Europejska Agencja Kosmiczna opublikowała film przedstawiający, w przyspieszonym tempie, przygotowanie i wyniesienie satelity Sentinel-2B. Rakieta wystartowała 7 marca z Kourou na Gujanie Francuskiej.
Ahmed Kathrada, jeden z liderów walki z apartheidem i bliski przyjaciel byłego prezydenta Republiki Południowej Afryki Nelsona Mandeli, zmarł we wtorek nad ranem w szpitalu w Johannesburgu. Miał 87 lat - poinformowała fundacja nosząca imię zmarłego.
Prokuratury w Szwajcarii i Turcji wszczęły w poniedziałek osobne śledztwa w sprawie transparentu, jaki pojawił się na sobotniej demonstracji w Bernie i przedstawiał tureckiego prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana z przystawionym do głowy pistoletem.
Rząd w Londynie dał dwóm największym partiom w Irlandii Północnej "kilka dodatkowych tygodni" na stworzenie koalicyjnego rządu unionistów i republikanów. Pierwotny termin upłynął w poniedziałek po południu.
Zbyt mała liczba lokali wyborczych w krajach poza UE, zakaz prowadzenia kampanii w innym języku niż bułgarski, elementy ksenofobiczne w kampanii części partii - to podstawowe zastrzeżenia misji międzynarodowych obserwatorów na wyborach parlamentarnych w Bułgarii.
Ciało Kim Dzong Nama, który został zabity w ubiegłym miesiącu na lotnisku w Malezji, nadal jest w Kuala Lumpur - oświadczył minister zdrowia Malezji Subramaniam Sathasivam. Zdementował w ten sposób medialne doniesienia, że zwłoki Koreańczyka wkrótce opuszczą kraj.
Matka napastnika z Londynu jest "zszokowana, zasmucona i wstrząśnięta" atakiem. W rozmowie z brytyjskimi mediami odcięła się od syna i potępiła jego czyn.
Ambasador Polski Zbigniew Gniatkowski złożył listy uwierzytelniające na ręce prezydenta Kiribati Taneti Maamau. "To honor i przywilej być pierwszym polskim ambasadorem" na Kiribati - oświadczył Gniatkowski.
Sądy w Mińsku rozpatrzyły w poniedziałek 146 spraw administracyjnych, związanych w większości z protestami w sobotę i niedzielę z okazji Dnia Wolności. Większość osób skazano na 4-15 dni aresztu.
Czterolatka i jej mama po pięciu miesiącach rozłąki znów razem. Dziewczynka przypłynęła do Włoch sama łodzią z imigrantami. Przez wiele miesięcy włoskie służby próbowały ustalić jej tożsamość i odnaleźć rodziców.
Do września kraje Unii Europejskiej powinny przejąć w ramach programu relokacji przynajmniej 26 tysięcy uchodźców przebywających w Grecji i we Włoszech - powiedział w poniedziałek komisarz ds. migracji Dimitris Awramopulos, apelując o przyśpieszenie dystrybucji uchodźców.
Z powodu zmienionego terminu spotkania ministrów spraw zagranicznych NATO, szef brytyjskiej dyplomacji Boris Johnson postanowił przełożyć zaplanowaną na marzec wizytę w Rosji - poinformowało w poniedziałek MSZ w Londynie.
USA, Wielka Brytania i Francja są wśród blisko 40 krajów, które nie będą uczestniczyły w rozpoczętych w poniedziałek rozmowach na forum ONZ w sprawie traktatu o zakazie broni atomowej - oświadczyła amerykańska ambasador przy tej organizacji, Nikki Haley.
Nie ma dowodów na związek napastnika z Londynu Khalida Masooda z tak zwanym Państwem Islamskim, ani Al-Kaidą - oświadczyła w poniedziałek londyńska policja. Krótko po ataku dżihadyści z IS stwierdzili, że Masood był "żołnierzem kalifatu".
Senacka komisja wywiadu chce przesłuchać zięcia prezydenta USA Jareda Kushnera w ramach śledztwa dotyczącego kontaktów otoczenia Donalda Trumpa z rosyjskimi urzędnikami.
Australijczycy naciskają na nas, gdyż muszą podjąć decyzję co zrobić ze swoimi jednostkami - powiedział w Szczecinie przewodniczący sejmowej komisji obrony narodowej poseł PiS Michał Jach. - Decyzja dotycząca zakupu dwóch używanych australijskich fregat dla Marynarki Wojennej na pewno zostanie podjęta jeszcze w tym roku, raczej szybciej niż później - wyjaśnił.
Francuski prokurator zażądał w poniedziałek trzeciego wyroku dożywocia dla urodzonego w Wenezueli terrorysty "Carlosa-Szakala" za przeprowadzenie przez niego krwawego zamachu w Paryżu w 1974 r. Wyrok ma zapaść, jak się oczekuje, we wtorek.
Szef MSZ Włoch Angelino Alfano podczas spotkania z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem w poniedziałek w Moskwie odniósł się do fali aresztowań po protestach w Rosji, przypominając stanowisko Unii Europejskiej w sprawie prawa do manifestowania.
W związku z dobrym wynikiem niemieckiej CDU w niedzielnych wyborach w kraju związkowym Saara, szefowa tej partii, kanclerz Angela Merkel demonstrowała w poniedziałek optymizm w kwestii jesiennych wyborów do Bundestagu.
Sąd w Moskwie skazał w poniedziałek opozycjonistę Aleksieja Nawalnego na 15 dni aresztu za niepodporządkowanie się poleceniom funkcjonariusza policji i grzywną za organizację bez zezwolenia niedzielnej demonstracji w centrum rosyjskiej stolicy. Opozycjonista został zatrzymany w niedzielę, krótko po rozpoczęciu demonstracji w Moskwie.
Kilkadziesiąt psów było przetrzymywanych w okropnych warunkach i miały trafić na ubój. Międzynarodowa organizacja broniąca praw zwierząt, Humane Society International, zainicjowała akcję ratunkową. Czworonogi przetransportowano do USA, gdzie czekają na adopcję.
Dziesiątki kobiet przez pięć minut w ciszy trzymało się za ręce na Moście Westminsterskim w Londynie. Była to zorganizowana przez Women's March demonstracja upamiętniająca śmierć czterech ofiar ataku z 22 marca i gest sprzeciwu wobec terroryzmu. Wśród uczestniczek były głównie muzułmanki ubrane w niebieskie chusty – symbol pokoju i nadziei.
Izrael w poniedziałek zaapelował do swoich obywateli o natychmiastowe opuszczenie należącego do Egiptu półwyspu Synaj. W komunikacie ostrzega przez zagrożeniem związanym z zamachami.
Rząd Niemiec skrytykował służby bezpieczeństwa w Rosji i na Białorusi za ich działania wobec demonstrantów. Berlin zażądał uwolnienia zatrzymanych podczas protestów, do których doszło w miniony weekend.
Rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow wytłumaczył, dlaczego zdaniem władz młodzież wzięła udział w niedzielnej demonstracji w Moskwie, zorganizowanej przez opozycjonistę Aleksieja Nawalnego. Według przedstawiciela Kremla, nieletnim uczestnikom protestów obiecywano pieniądze.
Powołana do walki z pedofilią w Kościele Papieska Komisja do spraw Ochrony Nieletnich wezwała urzędy Stolicy Apostolskiej, by odpowiadały bezpośrednio zwracającym się do nich ofiarom wykorzystywania. To jedna z konkluzji komunikatu wydanego po obradach w Watykanie.
Opozycyjni białoruscy politycy, Anatol Labiedźka, Jury Hubarewicz i Wolha Kowalkowa, zażądali od władz uwolnienia wszystkich osób zatrzymanych podczas protestów, zaprzestania represji i przeprowadzenia wolnych wyborów.
Izraelskie ministerstwo obrony w ciągu trzech miesięcy rozpocznie budowę podziemnego betonowego muru wzdłuż Strefy Gazy. Celem ma być zneutralizowanie tuneli wykopanych przez radykalny Hamas - podał dziennik "Jedijot Achronot".
Hakerzy włamali się do komputera prezydenta Republiki Czeskiej Milosza Zemana i podrzucili mu tam zdjęcia z dziecięcą pornografią - podał dziennik "Pravo". Informacje potwierdził sam szef państwa.