Leczenie w pandemii to nie tylko przepełnione szpitale i szpitale tymczasowe - to także teleporady. Ze względów sanitarnych są zalecane, ale gdy leczenie jest ograniczane tylko do nich, może to prowadzić do dramatycznych skutków. Reporterka TVN24 Karolina Bałuc sprawdzała, jak przygotować do rozmowy z lekarzem w ramach teleporady. Materiał magazynu "Polska i Świat". 

Biskup opolski Andrzej Czaja w czwartek na Jasnej Górze, w drugim dniu trwających w sanktuarium rekolekcji, podkreślił że "Bożego Ducha nie ma tam, gdzie jest niezgoda, gdzie jest kłamstwo, gdzie nienawiść i wrogość". Biskup pomocniczy diecezji ełckiej Adrian Galbas mówił, że bez umiejętności spojrzenia w oczy prawdzie Kościół nie będzie wiarygodny, a wówczas nie będzie mógł uczciwie głosić Ewangelii.

Jakub Stelina, sędzia Trybunału Konstytucyjnego, decyzją szefa MSWiA został objęty ochroną SOP "ze względu na dobro państwa" - ustalił portal tvn24.pl w źródłach zbliżonych do Służby Ochrony Państwa. Wcześniej grupa studentów zaapelowała, by w związku z wyrokiem TK w sprawie aborcji zrezygnował z pracy na Uniwersytecie Gdańskim. To trzeci, po prezes Julii Przyłębskiej i Krystynie Pawłowicz, członek Trybunału chroniony przez SOP.