Już ponad 900 niemieckich dżihadystów w Syrii i Iraku

Liczba dżihadystów, którzy od początku konfliktu wyjechali z Niemiec do Syrii i Iraku, by wspierać tak zwane Państwo Islamskie, wzrosła do 910 - podał w piątek "Der Spiegel", powołując się na dane Niemieckiego Urzędu Ochrony Konstytucji. Ok. 145 z nich zginęło w walce.

23-letni migrant w walizce. Próbował opuścić Lesbos

41-letnia Syryjka próbowała bez wymaganych dokumentów wydostać się z greckich wysp i wraz z dwoma synami trafić do Aten. Jednego z nich, 23-letniego, ukryła w tym celu w walizce - poinformował w piątek grecki portal "Greek Reporter". Razem z drugim synem kobieta przebywa na greckiej wyspie Lesbos.

Merkel chce się spotkać z Trumpem

W niemieckich kręgach rządowych potwierdzono, że kanclerz Angela Merkel chce się spotkać z nowym prezydentem USA Donaldem Trumpem 14 marca w Waszyngtonie - podała w piątek niemiecka agencja dpa.

Torturowali go tak, że zapomniał imion córek

Najgorzej było, gdy umieszczono mnie w więzieniu w Jasłyku, miałem połamane nogi i przestałem słyszeć - wspomina po 18 latach spędzonych w uzbeckim więzieniu Muhammed Bekjanow. 63-letni dziś mężczyzna był jednym z więźniów politycznych, którego wypuszczono po śmierci wieloletniego prezydenta Uzbekistanu Isłama Karimowa.

22 ukraińskich żołnierzy rannych w Donbasie

W ciągu ostatniej doby prorosyjscy rebelianci ostrzelali pozycje wojsk ukraińskich w Donbasie 116 razy. W wyniku walk jeden żołnierz zginął, a 22 zostało rannych – przekazał sztab operacji antyterrorystycznej na wschodzie Ukrainy.

Latające cysterny. Polska miała kupić z sojusznikami, chce "w trybie narodowym"

MON długo planowało wspólnie z unijnymi państwami kupno latających cystern, które znacząco wzmocniłyby polskie lotnictwo. Jednak pół roku temu Polska nie podpisała umowy, którą sama negocjowała. Problemem miały być pieniądze i negocjacje offsetowe z firmą Airbus. Teraz MON ogłosiło, że bada możliwość nabycia takich maszyn w - jak to określił resort - "trybie narodowym". Program nazwano "Karkonosze".

Merkel w Tunezji. Setki milionów euro i szybsze deportacje

Kanclerz Niemiec Angela Merkel poinformowała w piątek w Tunisie, po rozmowie z tunezyjskim prezydentem Bedżim Kaidem Essebsim, że oba kraje porozumiały się ws. konkretnych kroków w celu wyraźnie szybszego odsyłania do Tunezji tych imigrantów, którym odmówiono azylu.

May o "obsesji" na punkcie niepodległości Szkocji

Nie ma ekonomicznego uzasadnienia dla rozpadu Zjednoczonego Królestwa, ani rozluźniania łączących nas więzi - oświadczyła brytyjska premier Theresa May, przemawiając w Glasgow na szkockiej konferencji Partii Konserwatywnej.

Turystów nie ma, są hakerzy. Napięcie wokół THAAD

Sprzeciwiając się planom rozmieszczenia przez USA zaawansowanego systemu obrony przeciwrakietowej w Korei Południowej Chińczycy wstrzymali sprzedaż wycieczek do tego kraju, a hakerzy zaatakowali strony internetowe jednego z wielobranżowych koncernów z Seulu.

Jeśli zrezygnuje, jego zmiennik ma większe szanse

Były premier Francji i obecny mer Bordeaux Alain Juppe zapewnił osoby ze swojego otoczenia, że jest gotów zastąpić Francois Fillona jako kandydat prawicy w wyborach prezydenckich, jeśli ten wycofa się z wyścigu - podają w piątek media.

"Przyszłość Europy rozstrzygnie się za 65 dni"

Niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung" uważa, że zbliżające się wybory prezydenckie we Francji będą miały rozstrzygające znaczenie dla dalszych losów Unii Europejskiej. Tylko Emmanuel Macron może pokonać Marine Le Pen, która chce rozbić Europę - ocenia.

Odwołali spotkanie z ministrem, dostali telefon o bombie

Po przeszukaniu ratusza w Gaggenau w zachodnich Niemczech policja odwołała alarm ogłoszony rano po anonimowym telefonie o podłożeniu tam ładunku wybuchowego. W czwartek burmistrz Gaggenau nie zezwolił na wystąpienie ministra sprawiedliwości Turcji.

Na największym lotniskowcu mówił o największej flocie. Trump chce więcej

Podczas wizyty na wykańczanym właśnie największym lotniskowcu w historii USA prezydent Donald Trump zadeklarował, że chce zbudować takich więcej niż planowano i ogólnie gwałtownie rozbudować flotę. - Niedługo będzie największa w historii - stwierdził, choć to może być trudne, bo rekord liczby okrętów US Navy wynosi niemal siedem tysięcy, a dzisiaj jest ich 275.