Ekstraklasa.tv

Dramat Korony. Od wygranej dzieliły ją sekundy

Piłkarze Korony mieli trzy punkty na wyciągnięcie ręki, ale kilkadziesiąt sekund przed końcem do ich bramki trafił Adam Dźwigała. Z remisu w Białystoku cieszą się najbardziej inne zespoły marzące o awansie do czołowej ósemki.

"Joker" Stokowca zabił marzenia Korony

Jagiellonia - Korona 1:1. Adam Dźwigała na boisku pojawił się po przerwie, ale odegrał kluczową rolę w spotkaniu z Koroną. To po jego strzale głową Jagiellonia wyrównała stan meczu, pozbawiając kielczan nadziei na zdobycie kompletu punktów niemal w ostatniej akcji meczu.

Jaja jak w "Boracie". Fatalne pudło Chiżniczenki

Korona mogła znokautować Jagiellonię jeszcze w pierwszej połowie, ale w niektórych sytuacjach celowniki snajperów gości były mocno rozregulowane. Wymarzonej sytuacji nie wykorzystał między innymi Kazach Siergiej Chiżniczenko, który stojąc tuż przed bramką nawet nie potrafił celnie uderzyć futbolówki.

Najcelniej strzela do "Żubrów". Trytko uwziął się na swój były klub

Jagiellonia - Korona 0:1. Przemysław Trytko przypomniał się białostockim kibicom. Po świetnym podaniu na wolne pole były gracz Jagiellonii przejął piłkę przed szesnastką a po chwili precyzyjnym strzałem pokonał Jakuba Słowika. To czwarty gol Trytki w tym sezonie i już trzeci zdobyty przeciwko "Jadze".

Zawisza jak po wojnie. "Moi żołnierze zaczynają krwawić"

- Musimy jeszcze się spiąć - mobilizuje swoich piłkarzy trener Zawiszy Ryszard Tarasiewicz. Bydgoszczanie w piątek zagrali na nosie Wiśle. Niespodziewanie wygrali w Krakowie 1:0 i są blisko zapewnienia sobie gry w grupie mistrzowskiej. "Taraś" apeluje dlatego jeszcze do swoich zawodników o uruchomienie dodatkowych pokładów energii.

Smuda wściekły na luz Wisły

- W każdy mecz trzeba włożyć, oprócz umiejętności, dużo walki. Tego było za mało - nie może darować swoim piłkarzom Franciszek Smuda po porażce Wisły z Zawiszą 0:1. To druga z rzędu przegrana Wisły u siebie. Poprzednio "Biała Gwiazda" uległa Ruchowi.

Lechia karci wielkich. Poluje na Lecha

W drugim z sobotnich spotkań 27. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań podejmie Lechię Gdańsk. Największy stres towarzyszyć dziś będzie trenerowi Mariuszowi Rumakowi, który po kiepskich meczach "Kolejorza" z najsłabszymi drużynami ligi spotkał się z falą krytyki. Czy w spotkaniu z Lechią cierpliwość włodarzy Lecha znów zostanie wystawiona na próbę?

Korona wyjechała z Kielc. Zero gwarantowane?

W pierwszym z sobotnich meczów 27. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Jagiellonia zagra na własnym stadionie z Koroną. Jest skazana na zwycięstwo, bo podopiecznym Josego Rojo Martina wyjątkowo nie idzie na wyjazdach. Korona, która w pierwszym meczu rozgromiła "Jagę" aż 4:1, na obcych boiskach wygrała zaledwie dwa z trzynastu meczów, a w tym roku nie zdobyła nawet bramki.

Zawisza zadał Wiśle zabójczy cios

Gospodarze przeważali, ale nic z tego nie wyniknęło. Zawisza najpierw stracił trenera, a potem zadał jeden nokautujący cios. Goście umocnili się w "grupie mistrzowskiej", a gospodarze po tej kolejce mogą stracić pozycję wicelidera T-Mobile Ekstraklasy.

"Czerwone latarnie" ligi zagrały na zero

W Łodzi spotkali się outsiderzy ligi - Widzew i Zagłębie Lubin. Dla obu zwycięstwo byłoby niezwykle cenne. Efekt? Mnóstwo walki, dobre sytuacje, ale bramek kibice nie zobaczyli. RTS zamyka tabelę, a "Miedziowi" po tej kolejce mogą znaleźć się w strefie spadkowej.

Zagłębie powinno wygrać? Odpowie pupilek Lenczyka

To Zagłębie Lubin w pierwszej połowie meczu w Łodzi miało dwie znakomite sytuacje. Bohaterem mógł zostać Niegeryjczyk David Abwo, ale tym razem jego mentor - trener Orest Lenczyk - nie miał zadowolonej miny.

Koniec Stawowego w Cracovii. "To pewne jak śmierć"

Nic już nie uratuje Wojciecha Stawowego na stanowisku trenera najstarszego polskiego klubu. - Moje dni w Cracovii są policzone i mówię to w sposób przemyślany. Musiałem podjąć jakąś decyzję i to zrobiłem. Ja już jej nie zmienię. Odejście z Cracovii jest dla mnie tak pewne, jak to, że kiedyś umrę - powiedział. Niewykluczone, że jeszcze dziś właściciel Pasów, profesor Janusz Filipiak, wyrzuci go z pracy.

Wisła chce głowy Zawiszy, czyli ligowe rachunki do wyrównania

Jesienią piłkarze Zawiszy i Wisły stworzyli w Bydgoszczy świetne widowisko. Gospodarze wygrali 3:1, mimo że jeszcze pół godziny przed końcem to krakowianie byli na prowadzeniu. To właśnie wtedy została przerwana passa 12. spotkań bez porażki "Białej Gwiazdy" przerwana.

Żarty się skończyły. Widzew z Zagłębiem zagra o życie

Z każdym kolejnym meczem widmo degradacji zagląda Widzewowi w oczy coraz głębiej. Po raz ostatni komplet punktów piłkarze z Łodzi zdobyli na początku listopada. Piątkowy pojedynek z Zagłębiem jest ich najważniejszym spotkaniem w tym sezonie.

Grał w Zagłębiu, w Czechach jest gwiazdą. "W getcie cieszą się, gdy wygrywam"

Pamiętacie jeszcze Costę Nhamoinesu? Piłkarz z Zimbabwe opuścił Ekstraklasę latem ubiegłego roku. Przez kilka miesięcy w czeskiej Sparcie Praga wyrobił sobie status gwiazdy. W wywiadzie udzielonym portalowi blesk.cz opowiada o swoim trudnym dzieciństwie. - U nas w getcie cieszą się, gdy Sparta wygrywa - mówi były gracz Zagłębia Lubin.