- Pokonaliśmy organizację Al-Kaida w Iraku. Została jedynie prowincja Niniwa - chwalił się premier Iraku Nuri al-Maliki. W ostatnich dwóch dniach w eksplozjach w Iraku zginęło blisko 40 osób.
Płonące samochody, spalone zwłoki i rozrzucone ludzkie szczątki - w chrześcijańskiej dzielnicy Bejrutu w zamachu na wysokiego rangą policjanta zginęło co najmniej 10 osób, a kilkanaście zostało rannych.
Egipskie władze zdecydowały, że dwa dni, które dały tysiącom Palestyńczykom ze Strefy Gazy na bezkarne przekraczanie granicy, zdecydowanie wystarczą. Teraz w nielegalnie przekraczających granicę wojsko wymierzyło armatki wodne.
Doświadczona i kompetentna Hillary Clinton albo niezależny i stały w poglądach John McCain - prestiżowy "The New York Times" wskazuje na kogo Amerykanie, zarówno Demokraci jak i Republikanie, powinni postawić w prezydenckich prawyborach. W sobotę następny test popularności demokratycznych kandydatów - Karolina Południowa.
Premier Włoch Romano Prodi złożył na ręce prezydenta Giorgio Napolitano dymisję swego rządu. Jest to konsekwencja przegranej gabinetu w Senacie, który nie udzielił rządowi wotum zaufania. Nie wiadomo jeszcze, jaką decyzję podejmie prezydent.
Pakistańska armia poinformowała, że przeprowadziła pomyślną próbę rakiety zdolnej do przenoszenia broni atomowej. Sekretarz obrony USA z kolei poinformował, że Waszyngton może wysłać do Pakistanu swoich żołnierzy, by pomóc w walce z islamską rebelią. Jak Islamabad poprosi.
Od kilkunastu dni Boliwia zmaga się z ulewnymi deszczami. Żywioł niszczy domy i pola uprawne. Woda zrywa mosty i podmywa drogi odcinając od świata wiele miejscowości.
18 zginęło, a dziewięć zostało rannych, gdy chiński pociąg dużych prędkości wjechał w grupę pracowników obsługi technicznej kolei. Do wypadku doszło w środę wieczorem nieopodal miasta Anqiu w prowincji Szantung na wschodzie kraju.
Cztery ofiary śmiertelne i tysiące domów bez elektryczności - to skutek nawałnicy, która przeszła przez stolicę Meksyku. Wichura przyszła niespodziewanie, zaskoczyła nie tylko mieszkańców, ale i meteorologów.
Były prezes Banku Światowego oraz jeden z głównych architektów wojny w Iraku Paul Wolfowitz zostanie szefem zespołu doradców ds. kontroli zbrojeń - powiadomił w czwartek amerykański Departament Stanu.
Szef rosyjskiej Centralnej Komisji Wyborczej (CKW) Władimir Czurow zapowiedział, że obserwatorzy z ramienia OBWE zostaną zaproszeni w poniedziałek, gdy oficjalnie zostaną zarejestrowani wszyscy kandydaci. Wszystkich obserwatorów ma być około 400 na całą Rosję.
Prezydent Mwai Kibaki i Raila Odinga - dwaj zażarci przeciwnicy w grudniowym wyścigu o fotel prezydenta Kenii - spotkali się po raz pierwszy od wybuchu powyborczych zamieszek, które kosztowały już życie ponad 700 osób.
- Kierujcie się materiałem dowodowym, a nie emocjami - tymi słowami zwrócił się do ławy przysięgłych w swej ostatniej mowie obrońca Jakuba T., Polaka oskarżonego przed sądem w Exeter o gwałt i pobicie Brytyjki. Swoje ostatnie słowo w procesie powiedział już oskarżyciel. Jak relacjonuje korespondent TVN24, był to "niesamowity festiwal oratorski".
W prowincji Ghazni setki oburzonych Afgańczyków przez kilka godzin skandowało antyamerykańskie hasła. Wszystko przez komunikat władz, które ogłosiły, że Amerykanie zastrzelili dziewięciu afgańskich policjantów, w tym kobietę. Siły koalicyjne zaprzeczają.
- Kosowo powinno wstrzymać się z ogłaszaniem niepodległości - to reakcja szefa Komisji Spraw Zagranicznych Parlamentu Europejskiego Jacka Saryusza-Wolskiego na słowa kosowskiego premiera Hashima Thaciego, który podczas wizyty w Brukseli zadeklarował: - Jesteśmy gotowi, by przyjąć deklarację niepodległości. To jest kwestia dni.
Komisja Europejska, NATO, Białoruś, Francja, Litwa, Niemcy i Rosja - do Polski napływają kondolencje po katastrofie polskiego samolotu transportowego CASA, w której w środę wieczorem zginęło 20 osób.
Rada Praw Człowieka ONZ skrytykowała, na wniosek państw arabskich i muzułmańskich, "poważne pogwałcenia", jakich dopuszcza się Izrael blokując Strefę Gazy. Dodatkowo Rada zażądała zakończenia trwającej od tygodnia blokady.
Tureccy ultranacjonaliści planowali zabicie laureata literackiej Nagrody Nobla Orhana Pamuka - miała to być zemsta za głoszenie tureckiej odpowiedzialności za rzeź Ormian podczas I wojny światowej.
Wśród Demokratów Hillary Clinton, a wśród Republikanów John McCain - takich gospodarzy Białego Domu życzą sobie - według ogólnonarodowego sondażu - zwolennicy obu ugrupowań w najbliższych wyborach prezydenckich.
Popularny w Birmie autor poematów miłosnych został aresztowany po tym, jak w jednym z jego utworów władze doszukały się zaszyfrowanej krytyki lidera rządzącej junty.
Benedykt XVI ostrzegł przed oddawaniem mediów w ręce tych, którzy chcą manipulować sumieniami. W orędziu poświęconym środkom społecznego przekazu papież zaapelował, aby nie wykorzystywać ich w celach ideologicznych.
Katastrofa wojskowego samolotu CASA, w której zginęło 20 osób, poruszyła nie tylko Polaków. Media na całym świecie relacjonują wypadek, podkreślając, że to największa katastrofa lotnictwa wojskowego w Polsce od 35 lat.
Michaił Kasjanow, jedyny kandydat opozycji demokratycznej, może nie wystartować w wyborach prezydenckich w Rosji. Powód? Centralna Komisja Wyborcza zakwestionowała ponad 13 proc. podpisów poparcia dla jego kandydatury.
Gwiazda angielskiego futbolu tym razem w roli ambasadora dobrej woli UNICEF. David Beckham odwiedził Sierra Leone, by zwrócić uwagę opinii światowej na bolesny problem, z jakim zmaga się ten afrykański kraj - bardzo wysoki wskaźnik umieralności noworodków.
Barack Obama wyraźnie prowadzi w sondażach przed sobotnimi prawyborami w Karolinie Południowej. Druga Hillary Clinton traci do niego 15 punktów proc., a w walce liczy się jeszcze John Edwards.
Czy służba bezpieczeństwa wykorzystuje portale społecznościowe do inwigilacji obywateli? Tak twierdzi wielu rosyjskich internautów i niektóre media. Ich zdaniem najpopularniejsze portale "Odnoklassniki" i "WKontaktie" stały się nieoficjalną bazą danych FSB.
40 związanych z Al-Kaidą bojowników zabiła pakistańska armia w walkach na północnym wschodzie kraju. Oddziałami ekstremistów dowodził, obwiniany za śmierć Benazir Bhutto, Baitullah Mehdud. W starciach zginęło również ośmiu żołnierzy.
Przywódca kenijskiej opozycji Raila Odinga zadeklarował w środę, że jest gotów na porozumienie z prezydentem Mwai Kibakim. Warunek? Zmiana ustroju państwa i teka premiera dla Odingi.
Kryzys polityczny we Włoszech. Centrolewicowy rząd Romano Prodiego w środowym głosowaniu w Izbie Deputowanych uzyskał wotum zaufania, ale już w czwartek czeka go taka sama próba w Senacie. A tam większości nie ma.
Nawet 15 miliardów dolarów mogą dostać czeskie związki wyznaniowe w ramach rekompensaty za zagrabione przez komunistów w 1949 r. mienie - zakłada projekt ustawy przyjęty przez rząd w Pradze. Jednocześnie w ciągu 20 lat państwo całkowicie wycofa się z finansowania Kościołów i związków wyznaniowych.