Dwie trzecie osób przebywających na OIOM-ach covidowych umiera - powiedział w TVN24 dr Michał Sutkowski. - Nie opanowaliśmy jeszcze pandemii (...), mamy do czynienia z bardzo dużą liczbą potwierdzonych przypadków zakażeń i z bardzo dużą liczbą zgonów z powodu koronawirusa oraz koronawirusa z chorobami współistniejącymi - zaznaczył prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.

Dyrektor liceum w Jaworze (województwo dolnośląskie) i długoletni nauczyciel matematyki chorował na COVID-19. Przedstawiciele służb ratunkowych w internecie apelowali o zgłaszanie się ozdrowieńców, którzy oddaliby osocze dla zakażonego koronawirusem. Niestety 54-letniemu pedagogowi nie udało się pomóc. "Jedyny nauczyciel z powołania, dzięki któremu polubiłem matmę" - wspominają byli uczniowie.

- W medykach przestano już widzieć bohaterów. Okazali się leniami, którym nie chce się pracować, a placówkom medycznym zaczęto zarzucać "robienie interesów na covidzie". Tak, proszę Państwa, takie głosy do nas dochodziły - piszą z żalem pracownicy szpitala w Pucku (Pomorskie). W mediach społecznościowych opublikowali film, na którym pokazali pracę w szpitalu. - Otwieramy drzwi! Chcąc ukrócić wszelkie spekulacje - stwierdzili.

Prokuratura Okręgowa w Świdnicy (województwo dolnośląskie) oskarżyła 12 osób o publiczne propagowanie neofaszystowskiego ustroju państwa. Wśród nich są - zdaniem śledczych - organizatorzy koncertu neonazistów, członkowie jednego z występujących tam zespołów i osoby, które miały rozpowszechniać przedmioty promujące zabronione treści. Za publiczne propagowanie totalitarnego ustroju państwa grozi do 2 lat więzienia.