Modlą się o śmierć uczestników "szatańskich igrzysk" w Soczi

Islamscy fundamentaliści z Kaukazu modlą się o "trzęsienie ziemi, które pochłonie Soczi" i uczestników "szatańskich igrzysk". Walczący o tzw. Emirat Kaukazu islamiści umieścili na swojej stronie internetowej apel o tej treści zachęcający wszystkich "nienawidzących Rosji" o modlitwę w tej intencji.

Historyczne spotkanie Chin i Tajwanu. "W przeszłości nie do wyobrażenia"

Chiny i Tajwan ustanowią wzajemne stałe reprezentacje w swych krajach - ogłoszono po historycznych rozmowach przedstawicieli obu stron w Nankinie. Jednak, jak zastrzegła strona chińska, do rozwiązania pozostaje jeszcze wiele kwestii technicznych. Przedstawiciele władz Chin i Tajwanu wysokiego szczebla spotkali się na pierwszych oficjalnych rozmowach od oddzielenia się wyspy od ChRL w następstwie wojny domowej w 1949 r. Rozmowy potrwają do piątku.

Pierwszy filar tarczy antyrakietowej przypłynął do Europy

Pierwszy z czterech amerykańskich niszczycieli, które będą kluczowym elementem tarczy antyrakietowej NATO w Europie, przypłynął do swej nowej bazy w hiszpańskiej Rocie - poinformował Sojusz Północnoatlantycki na swej stronie internetowej.

Rosja po raz kolejny broni reżimu Asada

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow uważa, że proponowany przez Zachód projekt rezolucji ONZ w sprawie dostępu pomocy humanitarnej do Syrii jest oderwany od rzeczywistości.

"Precz z USA". Iran świętuje 35. rocznicę rewolucji

Setki tysięcy ludzi zebrały się we wtorek na ulicach Teheranu, aby świętować 35. rocznicę rewolucji islamskiej, która doprowadziła do obalenia szacha Iranu Mohammada Rezy Pahlawiego i zaprowadzenia rządów radykalnych szyitów.

Dowódca Białych Orłów dożywocie odsiedzi w Estonii

Były dowódca oddziałów bośniackich Serbów Milan Lukić, skazany na dożywocie przez oenzetowski trybunał ds. zbrodni wojennych w dawnej Jugosławii, został przeniesiony z więzienia w Hadze do zakładu penitencjarnego w estońskim Tartu.

Zaufany Janukowycza u Tymoszenko. Nowy scenariusz na Ukrainie?

Władze Ukrainy chcą zaangażować do uregulowania kryzysu w państwie znajdującą się w więzieniu b. premier Julię Tymoszenko. Według dziennika "Kommiersant-Ukraina" w ub. tygodniu miał z nią o tym rozmawiać szef administracji prezydenckiej Andrij Klujew.

Okręty podwodne i prowokacja FBI. 30 lat więzienia za zdradę

Były marynarz floty wojennej USA został skazany w poniedziałek na 30 lat pozbawienia wolności za próbę przekazania zagranicznym służbom specjalnym strategicznych informacji. Mężczyzna został zatrzymany podczas prowokacji Federalnego Biura Śledczego (FBI).

Prezydent Gruzji odwiedzi Putina? "Pomyślimy"

Prezydent Gruzji Giorgi Margwelaszwili oświadczył w poniedziałek, że wypowiedź prezydenta Rosji Władimira Putina o gotowości spotkania z nim będzie dogłębnie rozważona przez Tbilisi i skonsultowana z zachodnimi partnerami - pisze gruziński portal civil.ge.

Jefferson, Napoleon, Luizjana. Hollande i Obama o historii

Od zwiedzania domu Thomasa Jeffersona w towarzystwie prezydenta Baracka Obamy, prezydent Francji Francois Hollande rozpoczął w poniedziałek wizytę w USA. Na wtorkową kolację na cześć gościa zza oceanu państwo Obamowie zaprosili 350 gości.

Kto nagrał "F*** the EU"? Ci agenci są na Ukrainie nietykalni

Nagranie telefonicznej rozmowy ambasadora obcego państwa w stolicy postsowieckiej republiki nie jest niczym zaskakującym. Tym bardziej, że Służba Bezpieczeństwa Ukrainy wywodzi się z KGB, a za rządów Wiktora Janukowycza ściśle współpracuje ze służbami rosyjskimi.

Autostrada na Bałtyku. Estończycy korzystają z zimy

Jazda z szybkością 30 km/h jest zabroniona, można nie zapinać pasów i najlepiej korzystać z oficjalnie wytyczonych dróg - to kilka zasad jakie panują na Bałtyku, który zimą dla Estończyków zamienia się w autostradę.

Iran testuje rakietę balistyczną "nowej generacji"

Iran przeprowadził udaną próbę dwóch pocisków rodzimej produkcji - poinformował minister obrony gen. Husajn Dehgan. Jeden z pocisków to rakieta balistyczna dalekiego zasięgu, która ma ponoć możliwość unikania radarów.

Sikorski o sytuacji Polaków na Litwie: zamiast wsparcia są kary

W relacjach polsko-litewskich było już wiele rozmów, a teraz przydałyby się działania, by rozwiązać choćby jeden z problemów - uważa szef MSZ Radosław Sikorski. Przypuszcza jednak, że premier Donald Tusk będzie chciał rozmawiać z szefem litewskiego rządu Algirdasem Butkevicziusem.

"Te same przywileje, prawa i ochrona" dla małżeństw homoseksualnych

Małżonkowie tej samej płci w USA będą objęci tymi samymi prawami, ochroną i przywilejami w federalnym systemie sprawiedliwości co członkowie związków heteroseksualnych. Będą mogli np. odmawiać zeznań obciążających małżonka i wspólnie składać wniosek o bankructwo.