Orban: współpraca z nazistami była grzechem

Współpraca Węgier z niemieckimi nazistami podczas II wojny światowej była grzechem, ale w przyszłości Węgry obronią każdego swego obywatela bez względu na pochodzenie – powiedział premier Viktor Orban po spotkaniu z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu w Budapeszcie.

Topniejący lodowiec odsłonił dwa ciała. To może być poszukiwana od 75 lat para

Marcelin i Francine Dumoulin zaginęli w 1942 roku w szwajcarskich Alpach. 75 lat później na topniejącym lodowcu Tsanfleuron znaleziono leżące obok siebie zamarznięte ciała dwóch osób: kobiety i mężczyzny. Choć nie przeprowadzono jeszcze badań DNA, szwajcarskie media podają, że to prawdopodobnie małżeństwo Dumoulinów. - Spędziliśmy całe życie, szukając ich - komentowała jedna z córek pary, dziś 79-letnia Marceline Udry-Dumoulin.

Kate do Williama: po prostu będziemy musieli mieć więcej dzieci

- Po prostu będziemy musieli mieć więcej dzieci - takimi słowami księżna Kate zwróciła się do swojego męża księcia Williama. Kate wypowiedziała to zdanie przy okazji nieformalnej rozmowy w trakcie spotkania z młodymi przedsiębiorcami. Odbyło się ono w poniedziałek w wieżowcu Warsaw Spire.

Remont mieszkania kardynała za pieniądze szpitala. Ruszył proces

Przed trybunałem w Watykanie rozpoczął się we wtorek proces w sprawie oszustw finansowych. Sądzeni są dwaj byli menedżerowie watykańskiego szpitala, oskarżeni o przeznaczenie 422 tysięcy euro z kasy jego fundacji na remont apartamentu kardynała Tarcisio Bertonego.

Merkel "pogratulowała prezydentowi sukcesu szczytu Trójmorza"

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał we wtorek telefonicznie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel między innymi o niedawnym szczycie Trójmorza, szczycie G20 oraz o rozmowach z prezydentem USA Donaldem Trumpem - poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Rozmowa trwała 45 minut.

Separatyści proklamowali państwo będące "następcą prawnym Ukrainy"

Prorosyjscy separatyście ze wschodniej Ukrainy oświadczyli, że proklamują nowe państwo - Małorosję. W ich zamyśle ma ono obejmować nie tylko tereny przez nich kontrolowane, ale także resztę Ukrainy. Władze w Kijowie odpowiedziały, że Ukraina odzyska suwerenność Krymu i Donbasu, niezależnie od jakichkolwiek oświadczeń ze strony rebeliantów.

Mąż nie odpowiadał na wiadomości żony. Sąd przyznał jej rozwód

Pisała do niego wielokrotnie, ale on ignorował jej pytania, komentarze, a w skrajnym przypadku nawet wiadomość o tym, że trafiła do szpitala. Mieszkanka Tajwanu wniosła w końcu do sądu sprawę rozwodową. Sędzia uznał, że ostatecznym dowodem na rozpad małżeństwa były wysyłane wiadomości, które mężczyzna odczytywał, ale na nie nie reagował.

"Prawda i sprawiedliwość stały się Turcji całkowicie obce"

"To politycznie umotywowane polowanie na czarownice" - oświadczyła Amnesty International. W ten sposób zareagowała na decyzję o areszcie dla dyrektorki tej broniącej praw człowieka organizacji w Turcji, a także pięciu innych działaczy oskarżanych o związki z organizacją terrorystyczną.

To już oficjalne. Atomowe giganty płyną na Bałtyk

Dwa największe rosyjskie okręty z napędem atomowym wyruszyły z bazy na Dalekiej Północy i płyną na Bałtyk. Krążownik Piotr Wielki i okręt podwodny Dymitr Doński mają wziąć udział w paradzie w Sankt Petersburgu. W pobliżu Polski pojawią się za około tydzień.

"Washington Post": Afryka i Jemen potrzebują pomocy. Świat jest głuchy

Ponad 20 milionów ludzi w trzech krajach Afryki i Jemenie może umrzeć z głodu w najbliższych miesiącach. Społeczność międzynarodowa jednak w niewielkim stopniu zareagowała na ten kryzys humanitarny, który - jak ocenia ONZ - jest najgorszy od II wojny światowej - ocenia na swoich łamach amerykański dziennik "Washington Post".

Rosja chce rozmawiać z USA o "strategicznej stabilności"

Na spotkaniu wiceministra Siergieja Riabkowa z podsekretarzem stanu USA Thomasem Shannonem "kontynuowano poszukiwanie rozwiązań problemów" w stosunkach dwóch krajów - poinformowało rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Poruszona została także kwestia nieruchomości dyplomatycznych Rosji w USA.

Miliony euro odszkodowań po zamieszkach w Hamburgu

Towarzystwa ubezpieczeniowe będą musiały wypłacić poszkodowanym 12 mln euro za straty powstałe w wyniku ulicznych zamieszek podczas szczytu G20 w Hamburgu - podał we wtorek "Bild" powołując się na Stowarzyszenie Ubezpieczycieli GDV.

Co z umową z Iranem? Tillerson wyda oświadczenie

Sekretarz stanu Rex Tillerson "wkrótce" wyda oświadczenie dotyczące stanowiska administracji USA w sprawie porozumienia nuklearnego z Iranem - zapowiedział w poniedziałek rzecznik Białego Domu Sean Spicer. Prezydent Donald Trump wielokrotnie nazwał je "złym układem".

Areszt dla obrońców praw człowieka w Turcji

Sąd w Stambule nakazał we wtorek wobec sześciu działaczy praw człowieka, w tym dyrektorki Amnesty International (AI) w Turcji, formalny areszt śledczy w oczekiwaniu na proces w związku z oskarżeniami o wspieranie zbrojnej organizacji terrorystycznej.