Młody Kim wyprzedaje się ze złota

Korea Północna od końca 2011 roku sprzedała do Chin około dwóch ton złota - twierdzi południowokoreański dziennik "Chosun Ilbo". W zamian reżim Kim Dzong-Una miał otrzymać sto milionów dolarów.

Pociąg uderzył w ciężarówkę. Zginął maszynista

Na południu Włoch pociąg pasażerski uderzył w stojącą na przejeździe kolejowym ciężarówkę. Jak poinformowały w poniedziałek lokalne władze, w wypadku zginął maszynista, a wielu pasażerów pociągu zostało rannych.

Prezydent już w Stanach. Z Obamą w cztery oczy się nie spotka

W Nowym Jorku rozpoczyna się dziś 67. doroczna sesja Zgromadzenia Ogólnego ONZ z udziałem ponad 120 prezydentów, premierów i monarchów. Wśród przedstawicieli 193 państw będą m.in.: prezydent Bronisław Komorowski i minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Zdaniem obserwatorów tematykę sesji zdominuje sytuacja na Bliskim Wschodzie.

Wyrok za poród

Siedziała w areszcie domowym, skazano ją na 2 lata więzienia, straciła też prawo wykonywania zawodu. To cena, którą zapłaciła węgierska akuszerka, która pomagała kobietom rodzić w domu. W ten sposób przyjęła na świat ponad 3 tysiące dzieci. Troje zmarło i stąd wzięły się problemy. Dziś kobieta jest symbolem walki o prawo do nie tyle legalnych, co unormowanych porodów domowych. Nowe przepisy musiały się na Węgrzech pojawić. A w Polsce można zobaczyć film "Uwolnić poród", który jest historią węgierskiej położnej.

Libijska armia przejmuje kontrolę nad milicjami

Libijskie wojsko przejęło w poniedziałek dowództwo nad dwiema najbardziej wpływowymi milicjami w Bengazi na północnym wschodzie kraju, które dotychczas funkcjonowały poza kontrolą władzy centralnej.

Romney: Nie wszystko, co mówię, jest eleganckie

Mitt Romney za wszelką cenę stara się zminimalizować rozmiary szkód, po największej do tej pory wpadce, która wyszła na jaw podczas kampanii wyborczej. Chodzi o wypowiedź, gdzie pogardliwie wyraził się o prawie połowie Amerykanów. Teraz republikanin zapewnia, że chce pomagać wszystkim obywatelom USA.

"Iranu nie zniszczą izraelskie bomby". Ahmadineżad o "groźbach syjonistów"

- Zasadniczo nie traktujemy poważnie gróźb syjonistów. Dysponujemy wszelkimi środkami obrony i jesteśmy w pełni gotowi do obrony - powiedział w poniedziałek prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad. Odniósł się w ten sposób do spekulacji na temat możliwego ataku ze strony Izraela na instalacje nuklearne Teheranu.

"Białoruskie wybory to kpina z demokracji". Będą nowe sankcje?

- To kpina z demokracji - tak o niedzielnych wyborach parlamentarnych na Białorusi powiedział w poniedziałek przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz. Pzebieg głosowania skrytykowali też Niemcy, a UE nie wykluczyła nałożenia na Mińsk nowych sankcji.

Królowa kupiła Warhola. Z własną podobizną

Kolekcja sztuki brytyjskiej rodziny królewskiej wzbogaciła się o cztery portrety królowej Elżbiety II autorstwa Andy'ego Warhola - poinformowała w poniedziałek fundacja sprawująca pieczę nad królewskimi zbiorami, Royal Collection.

"Plebs". Polityk znieważył policjanta? Musi się wytłumaczyć

Polityk brytyjskiej Partii Konserwatywnej Andrew Mitchell musi się wytłumaczyć z zajścia, które miało miejsce na Downing Street - oświadczył w poniedziałek wicepremier Wielkiej Brytanii Nick Clegg. Według doniesień mediów polityk znieważył policjanta.

Ma wytrzymać wybuch miny, nie wytrzymał hamowania

Amerykański pojazd opancerzony ILAV ma wytrzymywać eksplozje min. Film z jego testów, który wyciekł do sieci, pokazuje, że przed konstruktorami jeszcze wiele pracy. I wcale nie chodzi o minoodporność.

Błogosławiony Aldo Moro? Proces beatyfikacyjny o krok bliżej

Diecezja rzymska poparła starania o beatyfikację byłego premiera Włoch Aldo Moro, zamordowanego w 1978 roku przez Czerwone Brygady. Papieski wikariusz kardynał Agostino Vallini zaaprobował wybór postulatora, który będzie gromadził niezbędną dokumentację.

Więzienie za "propagandę przeciwko państwu"

Troje wietnamskich blogerów-dziennikarzy zostało skazanych na wyroki od 4 do 12 lat więzienia za szerzenie "propagandy przeciwko państwu". Jeden z Wietnamczyków otrzymał publiczne wsparcie prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Po "owocnej kampanii" wygrali ci, co mieli wygrać

Wybory na Białorusi nie zaskoczyły opozycji. Lista wybranych deputowanych do izby niższej parlamentu jest całkowicie zgodna z tą prognozowaną przed głosowaniem. Mandaty otrzymali jedynie politycy wspierani przez reżim. Opozycja nie dostała nic. Władze podały, że frekwencja wynosiła 74,3 procent. Wybrano przedstawicieli 109 z 110 okręgów.