- Są takie momenty, w których to, co było do tej pory tylko marzeniem, spełnia się - cieszą się pracownicy Nadleśnictwa Oborniki. Pracownik Instytutu Zoologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wypatrzył w tamtejszym lesie rysia. Tych dzikich kotów nie widziano tam od wielu lat.

Przewodniczący Zgromadzenia to nie jest ktoś, kto wydaje decyzje władcze. To nie jest ktoś, kto decyduje o wszystkim zamiast Zgromadzenia. Tymczasem mamy do czynienia z taką sytuacją - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 sędzia Sądu Najwyższego Michał Laskowski. Odniósł się do przebiegu Zgromadzenia Ogólnego sędziów tego sądu. - Mam poczucie, że właśnie oglądam zmierzch państwa prawa - dodał.

Sądzę, że prezes PiS Jarosław Kaczyński dlatego tak prze do tych wyborów, bo wie, że notowania jego kandydata za kilka tygodni, za kilka miesięcy będą zdecydowanie niższe, a w uczciwych wyborach prezydent Andrzej Duda by nie wygrał - powiedziała w "Faktach po Faktach" Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka Platformy Obywatelskiej na prezydenta.

O godzinie 11 za pośrednictwem tvn24.pl będzie można uczestniczyć w mszy świętej z kościoła seminaryjnego pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa w Warszawie.

W sobotę po południu w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie odbyła się narada polityków PiS i Porozumienia. Na miejscu byli między innymi marszałek Sejmu Elżbieta Witek, premier Mateusz Morawiecki, prezes Porozumienia Jarosław Gowin oraz wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Nikt z uczestników nie poinformował jednak, czego dokładnie dotyczyło spotkanie i jakim zakończyło się rezultatem.