Widowiskowy pościg ulicami Seattle

Policjanci przez pół godziny ścigali kierowcę skradzionej, czarnej półciężarówki uciekającego we wtorek wczesnym popołudniem ulicami Seattle w stanie Waszyngton na zachodzie USA. W pościgu wzięło udział kilka radiowozów i śmigłowiec. Po drodze doszło do kilku kolizji. Przestępca został schwytany.

Minęło ultimatum dla Rosji, co dalej? "To poważne wyzwanie"

Próba otrucia byłego agenta GRU Siergieja Skripala w Salisbury stanowi poważne wyzwanie dla brytyjskiego rządu, który nie dysponuje prostą odpowiedzią dyplomatyczną wobec Rosji, zwłaszcza w obliczu planowanego wyjścia z Unii Europejskiej - mówi brytyjski analityk Alex Nice.

Chciał wytłumaczyć wszystko. Swoje książki testował na pielęgniarkach

- Nie musiałem dawać wykładów, prowadzić zajęć czy siedzieć na nudnych spotkaniach. Mogłem całkowicie poświęcić się badaniom - mówił Stephen Hawking, tłumacząc, co dobrego wynikło z jego choroby, która ostatecznie doprowadziła do jego śmierci. Mając ten dodatkowy czas, poświęcił się głównie mechanice kwantowej i astrofizyce. Stworzył między innymi koncept "czasu urojonego", który może być tym, na którym tak naprawdę opiera się Wszechświat.

Cztery minuty w stanie nieważkości. "Profesor świetnie się spisał"

Większość życia spędził na wózku inwalidzkim z powodu stwardnienia zanikowego bocznego. Stephen Hawking należał do światowej elity akademickiej. Zajmował się między innymi lotami w kosmos i teorią stanu nieważkości. Sprzedał setki tysięcy książek. W 2007 roku został zabrany na pokład specjalnego samolotu, gdzie przez cztery minuty przebywał w stanie nieważkości. Jeden z organizatorów lotu opowiedział o szczegółach lotu. Materiał Marcina Wrony z 2007 roku.

"Zdrada Kremla jest zgubna"

Atak na byłego podwójnego szpiega Siergieja Skripala, którego dokonano tak, jakby sprawcy chcieli zostawić wizytówkę, to ostrzeżenie, jakie Kreml wysłał swym agentom. W znacznie większym stopniu niż akt zemsty - pisze analityk ośrodka Stratfor Scott Stewart.

Stephen Hawking nie żyje

Znany na całym świecie brytyjski astrofizyk Stephen Hawking zmarł w środę w wieku 76 lat. O śmierci poinformowały jego dzieci w opublikowanym oświadczeniu.

May rozmawiała z Merkel i Trumpem

Kancelaria brytyjskiej premier Theresy May poinformowała we wtorek, że szefowa rządu odbyła rozmowy telefoniczne z amerykańskim prezydentem Donaldem Trumpem i niemiecką kanclerz Angelą Merkel w obliczu sporu z Rosją dotyczącego ataku na Siergieja Skripala.

CIA po raz pierwszy w historii ma pokierować kobieta

Donald Trump poinformował we wtorek na Twitterze, że nowym szefem CIA ma zostać Gina Haspel. Zastąpi na tym stanowisku Mike'a Pompeo, którego prezydent wyznaczył na nowego szefa dyplomacji. Haspel będzie pierwszą kobieta w historii USA na stanowisku dyrektora CIA.

Śledztwo w sprawie Skripala "niezwykle wymagające"

Śledczy próbują ustalić przebieg ataku na Siergieja Skripala i jego córkę Julię oraz zbadać, jak doszło do kontaktu z niebezpieczną substancją chemiczną - poinformował we wtorek wiceszef londyńskiej policji Neil Basu. Jak zaznaczył, śledztwo jest "niezwykle wymagające".

"Jastrząb" u boku Trumpa. Kim jest Mike Pompeo?

Przez wiele lat zajmował się biznesem, trzy kadencje spędził w Kongresie, a potem kierował CIA. Teraz Mike Pompeo ma się zająć amerykańską dyplomacją zamiast zdymisjonowanego Rexa Tillersona. Będzie 70. sekretarzem stanu USA od utworzenia tego urzędu w 1789 roku.

Bomba obok konwoju premiera. Trzy samochody uszkodzone

Palestyński premier Rami Hamdallah wyszedł cało z zamachu, którego usiłowano dokonać we wtorek w Strefie Gazy. Obok jego konwoju eksplodował ładunek wybuchowy umieszczony przy drodze. Nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych.

"Nie jest ujmą odebrać telefon od Tillersona"

- Nie ma dnia, żeby PiS nie pogrążał się jeszcze bardziej - stwierdził poseł Piotr Zgorzelski z PSL pytany o doniesienia, jakoby prezydenta Andrzej Duda nie odebrał telefonu od sekretarza stanu USA Rexa Tillersona. Z kolei wicemarszałek Senatu z PiS Michał Seweryński podkreślił, że ma pełne zaufanie do prezydenta.

Ławrow: Rosja nie ma nic wspólnego z zamachem na Skripala

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow oznajmił, że Moskwa nie ma nic wspólnego z próbą otrucia w Wielkiej Bytanii byłego pułkownika wywiadu wojskowego GRU Siergieja Skripala i jego córki Julii. Zaznaczył, że Moskwa już wcześniej to powiedziała.

"Nagle samolot gwałtownie się zatrząsł i był huk". Relacje ocalałych

- Po uderzeniu o ziemię starałem się wydostać na zewnątrz, ale nie mogłem, bo miałem zakleszczoną nogę i rękę - powiedział BBC jeden z pasażerów samolotu, który rozbił się w poniedziałek w Katmandu. - Siedziałem obok wyjścia awaryjnego, więc może wypadłem na zewnątrz, kiedy otworzyli je ratownicy. Nie pamiętam, bo zemdlałem - dodał.

Bójka w parlamencie. Turcja zmienia prawo wyborcze

Parlament Turcji uchwalił kontrowersyjną nowelizację ordynacji wyborczej, która zdaniem krytyków umocni władzę prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana i jego Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP) oraz może prowadzić do oszustw wyborczych.

Paraliż, obezwładniający ból i halucynacje. Rosyjski "debiutant" z piekła rodem użyty w Anglii

Wystarczy mikroskopijna ilość niepozornego proszku. Człowiek, który wciągnie go z oddechem albo dotknie, już po 30 sekundach zacznie umierać w męczarniach. Dostanie halucynacji, drgawek i straci przytomność. Bez szybkiej pomocy umrze. Tak działa broń paralityczno-drgawkowa, a według Londynu ktoś użył jej do ataku na byłego pracownika rosyjskiego wywiadu Siergieja Skripala. Miała to być substancja o nazwie nowiczok, prawdopodobnie najbardziej zabójcza broń chemiczna świata, opracowana w tajemnicy u schyłku ZSRR.