest dużo bardziej europejskie. - Nie wrócimy do imperium rosyjskiego - dodał.

Armia Asada zaatakowała w Idlibie. Mimo porozumienia z Soczi

Syryjska armia przeprowadziła w sobotę silny atak rakietowy na - jak twierdzą sprzyjające władzom w Damaszku media - pozycje dżihadystów w rejonie Dżisr asz-Szugur w muhafazie (prowincji) Idlib. Ostrzał miał miejsce mimo zawartego 17 września porozumienia turecko-rosyjskiego, które miało zapobiec walkom.

Wybory w Libii pod znakiem zapytania

Wysłannik ONZ w Libii Ghassan Salame powiedział w sobotę wieczorem agencji AFP, że z powodu fali przemocy i opóźnień w procesie legislacyjnym trudno będzie przeprowadzić w Libii zaplanowane na 10 grudnia wybory parlamentarne i prezydenckie.

Błaszczak rozmawiał z pierwszym żołnierzem USA

Relacje polsko-amerykańskie, rozszerzenie obecności wojsk USA w Polsce i wdrażanie decyzji szczytu NATO były głównymi tematami sobotniej rozmowy szefa MON Mariusza Błaszczaka i przewodniczącego kolegium szefów sztabów sił zbrojnych USA generała Josepha Dunforda - poinformował polski resort obrony.

Snajperzy na dachach. Erdogan otworzył Meczet Centralny w Niemczech

W decydującym dla naszych stosunków okresie "odbyliśmy owocną i udaną wizytę w Niemczech" - powiedział prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan w Kolonii na ceremonii otwarcia Meczetu Centralnego, którego działalność oficjalnie zainaugurował. Sobota była trzecim i ostatnim dniem jego wizyty w Niemczech.

Syryjski minister o uchodźcach: mogą wracać do kraju

Walka z terroryzmem dobiega końca - oświadczył minister spraw zagranicznych Syrii Walid el-Mualim w sobotę na sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Przekonywał również, że jego kraj jest gotów na dobrowolny powrót uchodźców, którzy uciekli w czasie trwającego ponad siedem lat konfliktu.

Szef MSZ Korei Północnej: sankcje podsycają nieufność

Minister spraw zagranicznych Korei Północnej Ri Jong Ho oświadczył w sobotę na sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, że jego kraj nie dokona rozbrojenia nuklearnego, jeśli nie będzie mógł ufać Stanom Zjednoczonym. Ri podkreślił, że sankcje nałożone na jego kraj podsycają nieufność.

Ołeh Sencow przewieziony z kolonii karnej do szpitala

Ukraiński reżyser Ołeh Sencow, odbywający wyrok w rosyjskiej kolonii karnej, został z niej przewieziony do szpitala w miejscowości Łabytnangi - podało w sobotę radio Echo Moskwy. Służby więzienne zapewniły, że chodzi o planowe badania lekarskie. Sencow od 14 maja prowadzi protest głodowy.

Katastrofa myśliwca F-35. Pilot zdołał się katapultować

Do pierwszej katastrofy nowoczesnego myśliwca F-35B doszło w piątek w hrabstwie Beaufort w Karolinie Południowej, niedaleko bazy lotniczej o tej samej nazwie. Samolot jest całkowicie zniszczony. Pilot katapultował się i trafił na badania medyczne. Myśliwiec należący do piechoty morskiej Stanów Zjednoczonych wyposażony był w najbardziej zaawansowany system obronny.

"Nie uciekaj wzrokiem, patrz na mnie". Trudne chwile senatora w windzie

Brett Kavanaugh otrzymał pozytywną rekomendację senackiej komisji sądownictwa na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego, jednak jego przeszłością zajmie się FBI. Kandydat musi poczekać tydzień, aż nad jego sprawą pochyli się Senat, bo sprawę oskarżeń o molestowanie mają najpierw wyjaśnić śledczy. Wniosek o takie rozwiązanie złożył republikański senator Jeff Flake (w komisji głosował "za"), który zapowiedział, że zagłosuje na Kavanaugha tylko wtedy, gdy przeprowadzone zostanie śledztwo. Według dziennikarzy wpływ miały na to trwające w Stanach Zjednoczonych demonstracje oraz konfrontacja samego senatora z protestującymi. - To, co robicie, to pozwalanie komuś, kto skrzywdził kobietę, by zasiadał w Sądzie Najwyższym. Nie uciekaj wzrokiem, patrz na mnie i powiedz mi, czy to, co mi się przydarzyło, nie ma znaczenia? - mówił do senatora jedna z protestujących.

Lądowanie samolotu na wodzie. Nie odnaleziono jednej osoby

Nowe informacje na temat lądowania samolotu w lagunie w Mikronezji na Pacyfiku. Jak się okazuje zaginął jeden mężczyzna. Wcześniej informowano, że przeżyły wszystkie osoby znajdujące się na pokładzie Boeinga 737 - 36 pasażerów i 11 członków załogi.

Erdogan chce wiz "jak najszybciej". W Berlinie "niemile widziany"

Turcja zamierza jak najszybciej spełnić wszystkie kryteria liberalizacji wizowej z Unią Europejską - zapowiedział w piątek w Berlinie turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan. Podczas jego spotkań z niemieckimi politykami, tysiące ludzi wyszły na ulicę, by manifestować niechęć wobec Erdogana i jego polityki.

Ławrow oskarża USA o "atak na proces pokojowy"

Siergiej Ławrow powiedział w piątek podczas sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, że Rosja zrobi wszystko, by uratować porozumienie nuklearne z Iranem. Szef rosyjskiej dyplomacji oskarżył USA o "atak na proces pokojowy" na Bliskim Wschodzie.