Raport Kongresu: Rosja prowadzi wojnę informacyjną z Zachodem

Rosja od dekady prowadzi agresywną wojnę informacyjną z Zachodem. Nie było zmowy sztabu Trumpa z Kremlem - wynika z odtajnionego w piątek raportu komisji do spraw wywiadu Izby Reprezentantów dotyczącego śledztwa w sprawie ingerencji Moskwy w wybory prezydenckie w USA w 2016 r.

Alfie zmarł w nocy

- Mój gladiator złożył swoją tarczę - napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych Thomas Evans, ojciec Alfiego. Dziecko umarło o 2:30 w nocy. Ojciec napisał, że jest "kompletnie załamany".

"Przebijało docenienie współpracy". Szef MON po rozmowach w Waszyngtonie

Szef MON Mariusz Błaszczak na zakończenie swojej wizyty w Waszyngtonie wyraził zadowolenie z przebiegu rozmów. - We wszystkich rozmowach przebijało docenienie bardzo dobrej współpracy militarnej Polski z USA - powiedział minister. Poinformował, że zaprosił amerykańskiego ministra obrony do odwiedzenia Polski. - Wszystko wskazuje na to, że zaproszenie zostało przyjęte - stwierdził Błaszczak.

Szczątki ponad 140 dzieci odkryte po 550 latach

Ponad 140 dzieci zostało złożonych w ofierze w tym samym czasie, podczas jednego aktu ofiarnego, na północnym wybrzeżu Peru, około 550 lat temu. Odkrycia dokonano w pobliżu współczesnego Trujillo, leżącego w pobliżu centrum cywilizacji Chimu - podał National Geographic.

O Iranie, Rosji i handlu. Merkel u Trumpa

Kanclerz Niemiec Angela Merkel podczas roboczej wizyty w USA rozmawiała w piątek z prezydentem Donaldem Trumpem o sprawach międzynarodowych - m.in. o Iranie i sytuacji na Półwyspie Koreańskim - o zagadnieniach bezpieczeństwa i kwestiach handlu transatlantyckiego.

Trump rozważa "dwa lub trzy" miejsca spotkania z Kimem

Prezydent USA Donald Trump powiedział, że wkrótce spotka się z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem, by rozmawiać o denuklearyzacji. Poinformował, że rozważane są już tylko dwa lub trzy miejsca, w których mogłyby się odbyć rozmowy, a nie pięć.

Były dowódca armii bośniackiej zatrzymany

Policja w Bośni i Hercegowinie (BiH) zatrzymała byłego dowódcę armii bośniackiej Atifa Dudakovicia i 11 innych oficerów pod zarzutem popełnienia zbrodni wojennych na Serbach i bośniackich cywilach oraz więźniach podczas wojny w latach 1992-95.

"Niemożliwe może stać się możliwe"

Rozmowy przywódców Korei Północnej i Południowej, Kim Dzong Una i Mun Dze Ina, to dowód na to, że dzięki dobrej woli i odwadze pojedynczych osób "niemożliwe może stać się możliwe" - ocenił w piątek przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.

Stoltenberg: sankcje wobec Korei Północnej pozostaną w mocy

Spotkanie przywódców Korei Północnej i Korei Południowej to ważny krok ku obniżeniu napięcia w regionie, ale do zniesienia sankcji konieczne są konkretne działania ze strony Pjongjangu - powiedział w piątek w Brukseli sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

Czaputowicz spotkał się z nowym sekretarzem stanu USA

W piątek minister spraw zagranicznych Polski Jacek Czaputowicz spotkał się w kwaterze głównej NATO w Brukseli z sekretarzem stanu USA Mikiem Pompeo. W stolicy Belgii miało miejsce spotkanie ministrów spraw zagranicznych Sojuszu Północnoatlantyckiego.

"Wojna koreańska ma się zakończyć!". Trump zadowolony z deklaracji przywódców

Prezydent USA Donald Trump z zadowoleniem wypowiedział się w piątek o "historycznym spotkaniu" przywódców Korei Północnej i Korei Południowej. Zastrzegł jednak, że jest zbyt wcześnie, by oceniać jego rezultaty. Podobnie wydarzenie postrzega premier Japonii, który stwierdził że oczekuje, iż Pjongjang podejmie konkretne kroki, aby wywiązać się ze swoich obietnic.

"Strona chińska gratuluje i przyjmuje to z zadowoleniem"

Rzecznik chińskiego MSZ Lu Kang pogratulował w piątek przywódcom obu Korei podpisanego przez nich wspólnego oświadczenia, w którym zgodzili się dążyć do pełnej denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego i formalnego zakończenia wojny koreańskiej z lat 1950-1953.

Historyczny dzień. Co zawiera wspólna deklaracja Korei Północnej i Południowej

Powstrzymywanie się przed wrogimi działaniami, pełna denuklearyzacja Półwyspu Koreańskiego w przyszłości, spotkania rodzin rozdzielonych przez wojnę z połowy XX wieku i tworzenie nowej infrastruktury między krajami. To niektóre z wielu punktów deklaracji podpisanej w piątek w Panmundżonie przez prezydenta Korei Południowej Mun Dze Ina i przywódcę Korei Północnej Kim Dzong Una.