13 proc. popiera prezydenta. Gorzej już było

Popularność prezydenta Francji Francois Hollande'a wśród obywateli jego kraju spadła do 13 proc. - wskazuje sondaż, którego wyniki podała w czwartek francuska telewizja informacyjna iTele.

Kosowo ma prezydenta. Opozycja: nielegalny wybór

Hashim Thaci został zaprzysiężony przez parlament na prezydenta Kosowa. Opozycja, która zarzuca mu korupcję i jest przeciwna normalizacji stosunków z Serbią, zbojkotowała ceremonię. Protestujący w Prisztinie rzucali w budynek parlamentu kamieniami.

Głodują w proteście. Nie chcą z powrotem do Turcji

Grupa 70 Pakistańczyków w punkcie przyjmowania uchodźców w Morii na greckiej wyspie Lesbos rozpoczęła strajk głodowy, protestując przeciwko odsyłaniu ich z powrotem do Turcji na mocy ostatniego porozumienia Unii Europejskiej z Ankarą.

Łatwopalne chusty córki znikają z rynku. Trump nie słucha własnych rad

Donald Trump, lider republikańskiego wyścigu prezydenckiego, wielokrotnie krytykował przenoszenie amerykańskiej produkcji za granicę. Rad tych nie przestrzega jednak ani on, ani jego córka Ivanka, która została właśnie zmuszona, by ze względów bezpieczeństwa wycofać z rynku swoje produkowane w Chinach chusty.

Debata o Polakach w rosyjskiej telewizji. "Od wieków nas nienawidzą"

- Od wieków nas nienawidzą, chociaż w 1945 roku witali nas uśmiechem i kwiatami, płakali, trzęśli się ze wzruszenia, podziwiali nas za to, że ich wyzwoliliśmy - powiedział o Polakach Władimir Żyrinowski, wiceprzewodniczący Dumy Państwowej, w czasie programu w telewizji państwowej. W studio odbyła się dyskusja o Polsce.

Europarlament "wzywa Polskę...". Oto projekt rezolucji

"Wzywamy polskie władze do poszanowania opinii Komisji Weneckiej, która instruuje polskie władze do poszanowania orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego na podstawach rządów prawa, demokracji i praw człowieka" - czytamy w roboczym projekcie rezolucji ws. sytuacji w Polsce, nad którą 13 kwietnia będzie głosować europarlament.

KE: wynik referendum w Holandii bez wpływu na umowę z Ukrainą

Wynik środowego referendum w Holandii, w którym odrzucono umowę stowarzyszeniową UE-Ukraina, pozostaje bez wpływu na prowizoryczne stosowanie tej umowy - oświadczyła w czwartek Komisja Europejska. Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk oświadczył z kolei, że "przyjmuje do wiadomości" wynik plebiscytu. Dodał też, że chce usłyszeć od premiera Holandii Marka Rutte, jakie kroki zamierza podjąć.

Zapowiadają bojkot wyborów. W tle oskarżenia o fałszerstwa

Największa w Macedonii partia opozycyjna SDSM tuż przed rozwiązaniem parlamentu zapowiedziała bojkot planowanych na czerwiec przedterminowych wyborów powszechnych, uznając, że nie będę one uczciwe. Wybory miały zakończyć trwający od dwóch lat kryzys polityczny.

Ultimatum dla koczujących migrantów

Władze Grecji postawiły w czwartek ultimatum tysiącom koczujących w okolicach portu w Pireusie migrantów, aby przenieśli się w ciągu dwóch tygodni do pobudowanych przez wojsko obozów. W przeciwnym razie zostaną tam przetransportowani siłą.

Brakuje prądu i wody. Prezydent zarządza "długie weekendy"

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro ogłosił w nocy ze środy na czwartek, że na dwa miesiące zmniejsza liczbę dni roboczych z pięciu do czterech w tygodniu, by ograniczyć zużycie energii i wody. Powodem tych działań jest panująca w kraju dotkliwa susza.

"Podwójny policzek" dla UE i zwycięstwo Putina

Wynik referendum w Holandii jest "podwójnym policzkiem" dla Unii Europejskiej będąc równocześnie sukcesem prezydenta Rosji Władimira Putina oraz zwolenników szybkiego rozpadu Wspólnoty - pisze "Der Spiegel" na swojej stronie internetowej.

"Holendrzy nie są głupi". Rosjan cieszy wynik referendum

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew ocenił w czwartek, że wyniki referendum w Holandii w sprawie umowy stowarzyszeniowej UE-Ukraina są wskaźnikiem stosunku Europejczyków do ukraińskiego systemu politycznego. Wpis takiej treści Miedwiediew opublikował na Twitterze.