Rada Ministrów wyraża zaniepokojenie postępowaniem sędziów, którzy poprzez swoje publiczne wypowiedzi i działania kwestionują status innych sędziów, manipulując wyrokiem TSUE - takie stanowisko w sprawie sytuacji w wymiarze sprawiedliwości przyjął rząd. Odniósł się także do ostatnich wieców solidarności z sędziami. Stanowisko to Katarzyna Lubnauer (KO) oceniła jako "jawne represje" wobec sędziów. Szef klubu KO Borys Budka stwierdził, że "rząd idzie na zwarcie z organami Unii Europejskiej".

Rodzice, ratownicy i władze Darłowa nie są winni śmierci trójki rodzeństwa, które utonęło w sierpniu 2018 roku w Darłówku - uznała Prokuratura Rejonowa w Koszalinie. W ocenie śledczych do utonięcia dzieci doszło w dużej mierze na skutek zmiany warunków pogodowych. - Nagle okazało się, że na morzu są już 4 stopnie w skali Beauforta, morze było wzburzone i najprawdopodobniej dzieci same z tej wody nie mogły już wyjść - mówi Ryszard Gąsiorowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie.

Wyjątkowe zdjęcia z jednej z zamykanych kopalni, a także pytania o to, czy Polska może zrezygnować z węgla, pojawią się we wtorkowym "Czarno na białym". Zdaniem ekologów przeprowadzenie zielonej rewolucji w Polsce jest możliwe, ale rządowy plan ograniczania zużycia węgla przewiduje coś innego. Reportaż "Czarno na białym" o godzinie 20.30 w TVN24.

NATO jest związkiem prawie 30 krajów, które mają swoje interesy - powiedział prezydent Andrzej Duda w Londynie, pytany o stawiane przez Turcję warunki poparcia dla planu obrony państw bałtyckich. Wyraził nadzieję na znalezienie dobrego rozwiązania. Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg zastrzegł jednak, że nie może obiecać, iż spór z Turcją uda się rozwiązać podczas odbywającego się w brytyjskiej stolicy spotkania przywódców państw Sojuszu.

Będziemy się zastanawiać, co można zrobić w tej skomplikowanej sytuacji - powiedział we wtorek wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki, odnosząc się do sprawy prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia. Dodał, że "może rzeczywiście powinniśmy się wszyscy dowiedzieć, co jest w raporcie" CBA z kontroli oświadczeń majątkowych Banasia.

Uważam, że listy popierające wybór członków do Krajowej Rady Sądownictwa powinny być ujawnione. Koniec, kropka - mówił w TVN24 wiceszef nowej KRS sędzia Wiesław Johann. Kamila Gasiuk-Pihowicz (KO) zastanawiała się, "co takiego znajduje się na tych listach, że PiS z taką skrupulatnością, od tak wielu miesięcy, stara się tych list nie opublikować". - To jest jakaś wyjątkowa lista wstydu - ocenił Piotr Zgorzelski (PSL-Kukiz'15). - Decyzja jest w rękach pani marszałek Sejmu - stwierdził Tadeusz Cymański (SP). - Decyduje Sejm - wtórował mu europoseł PiS Ryszard Czarnecki.