Mariusz Kamiński nadużył zaufania, ale prawo jest prawem, więc zostaje na stanowisku szefa CBA - poinformował na konferencji prasowej Donald Tusk. Kamińskiemu nie zaszkodziła ani kontrola ABW ani raport Julii Pitery, który miał być dowodem na łamanie prawa przez szefa CBA.

Były dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich Jacek Cichocki będzie odpowiadał za służby specjalne w kancelarii premiera. Zaś nowym nowym szefem Agencji Wywiadu, zostanie Andrzej Ananicz.

"Złoty strzał", "J-23", "Anastazja" - koszyk tanich win podarował Paweł Poncyliusz (PiS) szefowi komisji "Przyjazne Państwo" wraz z wnioskiem o jego odwołanie. - To prezent z aluzją - wyjaśnił poseł PiS. Palikot, który pozostaje nadal szefem komisji, za prezent się nie obraził: - Cieszę się, że mój język gadżetów przebił się do PiS.

O związki szefa ABW Krzysztofa Bondaryka z Zygmuntem Solorzem, a także to, czy jest zamieszany w wyciek tajnych informacji z Ery GSM pytał w liście do premiera Lech Kaczyński. Jego nominacja wywołała ostry spór na linii rząd - Kancelaria Prezydenta.

Popularność serwisu nasza-klasa.pl wykorzystują też duchowni - twierdzi "Metro". Jak pisze gazeta, księża oprócz poszukiwania znajomych ze szkolnych lat próbują też ich ewangelizować.

Podejrzana o korupcję była posłanka Platformy Obywatelskiej Beata Sawicka zeznaje w poznańskiej prokuraturze. Śledczy na jej wniosek sprawdzają, czy w trakcie akcji CBA nie doszło do przekroczenia prawa przez funkcjonariuszy.

- Lech Kaczyński będzie przewodniczył polskiej delegacji na szczyt NATO w Bukareszcie - potwierdziła w publicznej telewizji szefowa Kancelarii Prezydenta. Według Anny Fotygi deklaracje jakie padły w poniedziałek w Moskwie trzeba wykorzystać, aby wobec Rosji postępować ostrożnie.

- Chciałbym, żeby Jan Rokita pokierował komisją, która przygotuje kodeks wyborczy - powiedział w TVN24 szef klubu PO Zbigniew Chlebowski. Ma on zastąpić kilka różnych ordynacji. Znajdzie się w nim zakaz wstępu do parlamentu dla przestępców skazanych prawomocnym wyrokiem sądu za oszustwo czy kradzież, a także głosowanie przez dwa dni oraz przez pełnomocnika.

- Kłamstwo! Pan tworzy antysemityzm i antypolonizm, nie życzymy sobie tego - usłyszał Tomasz Gross na spotkaniu z czytelnikami w Kielcach. Poniedziałkowe spotkanie z autorem "Strachu" przypominało burzę.

Zarządzenie marszałka Sejmu reguluje ubiór, w jakim w gmachu przy Wiejskiej mają prawo pojawiać się dziennikarze. Marszałek Bronisław Komorowski w programie TVN "Teraz My" musiał przejść praktyczny test i na żywo rozstrzygać, jaki ubiór spełnia ustalone przez niego kryteria.

W Ministerstwie Sprawiedliwości prokuratorzy sprawdzają twarde dyski z komputerów, na których w pracowali: Zbigniew Ziobro, jego zastępca Jerzy Engelking, była rzeczniczka prasowa resortu Edyta Żyła oraz członkowie gabinetu politycznego byłego ministra - pisze "Rzeczpospolita".

Zyta Gilowska prawdopodobnie wróci do polityki. Za miesiąc była wicepremier wyznaczy asystenta prasowego, a to może oznaczać, że niebawem i ona sama pojawi się znowu na politycznej scenie - domyśla się "Dziennik".

Czy spór o aborcję odżyje na nowo? - pyta "Dziennik". We wtorek Rzecznik Praw Obywatelskich spotka się z ekspertami w dziedzinie aborcji. Janusz Kochanowski wciąż nie wyklucza zaskarżenia ustawy o ochronie życia do Trybunału Konstytucyjnego.

Prawie dwie trzecie Polaków popiera protesty: górników, lekarzy i pielęgniarek oraz nauczycieli - wynika z sondażu SMG/KRC dla telewizji publicznej.

Platforma Obywatelska miała najdroższą kampanię wyborczą do Sejmu i Senatu - wynika ze sprawozdania finansowego przekazanego przez jej komitet wyborczy do PKW. Kampania Platformy kosztowała ponad 29 mln zł. Drugie miejsce należy do PSL - na kampanię wydano ponad 28,5 mln.

- Bardzo serdecznie zapraszam pana Religę do współpracy... Pod warunkiem, że pan przestanie się obrażać i zwracać się do mnie "ona" - powiedziała w programie "Teraz My" minister zdrowia Ewa Kopacz. Zbigniew Religa przyjął zaproszenie.

Kłamstwem i demagogią byłego premiera nazwał Zbigniew Ćwiąkalski zarzuty, że PO wypuszcza z więzień najniebezpieczniejszych przestępców. Minister bronił też decyzji o awansowaniu Bogusława Michalskiego, prokuratora zamieszanego w sprawę Edwarda Mazura. - Jeżeli postępowanie wobec niego umorzono, to dlaczego nie można go awansować? - pytał w "Magazynie 24 Godziny".

- Mamy do czynienia z operacją propagandową, z której nic nie wynika - tak efekt wizyty Radosława Sikorskiego w Moskwie podsumował w "Magazynie 24 godziny" były wiceszef dyplomacji Paweł Kowal z Prawa i Sprawiedliwości. Mniej sceptyczny był były ambasador w Rosji Stanisław Ciosek.