Marcin M. za zabójstwo przypadkowo spotkanego na jednej z ulic Legnicy (województwo dolnośląskie) mężczyzny został skazany na 25 lat więzienia. Jednak z prawomocnym już wyrokiem nie zgadza się prokurator generalny i minister sprawiedliwości. Zdaniem Zbigniewa Ziobry "sąd nadał zbyt duże znaczenie okolicznościom łagodzącym i nie docenił okoliczności obciążających". Dlatego skierował do Sądu Najwyższego kasację od wyroku wrocławskiego sądu.

Myślę, że sprawa jest tak skomplikowana, że przyjdzie nam bardzo długo czekać na to, żeby wywikłać się z politycznych kontekstów - powiedział w "Faktach po Faktach" senator Koalicji Obywatelskiej Aleksander Pociej. Odniósł się do zatrzymania byłego ministra transportu i byłego szefa ukraińskiej agencji drogowej Ukrawtodor Sławomira Nowaka. Senator PiS Jan Maria Jackowski powiedział, że "nie dopatrywałby się tutaj jakichś kontekstów, nazwijmy to politycznych, czy gier".

Powiedziano mi, że Sławomir Nowak to może być pierwszy kierownik Ukrawtodoru, do którego organy ścigania nie będą miały pytań. Cud się nie zdarzył - stwierdził minister infrastruktury Ukrainy Władysław Kryklij. Jego poprzednik Wołodymyr Omelian podkreślił jednak, że "ukraińscy obywatele są (Nowakowi) wdzięczni za odnowienie i uruchomienie systemu budowy dróg".