"Plan Putina ma te zalety, że jest mglisty"

Putin włada rosyjską sferą medialną i do niego sprowadza się władza w Rosji, dlatego tylko jego mogą obywatele pytać o plany władzy; to sposób zarządzania, który "nie ma związku z rzeczywistością" - komentuje dziennik "Wiedomosti" teledialog prezydenta Rosji.

"Polska to nie Teksas". Łupkowa euforia wygasła

Miał być łupkowy boom, niczym w Ameryce. Tymczasem rozwój wydobycia tego surowca w Europie wciąż jest na bardzo wczesnym etapie. Przeszkody się mnożą, a szacowane zasoby kurczą. Co dalej z łupkami na Starym Kontynencie? - pyta "New York Times".

Wsiadła do busa, pobiła gwałciciela

W Dubaju 28-letnia kobieta pobiła mężczyznę, który próbował ją zgwałcić. Napastnik nie wiedział, że ma do czynienia z Amerykanką służącą w US Navy.

Szturm na fabryki. Robotnicy wściekli po katastrofie budowlanej

Do starć policji z setkami demonstrantów doszło w piątek w stolicy Bangladeszu, Dhace. Policja użyła gumowych kul i gazu łzawiącego przeciwko manifestantom, rozwścieczonym z powodu zawalenia się w środę budynku jednej z fabryk, gdzie zginęły 273 osoby.

Syryjski reżim użył sarinu? "ONZ musi to zbadać"

USA i społeczność międzynarodowa muszą zapobiec użyciu broni chemicznej w Syrii na wielką skalę - alarmuje ekspertka ds. broni chemicznej Amy Smithson. - Śledczy ONZ muszą udać się do Syrii, aby ustalić czy użyto sarinu - dodaje. Według wywiadu USA, reżim Assada użył trującego gazu na niewielką skalę.

Korea Północna odrzuca ultimatum i grozi "marionetkom" z Seulu

Korea Północna odrzuciła w piątek wezwanie władz Południa do rozmów w sprawie administrowanej wspólnie strefy przemysłowej Kaesong, na terytorium północnokoreańskim - poinformowała południowokoreańska agencja Yonhap. Kompleks Kaesong został zamknięty prawie miesiąc temu.

Spłonął szpital psychiatryczny pod Moskwą. Niemal wszyscy zginęli

Co najmniej 38 osób zginęło w pożarze szpitala psychiatrycznego pod Moskwą, który wybuchł w nocy z czwartku na piątek. Płomienie pojawiły się w czasie, gdy wszyscy spali. Drewniany budynek niemal doszczętnie spłonął. Nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Brane pod uwagę są różne możliwości: od spięcia w instalacji po nieostrożne obchodzenie się z ogniem.

W poszukiwaniu tarczy

Polska szuka części do tarczy. Nasi oficerowie daleko na północy sprawdzali, jak działa norweski system obrony powietrznej. W tym kraju kupiliśmy już zresztą supernowoczesne pociski niszczące okręty. Teraz patrzymy w górę.

Boston zmieni losy ustawy imigracyjnej?

Dwóch wpływowych amerykańskich senatorów, współautorów projektu reformy systemu imigracyjnego w USA, wyraziło nadzieję, że w Senacie ustawę imigracyjną poprą zarówno republikanie jak i demokraci. Po zamachach w Bostonie pojawiły się głosy, by reformę odłożyć.

"Dagestański trop". Tamerlana uczyli muzułmańscy rebelianci?

Po swoim powrocie z półrocznej wizyty w Rosji Tamerlan Carnajew umieścił w sieci dwa filmiki, w których pojawiali się radykalni islamscy rebelianci z Czeczenii i Dagestanu. Oba nagrania później usunięto, ale jak twierdzi CNN, widoczni na nich radykałowie uczyli obcokrajowców między innymi budowy bomb.

Obama otworzył muzeum Busha

Z udziałem prezydenta Baracka Obamy i wszystkich żyjących byłych prezydentów USA odbyła się w Dallas inauguracja muzeum i biblioteki poświęconych prezydenturze George'a W. Busha. Jego ośmioletni pobyt w Białym Domu wciąż budzi wielkie kontrowersje.

Izrael zestrzelił drona. Tym razem Hezbollah się nie przyznaje

Izraelskie wojsko zniszczyło mały samolot bezzałogowy, który próbował wlecieć nad Izrael znad Libanu. Kilka miesięcy wcześniej nadlatujący z tego samego kierunku dron należący do Hezbollahu zdołał nie niepokojony przelecieć przez połowę kraju. Teraz libańska bojówka wypiera się odpowiedzialności.

Konsul chce odzyskać polską flagę z Bostonu

Polski konsul w Bostonie wystąpił do FBI o zwrot polskiej flagi, która wisiała na mecie maratonu - informuje rmf.fm. W relacjach z Bostonu telewizje na całym świecie pokazały, jak siła wybuchu pochyla naszą flagę, a potem jak jeden z policjantów łamie drzewiec i rzuca na chodnik, żeby dotrzeć do poszkodowanych.

Delikatna "czerwona linia". Obama nie chce popełnić błędu Busha

Stany Zjednoczone od początku rebelii w Syrii zachowują bardzo wycofaną postawę, pozostawiając wspieranie opozycji państwom arabskim. Pretekstem do ewentualnej radykalnej zmiany podejścia Waszyngtonu ma być wykorzystanie w walkach broni chemicznej, co jak zapowiedział Barack Obama, jest "czerwoną linią". Prezydent jest jednak bardzo zachowawczy i nie chce popełnić błędu swojego poprzednika.

Syria przekroczyła "czerwoną linię"? USA mają informacje o atakach chemicznych

- Służby wywiadowcze USA są częściowo przekonane, że syryjski reżim Baszara Asada wykorzystał do walki z rebelią broń gazową - powiedział szef Pentagonu, Chuck Hagel. Szef dyplomacji John Kerry stwierdził wprost, że przeprowadzono "dwa ataki". Barack Obama zapowiadał, że użycie broni masowego rażenia jest "czerwoną linią" dla amerykańskiego zaangażowania w Syrii.

40 ocalałych w ruinach budynku. Nie wszystkich udało się uwolnić

Co najmniej 238 ciał wydobyto spod gruzów zawalonego ośmiopiętrowego budynku na przedmieściach stolicy Bangladeszu - Dhaki. Służby informują, że odnaleziono 40 ocalałych osób, spośród których 12 udało się już uwolnić z ruin. Akcja ratunkowa trwa - w budynku w momencie zawalenia mogły przebywać nawet trzy tysiące ludzi.

Putin odsuwa datę nadejścia rosyjskiego supermyśliwca

Będący w fazie testów nowy rosyjski myśliwiec T-50 wejdzie do służby w 2016 roku - oznajmił Władimir Putin. Prezydent jest pierwszym, który oficjalnie przyznał, że program ma opóźnienie i wcześniejsze założenia były zbyt optymistyczne.

Sikorski: Ukraina ma trzy miesiące na spełnienie warunków UE

Ukraina ma trzy miesiące na dostosowanie swego prawa do wymogów Unii Europejskiej przed oczekiwanym w listopadzie podpisaniem umowy stowarzyszeniowej z UE - oświadczył w czwartek w Kijowie Radosław Sikorski. Minister spraw zagranicznych spotkał się w czwartek z przedstawicielami ukraińskiej opozycji i prezydentem Wiktorem Janukowyczem.