Tusk: Polska nie przewiduje udziału w interwencji w Syrii

- Polska nie przewiduje uczestnictwa w żadnym typie interwencji zbrojnej w Syrii - powiedział premier Donald Tusk podczas spotkania z dziennikarzami w Sejmie. Jak podkreślił, nie ma przekonania, że atak na Syrię przyniesie pożądane efekty.

Iran: interwencja będzie katastrofą dla regionu

Iran i Rosja jednym głosem ws. interwencji w Syrii. - To byłaby katastrofa dla tego regionu - powiedział w środę najwyższy przywódca duchowo-polityczny Iranu ajatollah Ali Chamenei. Wcześniej minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow ostrzegł, że atak na Syrię "zdestabilizuje kraj i cały region".

Amerykańska bomba w centrum Hanoweru

Ok. 9 tysięcy osób ewakuowano ze śródmieścia Hanoweru po tym, jak znaleziono tam bombę lotniczą z czasów II wojny światowej. Saperom udało się ją rozbroić, nikomu nic się nie stało.

Hakerzy "Syryjskiej Armii" zaatakowali Twittera i "New York Timesa"

Hakerzy podający się za członków Syryjskiej Armii Elektronicznej zaatakowali we wtorek strony internetowe "New York Timesa", portalu Huffington Post i Twittera. W przeszłości ugrupowanie przyznawało się do ataków na media, uważane za przychylne syryjskim rebeliantom.

Zawalił się budynek. Osiem osób nie żyje

Co najmniej osiem osób zginęło, a kolejnych 26 zostało rannych w wyniku zawalenia się dwupiętrowego budynku w Sao Paulo. Wciąż trwają poszukiwania dwóch zaginionych osób, a władze obawiają się, że liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć.

"W panice dzwonił do szefa jednostki chemicznej". Podsłuchane rozmowy koronnym dowodem USA?

- W ubiegłą środę, kilka godzin po ataku chemicznym na przedmieściach Damaszku, urzędnik syryjskiego ministerstwa obrony w panice dzwonił do szefa jednostki chemicznej. Pytał o atak z użyciem gazu porażającego układ nerwowy, który zabił blisko tysiąc osób - pisze "Foreign Policy". Według magazynu, rozmowy podsłuchał amerykański wywiad i jest ona najważniejszym dowodem na to, że reżim Asada stoi za użyciem broni chemicznej w Syrii.

Soczi jak "olimpijski obóz koncentracyjny". Igrzyska i zapomniane zbrodnie Rosji

To będzie najdroższa w historii impreza olimpijska, a gra idzie o mocarstwowy prestiż Rosji i osobistą reputację Władimira Putina. Dlatego będzie bardziej przypominać jedną wielką operację antyterrorystyczną, a nie sportowe święto. Rosyjskie władze martwią się nie tylko o bieżącą politykę – atakami grożą bowiem kaukascy islamiści, ale też o to, że będą musieli tłumaczyć z historii – zdziesiątkowania rdzennej ludności olimpijskiego regionu, Czerkiesów w XIX wieku.

USA nie wątpią, że Asad użył broni chemicznej. Eksperci: Najlepszy moment na interwencję minął

- Nie ma żadnych wątpliwości, że to reżim prezydenta Baszara el-Asada jest odpowiedzialny za "niegodziwe" użycie broni chemicznej w Syrii - powiedział wiceprezydent USA Joe Biden we wtorek. Amerykańscy eksperci wskazują natomiast: prezydent USA zbyt długo zwlekał z interwencją i "najlepsza ku niej okazja już minęła". Wielu podkreśla jednak, że Barack Obama musi użyć siły, gdyż w grę wchodzi wiarygodność USA po ostrzeżeniach pod adresem Asada.

Milicyjny rajd na siedzibę Femenu. Znaleźli broń

Kijowska milicja przeszukała siedzibę grupy feministycznej Femen. Znalazła m.in. materiały wybuchowe, broń i narkotyki. Zdaniem przedstawicielki organizacji, to funkcjonariusze podrzucili te przedmioty, by skompromitować Femen.

Znaleźli zaginionych na Elbrusie Polaków

- Poinformowano nas o pomyślnym zakończeniu akcji poszukiwawczej zaginionych Polaków - poinformował Grzegorz Teleśnicki, rzecznik prasowy polskiej ambasady w Moskwie. Dodał, że alpiniści wraz z ratownikami wracają do bazy. Czwórka Polaków zabłądziła we wtorek podczas zejścia ze szczytu Elbrusu.

Ambasada RP w Brukseli: w budynku nie ma skradzionego sprzętu

Na terenie Ambasady RP nie znajduje się i nigdy nie znajdował się skradziony sprzęt komputerowy - poinformowała tvn24.pl Kamilla Rejmer z biura prasowego polskiej placówki w Brukseli. Miejscowej policji nie udało się odnaleźć laptopa i tabletu belgijskiej pary, które miały być namierzone przez system GPS właśnie w budynku polskiej ambasady.

Koniec śledztwa przeciwko 40 strażnikom z Auschwitz

Centralny Urząd ds. Ścigania Zbrodni Nazistowskich w Ludwigsburgu zakończył śledztwo przeciwko 40 byłym strażnikom z niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz - podał dziennik "Tageszeitung" (TAZ). Sprawy zostaną we wrześniu przekazane prokuraturze.

Interwencja w Syrii "na dniach". Kto na Bliskim Wschodzie ją poprze?

USA, wspierane przez Wielką Brytanię i Francję, w każdej chwili są gotowe uderzyć na Syrię. Na Bliskim Wschodzie mogą liczyć na poparcie Turcji i Arabii Saudyjskiej, ale nie wszystkim w regionie zbrojna interwencja jest na rękę. Najostrzej sprzeciwia się jej Iran, ostro krytykujący wtrącanie się Zachodu w sytuację w regionie.

"Izrael odpowie siłą na wszelkie ataki z Syrii"

Izrael nie weźmie udziału w ewentualnym ataku na Syrię. - Nie jesteśmy stroną wojny domowej w Syrii, lecz jeśli odkryjemy jakąkolwiek próbę zaatakowania nas, odpowiemy z pełną siłą - powiedział premier Benjamin Netanjahu.

"Sprawcy chemicznej masakry muszą być ukarani". Francja dozbroi syryjską opozycję

Francuski prezydent Francois Hollande powiedział we wtorek, że Francja jest gotowa ukarać tych, którzy zdecydowali się użyć broni chemicznej wobec cywilów. Dodał również, że Francja zwiększy militarne wsparcie dla syryjskich opozycjonistów. W tej sprawie spotka się w Paryżu w czwartek z przywódcą Syryjskiej Koalicji Narodowej Ahmadem Dżarbą.