"Chmura dymu przypominająca wielki czarny grzyb"

W kontrolowanej przez separatystów Makiejewce eksplodowała rosyjska amunicja - poinformował szef donieckiej administracji Pawło Żebriwski. Podał, że w wyniku wybuchu zostało uszkodzonych siedem szkół, trzy przedszkola i szpital. Rebelianci twierdzą, że stoi za tym "ukraińska grupa dywersyjna".

Premier Norwegii przyłapana. Łapała pokemony w parlamencie

Politycy w Norwegii nie mogą nacieszyć się grą Pokemon GO. Po tym, jak na grze w pokemony w parlamencie przyłapano liderkę Partii Liberalnej Norwegii Trine Skei Grande, teraz premier Erna Solberg w trakcie debaty w Storting łapała kieszonkowe potwory. "Słyszała, co mówiłam. My kobiety możemy robić dwie rzeczy naraz" - skomentowała Grande.

Żądają wycofania żołnierzy. Zaatakowali przy granicy

Dżihadyści z somalijskiego ugrupowania Al-Szabab zabili sześć osób na północnym wschodzie Kenii - podały lokalne władze. Bojownicy zapowiadają kolejne ataki, jeśli kenijski rząd nie wycofa swych żołnierzy z sąsiedniej Somalii. Islamiści już wcześniej dokonywali ataków w mieście Mandera, które leży na granicy z Somalią.

"Prawdziwi mężczyźni". Synowie Kadyrowa nokautują w MMA

Trzech synów Ramzana Kadyrowa zostało zwycięzcami turnieju mieszanych sztuk walki w Groznym. Prezydent Czeczenii pochwalił się ich sportowymi osiągnięciami na Instagramie. Najstarszy z nich, 10-letni Ahmad, znokautował przeciwnika w ciągu zaledwie 14 sekund.

Za fetę w kąpielówkach z flagami groziło im więzienie

Kierowca Formuły 1 Daniel Ricciardo wstawił się za australijskimi turystami, którzy świętując jego zwycięstwo w Grand Prix Malezji rozebrali się do bielizny. Mężczyźni zostali aresztowani, mieli odpowiadać za nieprzyzwoitość i obrazę. W czwartek sąd umorzył sprawę, decydując się jedynie na "surowe ostrzeżenie".

Trump "zagraża osiągnięciom trzech minionych dekad"

Gdyby Donald Trump został prezydentem USA i realizował zapowiadaną przez siebie politykę gospodarczą, podważyłby osiągnięcia trzech minionych dekad, zamiast pomóc Amerykanom, którzy najbardziej tego potrzebują - ostrzega "Washington Post".

Merkel, papież, Snowden, zwykli Grecy? Rekordowa liczba zgłoszeń do Nobla

Do Pokojowej Nagrody Nobla zgłoszono w tym roku rekordową liczbę kandydatur - 376, w tym 228 osób i 148 organizacji. Poprzedni rekord, 278 kandydatur, padł w 2014 r. Do tegorocznej nagrody kandydatami są m.in. Donald Trump, Edward Snowden i papież Franciszek. Tegoroczny zwycięzca lub zwycięzcy zostaną ogłoszeni w piątek.

Coraz większe kłopoty byłego prezydenta

Brazylijska policja federalna wystąpiła o postawienie zarzutów korupcyjnych byłemu prezydentowi Luizowi Inacio Luli da Silvie - podaje Reuters, powołując się na swoje źródła. Postępowanie ma związek z działalnością konglomeratu budowlanego i energetycznego Odebrecht w Angoli.

Zmarł pierwszy prezydent Słowacji

Michal Kovacz, pierwszy prezydent Słowacji po rozwiązaniu federacji czechosłowackiej na początku 1993 roku, zmarł w środę w Bratysławie w wieku 86 lat - poinformował rzecznik słowackiego ministerstwa spraw wewnętrznych.

Matthew przesunął wybory. Sytuacja się komplikuje

Zaplanowane na niedzielę wybory prezydenckie na Haiti zostały przesunięte z powodu szkód wyrządzonych przez huragan Matthew, a ich nowy termin będzie ogłoszony w najbliższych tygodniach - poinformowało miejscowe biuro wyborcze.

Tusk bez poparcia PiS, a "Financial Times" ironicznie: "pozdrowienia z Warszawy"

Bez Donalda Tuska na stanowisku szefa Rady Europejskiej Polska straci wpływy w Unii - uważa szef największej frakcji w europarlamencie. A europejska prasa mówi jasno: jeśli Polska nie poprze Polaka na drugą kadencję, będzie to co najmniej dziwne i niespotykane. To tylko niektóre komentarze po słowach prezesa PiS-u, który stwierdził, że "wyobraża sobie, że polski rząd nie poprze Donalda Tuska na kolejną kadencję" jako szefa Rady Europejskiej. Materiał "Faktów" TVN.

Rosja zrywa atomową współpracę z USA

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew podpisał rozporządzenie o wstrzymaniu porozumienia między Rosją a USA o współpracy w badaniach naukowych w sferze jądrowej i energetycznej. Jednocześnie podpisał rozporządzenie o zakończeniu obowiązywania umowy Rosatomu z USA. Rozporządzenia zamieszczono w środę na stronie internetowej rosyjskiego rządu.

"Ten czarny marsz poruszył świat". W PE debata o prawach kobiet w Polsce

W Parlamencie Europejskim w środę doszło do debaty o prawach kobiet w Polsce. Impulsem do niej było skierowanie do dalszych prac w Sejmie obywatelskiego projektu ustawy całkowicie zakazującej aborcji. Gdy dyskusja w europarlamencie startowała, było już wiadomo, że komisja polskiego Sejmu opowiedziała się za odrzuceniem tego projektu. - Wygraliśmy pierwszą bitwę - skomentował szef frakcji Socjalistów i Demokratów w PE Gianni Pittella.

Współpracownik NSA aresztowany. Powtórka ze Snowdena?

FBI aresztowało w ostatnich tygodniach współpracownika Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) podejrzanego o wyniesienie z agencji tajnych kodów komputerowych opracowanych w celu atakowania sieci zagranicznych państw - poinformował "The New York Times".

"Pociągi szczęścia". Ukraińskie sieroty wywożone do Rosji

Po aneksji Krymu przez Rosję do tego kraju zostało wywiezionych blisko 4 tys. ukraińskich sierot – oznajmiła Aksana Filipiszyna, przedstawicielka biura rzecznika praw obywatelskich Ukrainy. Półwysep został zaanektowany w marcu 2014 r. po referendum w sprawie przyłączenia Krymu do Federacji Rosyjskiej. Plebiscytu nie uznały władze w Kijowie i wspólnota międzynarodowa.