Zgłoś bubel prawny, absurdalny przepis lub własne rozwiązanie - apeluje Janusz Palikot na internetowej stronie komisji Przyjazne Państwo. Na razie przyjął 25 zgłoszeń - informuje "Życie Warszawy". Najwięcej dotyczy przepisów podatkowych.

- Władze Bydgoszczy nie zgadzają się na szantaż pracowników MZK - to oficjalne stanowisko bydgoskiego ratusza wobec protestu kierowców autobusów. Związek Zawodowy Pracowników Komunikacji Miejskiej domaga się odwołania prezesa spółki - ratusz nie chciał z nimi rozmawiać, więc zorganizowali dwugodzinny strajk ostrzegawczy.

Prezydent Olsztyna Czesław Małkowski molestował podległe mu urzędniczki - donosi "Rzeczpospolita". Choć mówiło się o tym od lat, lokalni działacze milczeli, a prokuratura umorzyła rozpoczęte postępowanie.

Zbliża się koniec sądów 24-godzinnych w obecnej formie - informuje "Polska". Specjalny zespół pod kierownictwem prof. Andrzeja Zolla już przygotowuje zmiany, które w założeniu mają poprawić ich dotychczasowe funkcjonowanie.

Dziś żeby zmienić nazwisko trzeba albo zmienić stan cywilny albo przejść żmudną drogę przez urzędy. Jak informuje dziennik "Polska", rząd planuje ułatwić obywatelom pozbycie się niechcianego nazwiska.

O szkolnych mundurkach będą decydować rady pedagogiczne w porozumieniu z rodzicami - zapowiedziała szefowa MEN Katarzyna Hall, a "Dziennik" informuje, że sprawą zniesienia obowiązkowych strojów zajmie się Sejm. Pomysłodawca mundurków, Roman Giertych, jest oburzony.

- Niedopuszczalne jest w ogóle tworzenie wokół Radia Maryja, które określa się jako katolickie, środowiska politycznego - w rozmowie z "Dziennikiem" abp Tadeusz Gocłowski gani o. Tadeusza Rydzyka i Radio Maryja za tworzenie i wspieranie inicjatyw politycznych.

- Ci żołnierze powinni odpowiadać z wolnej stopy i w mundurach - tak o wojskowych oskarżonych o masakrę w afgańskim Nangar Khel mówi gen. Sławomir Petelicki, były dowódca GROMU, który poręczył za zatrzymanych.

Nie milkną komentarze po upublicznieniu stenogramu Rady Gabinetowej. - W środowisku biznesowym, taki wyciek byłby przestępstwem kryminalnym - ocenił w "Magazynie 24 Godziny" Zbigniew Religa.

- Ryzyko dzikiej prywatyzacji zostało oddalone – zapewniła w „Magazynie 24 godziny” Hanna Gronkiewicz-Waltz. Prezydent stolicy jest zadowolona z projektu reformy służby zdrowia. -Mam nadzieję, że prezydent go nie zawetuje - mówi.

Kolejnych ośmiu górników przyłączyło się do głodówki, prowadzonej 1050 metrów pod ziemią w kopalni "Budryk". W kopalni głoduje 30 osób, dwie juź odwieziono do szpitala. Protest w Budryku trwa już ponad miesiąc.

Nawet osiem lat wiezienia grozi trójce 17-latków, którzy omal nie wykoleili pociągu koło Chojnowa na Dolnym Ślasku. Chłopcy ustawili na torach dwumetrową konstrukcję.

W 2002 roku nie doszłoby do wypuszczenia zatrzymanego przez śledczych Edwarda Mazura, gdyby nie perswazja prokuratora Bogusława Michalskiego - twierdzi "Newsweek", powołując się na dokumenty do których dotarł. Michalski od grudnia jest Prokuratorem Apelacyjnej w Warszawie.

Po blisko 5 latach na antenę TVN wrócił teleturniej "Milionerzy". Prowadzącym znowu jest Hubert Urbański. Zmianom uległy zasady oraz scenografia programu. Do wygrania, tradycyjnie, milion złotych! W pierwszym odcinku licealista wygrał 20 tys. zł.

- Jeśli Edward Gierek może wesprzeć pozytywny wizerunek miasta, nic nie stanie na przeszkodzie, by został jego twarzą – stwierdził w TVN24 rzecznik urzędu miasta Sosnowca, Grzegorz Dąbrowski. Pomysł zgłosiło stowarzyszenie noszące imię I sekretarza PZPR...

- Nie otrzymaliśmy odpowiedzi na nasze pytania - tak prezydencki minister uzasadniał brak opinii głowy państwa o kandydatach na szefów specsłużb. I w tej sprawie, i w kwestii oceny przebiegu Rady Gabinetowej uczestnicy programu TVN "Kawa na ławę" mają skrajnie rozbieżne opinie.

400 tysięcy euro - tyle wart był ładunek ciężarówki, która spłonęła na trasie z Warszawy do Białegostoku. W TIR-ze znajdowała się cenna aparatura medyczna. Przyczyna pożaru nie jest na razie znana.

Nie "powody osobiste" a "względy lustracyjne" były powodem większości dotychczasowych dymisji wiceministrów w rządzie Donalda Tuska. Poseł PO Jarosław Gowin ujawnił w Radiu Zet, że wobec zdymisjonowanych urzędników pojawiły się wątpliwości lustracyjne.

Posłanka Nelly Rokita na swoim wideoblogu w portalu polityczni.pl podzieliła się ze swoimi wyborcami refleksjami na temat przewodnictwa Słowenii w Unii Europejskiej. Nieoczekiwanie swoją wypowiedź zakończyła wierszem.