Prokurator rejonowy w Chodzieży (woj. wielkopolskie) stracił stanowisko. To pokłosie sprawy zabójstwa dwuletniego Marcela. Jak się okazało, chłopiec kilka miesięcy wcześniej trafił do szpitala ze złamaniem nogi. Nikt wtedy nie usłyszał zarzutów. Pracę stracił także prokurator prowadzący sprawę.

Wprowadzamy obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, egzaminy maturalne i ósmoklasistów zostają przełożone, a także przedłużamy dotychczas obowiązujące obostrzenia - poinformowali w czwartek na wspólnej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki, minister zdrowia Łukasz Szumowski oraz minister edukacji Dariusz Piontkowski.

W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa Ministerstwo Zdrowia poleciło wydzielenie na szpitalnych oddziałach trzech stref: czerwonej, pomarańczowej oraz zielonej – poinformował w czwartek na konferencji prasowej wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że resort chce, aby wstępna klasyfikacja pacjentów odbywała się w namiotach przed placówkami medycznymi.