Chiński okręt przybył z pomocą. "Będą przez cały tydzień"

Chiński okręt szpitalny Peace Ark w sobotę zacumował w wenezuelskim porcie La Guaira - poinformował minister obrony Wenezueli. Jednostka ma przez tydzień udzielać pomocy medycznej w tym znajdującym się w głębokim kryzysie gospodarczym państwie. Caracas od lat zacieśnia swoje relacje z Pekinem.

Schetyna spotka się z Merkel. "Nie będziemy stali, gdy partnerzy siedzą"

Szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna spotka się w poniedziałek w Berlinie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel - poinformował szef klubu PO Sławomir Neumann. Schetyna pisał na Twitterze, że z kanclerz Niemiec będzie rozmawiał na temat miejsca Polski w Europie i przyszłości Unii Europejskiej.

Walki w pobliżu ogniska epidemii wirusa. Zginęło 18 osób

W sobotę w pobliżu ogniska epidemii wirusa Ebola doszło do starć zbrojnych między żołnierzami kongijskiej armii i bojownikami z ugandyjskich islamskich bojówek działających na północnym wschodzie - podało w niedzielę dowództwo armii Demokratycznej Republiki Konga. Zginęło 18 osób. Wśród ofiar jest 14 cywilów i 4 żołnierzy.

Porażki gubernatorów partii Putina. "Mutacja" satelitów

Urzędujący gubernatorzy przegrali wybory regionalne w obwodzie włodzimierskim oraz w Kraju Chabarowskim na rosyjskim Dalekim Wschodzie - wynika z danych Centralnej Komisji Wyborczej (CKW) po przeliczeniu wszystkich głosów. Gubernatorzy reprezentowali rządzącą partię Jedna Rosja.

Miękkie lądowanie zwolnionego szefa niemieckiego kontrwywiadu

Dotychczasowy szef niemieckiego Urzędu Ochrony Konstytucji (BfV) Hans-Georg Maassen zostanie specjalnym doradcą w resorcie spraw wewnętrznych, w randze szefa wydziału. Jego wynagrodzenie pozostaje bez zmian - poinformował w niedzielę szef bawarskiej CSU, minister spraw wewnętrznych Niemiec Horst Seehofer.

Armator ujawnił narodowość porwanych

Agencja morska Nigerii podała narodowość 12 członków załogi szwajcarskiego statku handlowego, uprowadzonych na wodach nigeryjskich przez piratów. Uprowadzeni to siedmiu Filipińczyków oraz Słoweniec, Ukrainiec, Rumun, Chorwat oraz obywatel Bośni i Hercegowiny.

Patriarcha Bartłomiej "nie boi się gróźb" Rosji

Patriarcha Konstantynopola Bartłomiej dał do zrozumienia, że nie zmieni stanowiska, jeśli chodzi o poparcie autokefalii Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego. Podkreślił, że Patriarchat Konstantynopolitański ani nie będzie niczym groził, ani odpowiadał na groźby.

Szwajcarski kanton zakazuje noszenia burek

Mieszkańcy szwajcarskiego kantonu St. Gallen w niedzielnym referendum opowiedzieli się za wprowadzeniem zakazu noszenia burek. Takie rozwiązanie poparło dwie trzecie głosujących. To już drugi region Szwajcarii, który zakazuje zakrywania twarzy w miejscach publicznych.

Rihanna została ambasadorem Barbadosu

Robyn Rihanna Fenty, znana szerszej publiczności jako Rihanna, została mianowana nadzwyczajnym ambasadorem Barbadosu. Piosenkarka od teraz ma dbać o promocję edukacji, turystyki i inwestycji na wyspie. - Nie mogę być bardziej dumna z tak prestiżowego tytułu w moim kraju - powiedziała artystka. W swoim przemówieniu po przydzieleniu nowych obowiązków zaznaczyła, że "jest gotowa, aby brać udział w kreowaniu nowego Barbadosu".

Torfowisko płonie od kilkunastu dni. Minister przeprasza

Od 3 września płonie torfowisko na poligonie Bundeswehry w powiecie Emsland w Dolnej Saksonii. Pożarem ogarnięty jest już obszar o powierzchni 800 hektarów. W sobotę minister obrony Niemiec Ursula von der Leyen przepraszała, przyznając, że wojsko popełniło błędy.

"Mamy do czynienia z precedensem, relatywnie wzrasta bezpieczeństwo Polski"

Spór o znaczenie wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych i Białym Domu zdominował dyskusję polityków w "Kawie na ławę" w TVN24. - Gdyby ta baza powstała w Polsce to mamy do czynienia z precedensem, który przełamuje ten układ pozimnowojenny i relatywnie wzrasta bezpieczeństwo Polski - ocenił poseł Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski. - Ta wizyta pokazuje, że ostracyzm się skończył, a wynikał on z kompromitacji Patryka Jakiego i ustawy o IPN - dodawał Adam Szłapka z Nowoczesnej.

Sto tysięcy wiernych na papieskiej homilii w Kownie

Minione pokolenia były naznaczone czasem okupacji, udręką deportowanych, "wstydem donosicielstwa, zdrady", grozą gett i Syberii - mówił papież Franciszek w niedzielę podczas mszy w Kownie na Litwie. Przestrzegł przed zaprzeczaniem historii.