Oskarżeni o szpiegostwo, skazani na śmierć

Dwaj mężczyźni oskarżeni o szpiegowanie dla Iranu oraz libańskiego Hezbollahu zostali skazani na śmierć przez sąd w Kuwejcie - podała agencja Reutera. Pozostali oskarżeni otrzymali wyroki od pięciu do 25 lat więzienia, trzech zostało uniewinnionych. Według Reutera, który powołuje się na świadka, sprawa dotyczyła również nielegalnego posiadania broni.

Setki Irakijczyków chcą opuścić Niemcy

Iracka ambasada w Berlinie wystawiła w ostatnim czasie 1,4 tys. paszportów dla Irakijczyków, którzy chcą wrócić do kraju - poinformowało niemieckie ministerstwo spraw zagranicznych. Jest to znaczny wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Amerykanin oskarżony o wspieranie Al-Szabab

Mieszkaniec stanu Maryland we wschodniej części USA został oskarżony o wspieranie powiązanych z Al-Kaidą dżihadystów z ugrupowania Al-Szabab. Mężczyzna miał też przejść w Somalii szkolenie wojskowe - podało amerykańskie ministerstwo sprawiedliwości.

Zmarł ostatni ocalały z trzęsienia ziemi sprzed 109 lat

W Kalifornii zmarł w wieku 109 lat Wiliam A. Del Monte - ostatni ocalały z trzęsienia ziemi w San Francisco w kwietniu 1906 r. O zgonie poinformowała w poniedziałek siostrzenica Del Monte, który miał zaledwie trzy miesiące, gdy doszło do kataklizmu.

Wielka narada ws. Afganistanu. Bez przełomu, ale z nadziejami

Dyplomaci z Afganistanu, Pakistanu, USA i Chin zebrali się w poniedziałek w Islamabadzie, żeby wymyślić, jak namówić talibów do podjęcia rozmów z rządem z Kabulu i w ten sposób zakończyć afgańską wojnę. Jak to zrobić, analizuje znawca regionu Wojciech Jagielski.

Kuczma spotkał się z wysłannikiem Rosji

Były prezydent Ukrainy Leonid Kuczma, specjalny przedstawiciel swego kraju ds. uregulowania sytuacji w opanowanym przez prorosyjskich separatystów Donbasie, spotkał się w poniedziałek w Kijowie z negocjatorem w tej samej sprawie z ramienia Rosji Borisem Gryzłowem.

Bomby, strzelcy i samochody pułapki. Ponad 100 ofiar zamachów w ciągu kilku godzin

Uzbrojeni ludzie wtargnęli w poniedziałek do centrum handlowego w szyickiej dzielnicy Bagdadu, zabili co najmniej 18 osób, ranili około 50 - informują władze. Wśród zabitych jest czterech policjantów. Do napaści przyznało się tzw. Państwo Islamskie. W innym zamachu w Bagdadzie zginęło co najmniej siedem osób, a w mieście Mukdadija we wschodnim Iraku kolejne 20.

Hezbollah "dostaje ciężką broń od Rosji". "Pozwalają nam wybierać cele" w Syrii

Dowódcy walczącego w Syrii Hezbollahu potwierdzili dostawy ciężkiej broni od Rosji - pisze amerykański portal The Daily Beast, którego dziennikarze rozmawiali bezpośrednio z liderami organizacji uznawanej przez Stany Zjednoczone i Unię Europejską za terrorystyczną. "Wewnętrzna współpraca między Moskwą i Hezbollahem również się rozwija" - dodaje portal.